Freiburg – Leverkusen 2:3 (kon.) | Dortmund – Frankfurt 3:1 (kon.)
SC Freiburg
2:3 (1:2)
Bayer Leverkusen
Neděle 17.03.2024, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 26. kolo

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:11. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:6. (17:28:55)

Je tu konec utkání mezi Freiburgem a Leverkusenem. V poločase bylo skóre 2:1 pro hostující celek, který své vedení ještě navýšil v 53. minutě díky gólu Patrika Schicka. Leverkusen byl nadále lepším týmem a držel si dvoubrankové vedení, ovšem v 79. minutě snižoval na 3:2 Keitel a zdramatizoval utkání. Leverkusen si však pohlídal výsledek a z Freiburgu si odváží 3 body za výhru 3:2. Prosadili se také Patrik Schick a Adam Hložek, což je skvělá zpráva před reprezentační pauzou. S pohledem na statistiky se s vámi loučím a budu se na vás těšit u dalšího přenosu z kvalitního fotbalu. Přeji krásný zbytek víkendu!

90+4

90+4
    Hlavička Philippa končí nad brankou Hrádeckého a už jen pár sekund dělí Leverkusen od dalšího ligového vítězství.

90+3
    Rohový kop Freiburgu, který na konci zápasu tlačí a do vápna jde i brankář Atubolu.

90+3
    Freiburg opět míří dopředu a vybojoval autové vhazování kousek od vápna Leverkusenu.

90+2
    Doan se snažil dostat k zakončení, ale míč mu byl odebrán Stanišićem a Leverkusen se osvobodil.

90+1
    Odkop od branky pro Leverkusen.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Tella se dostal dopředu a dával pod sebe na Grimalda, ale jeho střela byla zblokována.

89
    Poslední střídání Leverkusenu. Ze hřiště odchází Palacios a místo něj nastupuje na poslední minutky Tapsoba.

89
    Aut pro domácí tým po nepřesném centru.

88
    Centr mířil na přední tyč, který domácí dokázali odvrátit a míří dopředu.

87
    Střelu Xhaky vyrazil Noah Atubolu a Kiliann Sildillia dostal míč na rohový kop.

86
    Leverkusen drží míč a snaží se něco vytvořit. Xhaka postupuje dopředu.

83
    Střídání Leverkusenu. Hřiště opouští Adam Hložek a Jeremie Frimpong, místo nich na posledních 10 minut přichází Tella a Andrich.

82
    Grimaldův centr propadl na zadní tyč a Wirtz mohl doklepnout míč do branky, ale nepovedlo se a domácí budou rozehrávat od branky.

79
    Freiburg právě vstřelil branku!
    Kiliann Sildillia vyslal do vápna přihrávku na YANNIKA KEITELA, který vystřelil na branku, jeho první střelu Hrádecký vyrazil před sebe a Keitel mohl dorážet. Míč do branky dostal a snižuje na 3:2.

Josef Ján Horký

Branky: 10. Dōan (Höler), 79. Keitel (Sildillia) – 2. Wirtz (Grimaldo), 40. Hložek (Schick), 53. Schick (Frimpong)

Karty:   72. Günter (FRE)

Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:11. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:6.
    SC Freiburg: Atubolu – Sildillia, Ginter (62. Lienhart), Gulde, Günter (C) – Röhl (76. Keitel), Höfler – Dōan, Grifo (62. Muslija) – Höler (76. M. Philipp), Sallai (62. Gregoritsch).
    Náhradníci: F. Müller – Adamu, Kübler, Makengo.

Trenér: Christian Streich

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Stanišić, Tah, Hincapié – Frimpong (83. Tella), Palacios (89. Tapsoba), Xhaka, Grimaldo – Hložek (83. Andrich), Wirtz – Schick (76. Adli).
    Náhradníci: Kovář – Iglesias, Kossounou, Mbamba, Puerta.

Trenér: Xabi Alonso