Sevilla – Celta Vigo 1:2 (kon.) | Las Palmas – Almería 0:1 (kon.) | Villarreal – Valencia 1:0 (kon.)
Rayo Vallecano – Real Betis 2:0 (kon.) | Atlético – Barcelona 0:3 (kon.)
Atlético Madrid
0:3 (0:1)
FC Barcelona
Neděle 17.03.2024, 21:00 • Estadio Cívitas Metropolitano, Madrid • Španělská LaLiga • 29. kolo

Utkání je u koce a Barcelona jej dokonale ovládla. Atlético se sice po celou druhou půli snažilo trefit ter Stegenovu branku, ale střely buď létaly mimo, nebo se svými zákroky blýskl právě gólman hostů. Madridští to měli ještě ztížené tím, že hned ve 47. minutě chyboval de Paul a po kontru skóroval křížnou ranou Robert Lewandowski. V 65. minutě navíc přidal hlavou gól číslo tři Fermín López a bylo prakticky vymalováno. Barcelona si pohodlný náskok pohlídala, vyhrála 3:0 a po tomto výsledku je už na druhém místě se 64 body. Atlético je páté s 55 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:10:42)

Utkání sledovalo 68 253 diváků.

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 8:0. Fauly: 15:9.

90+5

90+4
    Poslední přímý kop po lehké teči skončil vedle branky, roh se už ale rozehrávat nebude.

90+3
    Vše se ještě rychle zkontrolovalo na videu, ofsajd to nebyl, faul byl jasný a vše se odehrálo těsně před vápnem.

90+2
    Hostující Roque dostal přihrávku za obranu, dokonale se vyhnul ofsajdu a na hranici vápna jej nedovoleným zákrokem zastavil Nahuel Molina. Jelikož byl poslední, obdržel za to rovnou červenou kartu.

90+1
    Další přímý kop si nachystal İlkay Gündoğan, zkusil to přímo na branku, nechal ale pouze vyniknout Jana Oblaka.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

89
    Ještě jedna žlutá karta pro domácího Pabla Barriose, jeho skluz odnesl Casadó.

88
    Centr nebyl z těch povedených, obrana Atlétika odvrátila až někde k půlce.

87
    Přímý kop pro Barcelonu z levého křídla, u míče je İlkay Gündoğan.

86
    Další zahozená šance domácích, ze strany madridského celku to už je velká křeč.

85
    Útočný faul Yamala u rohového praporku, Atlético jde do protiakce.

84
    Na domácích je vidět, že by chtěli dát alespoň jeden gól, není jim ovšem v koncovce přáno. Nyní nedokázal zpracovat Correa.

83
    Akce Atlétika končí u levé tyče ter Stegenovy branky.

82
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází Fermín López, přichází Iñigo Martínez.

82
    ze hřiště odchází Héctor Fort, přichází Marc Casadó.

Aleš Pur

Branky: 38. Félix (Lewandowski), 47. Lewandowski (Raphinha), 65. F. López (Lewandowski)

Karty:   46. de Paul (ATM), 61. Savić (ATM), 89. Barrios (ATM) – 33. Koundé (BAR), 41. Hernández - trenér (BAR)   42. Hernández - trenér (BAR)   90+2. Molina (ATM)

Atlético Madrid: Oblak (C) – Witsel, Mandava, Savić – Barrios – Molina, Llorente (58. Koke), de Paul (66. Saúl), Lino (46. Griezmann) – Morata (46. Depay), Riquelme (58. Correa).
    Náhradníci: Moldovan, Gomis – Azpilicueta, Paulista, Vermeeren.

Trenér: Diego Simeone

FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, Araújo, Cubarsí, Fort (82. Casadó) – F. López (82. I. Martínez), Gündoğan, Roberto (C) (77. Romeu) – Raphinha (61. Yamal), Lewandowski, Félix (77. Roque).
    Náhradníci: Kochen, I. Peña – Christensen, Guiu, Alonso.

Trenér: Xavi Hernández

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, López