Šumperk – Kopřivnice 2:5 (kon.) | Opava – Havířov 1:3 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 3:6 (kon.)
Žďár n/S – SHKM Hodonín 2:4 (kon.) | Vel. Meziříčí – Havlíčkův Brod 1:7 (kon.) | Technika Brno – Vyškov 6:7 (kon.)
HHK Velké Meziříčí
1:7 (0:3, 1:3, 0:1)
BK Havlíčkův Brod
Středa 06.03.2024, 18:00 • Velké Meziříčí, Zimní stadion • 2. liga skupina Východ • 43. kolo

Je tu konec zápasu 43. kola východní skupiny 2. ligy mezi domácím Velkým Meziříčím a hosty z Havlíčkova Brodu. Hosté hned od úvodu udávali tempo zápasu a postupně nastříleli 7 branek. Velké Meziříčí vstřelilo alespoň jeden gól, ale i tak je tato porážka hrozivá. Domácí se tak od posledního místa neodlepují a hosté si upevnili 5. místo. To je ode mě vše, budu se na vás těšit při dalším přenosu z hokeje či jiného sportu. Na počtenou! (20:07:14)

59:45 Marek TECL - 1:7

59:45
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Patnáct sekund před koncem hosté navyšují na 7:1. Šli čtyři na jednoho a doťukali puk až do branky. Gól vstřelil MAREK TECL. Asistence: Milan Valášek, Jan Vaněček.

59:27

58:17
    Střela Doležala byla vyražena levým betonem brankáře hostů, a tak nepřichází ani druhý gól domácích.

57:27
    Za hákování je na 2 minuty vyloučen Filip Pártl. Další přesilovka pro domácí.

57:20
    Brankář hostů betony vyrazil střelu Adama Palečka a pomohl znova svému týmu, který v této třetině již není tak aktivní jako v těch předchozích.

56:04
    Brankář Havlíčkova Brodu zachytil puk nahozený před branku a vhazuje se v levém kruhu.

54:57
    Střela bekhendem končí na mantinelu a u puku jsou znova hosté.

53:50
    Puk musel přikrýt brankář hostů a vhazuje se před jejich brankou.

52:24
    David Dolníček projížděl středem kluziště, ale puk ztratil a ke střele se nedostal.

50:59
    Vhazování před brankou Havlíčkova Brodu.

50:37
    Domácí šanci na protiútok nevyužili, ale zůstávají v útočné třetině.

48:56
    Domácí se ubránili dalšímu útoku Havlíčkova Brodu a můžou střídat.

48:32
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před brankářem Judou.

47:52
    Ofsajd hostů. Vhazuje se ve středním pásmu.

47:34
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu. Vhazovat se bude nalevo z pohledu brankáře.

47:26

47:10
    Přesilovku hrají domácí špatně. Útočí naopak hosté, kteří jsou i v početní nevýhodě v aktivnější.

45:26
    Další přesilovka pro domácí po faulu Lukáše Bureše, provinil se sekáním.

44:20
    Ke střele z protiútoku se dostali domácí a puk skončil ve výstroji brankáře hostů.

44:05
    Zakázané uvolnění domácích, po kterém se vhazuje před Judovou brankou.

43:53

43:24
    Puk přikryl lapačkou brankář hostů a vhazuje se před jeho brankou.

41:53
    Na dvě minuty je za hákování vyloučen hráč Havlíčkova Brodu Max Kutlvašr.

41:26
    Teď se však bude vhazovat před brankou Judy poté, co přikryl puk lapačkou.

41:20
    Do poslední třetiny vstoupili aktivně domácí, kteří se snaží přidat aspoň čestné góly.

40:16
    Hned z kraje třetiny musel puk přikrýt brankář hostů a vhazuje se před ním.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli další čtyři branky. Tři z nich byly do sítě domácích, kteří v tomto utkání velice ztrácí a tempo jasně diktují hostující hráči. V této třetině se prosadili Robert Havlát, Petr Kuchta a Milan Valášek za Havlíčkův Brod a jedinou branku domácích vstřelil Jiří Doležal. Skóre před závěrečnou dvacetiminutovkou je tak 1:6 z pohledu domácích.

40:00

39:47
    Brankář domácích si připsal další zákrok a v poslední minutě se domácí nadále brání.

38:51
    Nahození jednoho z obránců hostů konči ve výstroji brankáře Judy a vhazuje se před jeho brankou.

38:09

37:25
    Hosté prostřídali a šli do útoku, ovšem puk po nepřesné přihrávce neudrželi a tato přesilovka jim zatím nevychází podle představ.

36:09
    Podruhé v zápase je vyloučen na 2 minuty hráč domácích Aleš Trnka, tentokrát za sekání. Hosté tak mají k dispozici další přesilovou hru.

35:52
    Puk se však rychle dostal na druhou stranu a musel zasahovat i brankář hostů. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

35:01
    Pět minut před koncem druhé třetiny opět útočí hosté, kteří kralují v tomto utkání.
    33:08 Milan VALÁŠEK - 1:6

33:08
    Hned po vyhraném buly se rozhodl vystřelit MILAN VALÁŠEK a prostřelil domácího brankáře. Na tuto pumelici nemohl Juda reagovat. Stav je tedy 6:1 pro hosty. Asistence: Luboš Voříšek.

33:01
    Puk je opět ve výstroji brankáře Judy po další střele hostujícího týmu.
    31:59 Jiří DOLEŽAL - 1:5

31:59
    Velké Meziříčí vstřelilo branku!
    Tak i domácí se dočkali gólu! Po rychlém přechodu do útoku se po přechodu středem prosadil z osy kluziště JIŘÍ DOLEŽAL a snižuje na 1:5. Asistence: Adam Paleček.
    31:14 Petr KUCHTA - 0:5

31:14
    Pátá branka Havlíčkova Brodu, která přišla z hokejky PETRA KUCHTY. Kuchta snadno přešel do útočné třetiny a dokázal po sólovém nájezdu zakončit pod víko. Stav je tedy už 5:0 a s domácími to vypadá bledě. Asistence: Lukáš Bureš, Jan Novák.

30:40
    Přišla šance i na druhé straně, ale brankář hostů výborně zasáhl a puk přikryl tělem.

30:15
    Vhazování před brankou Judy po jeho dalším zákroku. Tento brankář má v dnešním zápase opravdu plno práce.
    27:56 Robert HAVLÁT - 0:4

27:56
    Čtvrtou branku Havlíčkova Brodu dává ROBERT HAVLÁK. Dostal se k puku před brankou, naznačil přihrávku a vystřelil. Puk rozvlnil síť a hosté vedou o čtyři branky. Asistence: Adam Dvořák, Filip Dymák.

27:08
    Další zákrok brankáře domácích, který si přitáhl puk k sobě, přikryl ho lapačkou a vhazuje se před brankou Velkého Meziříčí.

26:34
    Výborný zákrok Judy betonem po střele od modré! U puku však zůstávají hosté.

26:18
    Zakázané uvolnění domácích. Opět se bude vhazovat před Judovou brankou.

26:00
    Puk končí v ochranné síti a vhazuje se před brankou domácích.

25:02
    Hosté vyhráli buly a rychle se dostali do útočné třetiny, ve které se snaží dostat se ke střele, která by ohrozila branku domácího celku.

24:34
    Zakázané uvolnění na druhé straně. Vhazovat se bude před brankou Havlíčkova Brodu.

23:40
    Domácí se osvobozují vyhozením na zakázané uvolnění.

23:12
    Teď však velká šance na druhé straně! Jen tak tak stihl brankář Jaroslav Juda puk zachytit na brankové čáře a odvrátil tak čtvrtý gól.

22:20
    Další zákrok brankáře Havlíčkova Brodu! Přímo před ním se objevil útočník domácích a musel vytáhnout perfektní zákrok betony.

22:13
    Další střela a puk končí v lapačce brankáře hostů.

21:21
    Teď ovšem šance domácích! Střela Hrnčíře však šla nad.

20:42
    Hosté hned od úvodu navazují na předchozí třetinu a rozhodně nezvolnili tempo.

20:01

Je tu konec první třetiny. Zatím se zápas lépe vyvíjí pro hosty z Havlíčkova Brodu, kteří vedou 3:0 po brankách Bureše, Pártla a Tecla. Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

20:00

19:55

19:00
    Krásný zákrok brankáře Judy! I v oslabení hosté hrozili, ale brankář výborně zakročil a nyní se bude vhazovat v obranném pásmu hostů.

17:55
    Za hákování jde na trestnou lavici Luboš Voříšek. První třetinu tak dohrají hosté v oslabení.

17:25
    Vhazováním před brankou Havlíčkova Brodu. Domácí se snaží vytvořit si šanci.
    16:03 Marek TECL - 0:3

16:03
    A okamžitě je tu i třetí gól hostů! Tentokrát se prosadil MAREK TECL, který přijmul puk před brankářem Judou a bekhendovým blafákem se prosadil. S domácím týmem už to tak nevypadá dobře. Asistence: Luboš Voříšek, Jan Novák.
    15:30 Filip PÁRTL - 0:2

15:30
    Domácí tým neproměnil velkou příležitost a můžou toho litovat! Z protiútoku se totiž prosadil FILIP PÁRTL a hosté tak odskakují již na rozdíl dvou gólů. Asistence: Lukáš Endál, Adam Dvořák.
    12:41 Lukáš BUREŠ - 0:1

12:41
    Druhá přesilovka je využita! Marek Tecl připravil puk LUKÁŠI BUREŠOVI a ten propálil brankáře domácích. Je nutno říci, že si hosté tento gól zasloužili. Asistence: Marek Tecl, Jan Novák.

12:01
    V této přesilovce bylo k vidění již více šancí hostů. Několik těsných zákroků, které předvedl Jaroslav Juda drží Velké Meziříčí nad vodou.

10:57
    Další přesilovka pro hosty. Stejným prohřeškem jako jeho kolega se provinil Petr Švejda.

10:24
    Další střela Velkého Meziříčí, které je teď více a více u puku.

09:44

09:40
    Obrovská šance těsně před koncem přesilovky. Střela však končí jen na betonu brankáře.

08:51
    První minuta je pryč. Hosté nehrozili a oba týmy střídají.

07:44
    Za podrážení si jde na trestnou lavici na 2 minuty sednout hráč domácích Aleš Trnka.

07:40
    Nahození před branku domácích končí zákrokem brankáře a vhazuje se právě v obranném pásmu domácích.

07:35
    První střela Velkého Meziříčí končí v lapačce brankáře hostů.

07:05
    Zakázané uvolnění hostů. Lukáš Bureš nezachytil puk a ten tak prošel až na zadní mantinel.

06:11
    Domácí dokázali vyhodit puk a po ofsajdu útočníka Havlíčkova Brodu se vhazuje ve středním pásmu.

05:10
    Střela Maxe Kutlvašra skončila v lapačce brankáře a vhazuje se na pravé straně útočného pásma Havlíčkova Brodu.

03:42
    K puku se více dostávají hosté, ovšem ani jeden tým nedokáže vytvořit soustavný tlak.

01:43
    Velká šance hostů! Jeden z útočníků Havlíčkova Brodu mohl vstřelit úvodní branku, ovšem brankář skvěle zakročil.

01:24
    U puku začali hráči domácích, kteří stále drží puk v útočném pásmu.

00:01

HHK Velké Meziříčí: J. Juda (P. Juda) – Trnka, Slabý (A), D. Dolníček II, Lašák, Ambrož (C), Vlašín (A), Kochánek – P. Švejda, M. Juda, F. Střecha – Paleček, Burian, Doležal – Hrnčíř, Šantora, Jan Ludvík – Bíbr, Vedral.
    Trenér: Jiří Adam

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Nedvěd) – A. Dvořák, Vaněček, Benák, Ja. Novák (A), Kutlvašr – Valášek, Havlát, Košťál – Tecl, Dymák, Bureš – Pártl, Voříšek (A), Endál – P. Kuchta (C).
    Trenér: Aleš Kraučuk

Rozhodčí: M. Kohoutek – J. Kučera, J. Štěrba.

Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! V rámci 43. kola východní části 2. ligy se proti sobě utkají HHK Velké Meziříčí a BK Havlíčkův Brod. Velké Meziříčí je aktuálně na posledním dvanáctém místě se ziskem 43 bodů. Hosté z Havlíčkova Brodu jsou na pátém místě s 62 body. Velké Meziříčí z posledních pěti utkání zvítězilo jen jedinkrát a to s Hodonínem 5:3. Zoufalé bojují o záchranu, nejbližší jedenácté Valašské Meziříčí má o dva body více. Havlíčkův Brod vyhrál tři z posledních pěti utkání. Prohráli pouze s Havířovem a Valašským Meziříčím. V tomto zápase by tak měli být favority. Utkání začíná v 18:00 a v rámci tohoto přenosu vám ho nabídneme.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Josef Ján Horký

Branky a nahrávky: 32. Doležal (Paleček) – 13. Bureš (Tecl, Ja. Novák), 16. Pártl (Endál, A. Dvořák), 17. Tecl (Voříšek, Ja. Novák), 28. Havlát (A. Dvořák, Dymák), 32. P. Kuchta (Bureš, Ja. Novák), 34. Valášek (Voříšek), 60. Tecl (Valášek, Vaněček)

Rozhodčí: M. Kohoutek – J. Kučera, J. Štěrba