Vyškov – Kopřivnice 3:2 (po pr.) | Příbram – Vrchlabí 8:4 (kon.) | Havířov – Žďár n/S 5:0 (kont.)
SHKM Hodonín – Nový Jičín 2:3 (po pr.) | Opava – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.) | Chomutov – Kobra 4:0 (kon.)
Vel. Meziříčí – Řisuty 2:6 (kon.) | Tábor – Benátky n/J 7:1 (kon.) | Letňany – Děčín 3:4 (kon.)
Piráti Chomutov
4:0 (2:0, 0:0, 2:0) Stav série: 3:0
HC Kobra Praha
Sobota 16.03.2024, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. liga • Osmifinále

Piráti ve třetí třetině ještě přidali dva góly díky Petrovi Eretovi. To znamená, že domácí se radují z vysoké výhry v poměru 4:0 a zároveň v nejkratším možném čase postupují do čtvrtfinále play-off druhé hokejové ligy. Kobře tímto zápasem končí sezóna, ale za sérii s Chomutovem se rozhodně nemají za co stydět. To je z ROCKNET ARÉNY vše, přeji příjemný zbytek večera. (19:56:04)

59:52
    Tomáš Duda vypálil z první po přihrávce od Vladislava Houšky. Martin Altrichter byl ale pozorný a dobře zasáhl.

59:15
    Dominik Šteiner zůstal po dobré kombinaci sám mezi kruhy, ale trefil špičku lapačky Altrichtera, který tak drží čisté konto Pirátů.

58:26
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Viktor Hübl – 2 min., podrážení.

58:15
    Filip Vlček našel přihrávkou u pravé tyčky Kamila Bříšku a jen spektakulární zákrok Martina Altrichtera zabránil snížení stavu, protože na střelce zívala poloprázdná branka.

57:15
    Vladislav Houška zůstal sám před Martinem Altrichterem, který ač už ležící se nenechal kličkou překonat.

56:34
    Jiří Stejskal přes osu hřiště hledal Vladislava Houšku, ale ten byl o krok dříve v útočné třetině a tak se píská ofsajd.

55:18
    Daniel Jouza – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
    54:09 Petr ERET - 4:0

54:09
    Piráti právě vstřelili branku! To byla lahůdka v podání domácích hráčů. Jan Svoboda zavezl puk do útočné třetiny, zadovkou našel Petra Ereta, který z první přihrál na Filipa Eliáše. Ten místo střely puk znovu posunul na PETRA ERETA, který nekompromisně puk poslal do branky. Asistence: Filip Eliáš a Jan Svoboda.

Dnešní utkání sleduje 2021 diváků.

53:30
    Dominik Šteiner se zbavil Patrika Kadeřávka a před brankou hledal Filipa Vlčka, ale ten na jeho přihrávku nedosáhl.

52:50
    Daniel Dudáček vystřelil od modré, ale jeho pokus šel vedle branky.

52:18

52:15
    Milan Kostourek tečoval střelu Jakuba Březáka nad branku.

50:18
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha:
    Vladislav Houška – 2 min., vysoká hůl.

49:25
    Tadeáš Svoboda dostal nabito na pravý kruh, ale svojí střelou trefil jen levý beton Romana Málka.

48:40
    Tomáš Koblížek ujížděl v tandemu s Františkem Málou. Přihrávka prvně jmenovaného ale přeskočila hůl Mály a z šance nic nebylo.

47:26
    Domácí mají zápas plně ve svých rukou a nepouští soupeře k ohrožení své branky.

46:00
    Martin Altrichter měl teď štěstí, že další puk směřující do jeho brankoviště lépe neusměrnil Kamil Bříška a ten tak končí těsně jeho levé tyče.

45:20
    Milan Kostourek mohl zvýšit už na 4:0, ale celou situaci překombinoval a nakonec nedokázal zakončit do prázdné branky.

44:20
    Matěj Kvasnička se ve skrumáži před brankou snažil najít spoluhráče. To se mu ale nepodařilo a puk jen projel na druhou stranu hřiště kde se ho ujímají domácí.

43:10
    Tomáš Urban chtěl získat svým nahozením ze středního pásma vhazování. Martin Altrichter ale po chycení puku ihned puk vyklepal z lapačky a hokejkou ho posílá zpátky do hry.
    41:24 Petr ERET - 3:0

41:24
    Piráti právě vstřelili branku! PETR ERET se prokličkoval až před Romana Málka a střelou nad ramenou zvyšuje vedení Pirátů už na 3:0. Asistence: Filip Eliáš

40:19
    Jiří Stejskal svojí střelou trefil prvního bránícího hráče, Tadeáše Svobodu.

40:01

40:00

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:30
    Hosté mají v závěru třetiny lepší pohyb, ale obrana Pirátů je dobrou poziční hrou znovu nechává kombinovat jen u mantinelu.

37:20
    Kamil Bříška pokusem za brankou trefil oblouk branky Altrichtera, domácí se pak ujali puku a přenáší hru na druhou stranu.

36:15
    Radek Havel znovu nahazoval kotouč od modré na Málka, před kterým puk tečoval Tomáš Koblížek ale bohužel mimo branku.

36:07
    Radek Havel se na modré s ničím nepáral a nahodil puk na Málka. Ten hru přerušuje a bude následovat vhazování po jeho pravici.

35:15

34:30
    Dominik Šteiner dvakrát vyzkoušel pozornost Martina Altrichtera. První pokus domácí brankář vyrazil vyrážkou, druhý byl zblokován obráncem.

33:56
    Jiří Stejskal vypálil od modré, ale Martin Altrichter si proti střelci dobře povíjel a neměl puk udržet ve výstroji.

33:18
    Domácí se hned po vyhraném vhazování osvobozují.

33:15
    Petr Ulrych – 2 min., vražení na hrazení.

32:19
    Hostující celek se krátce radoval ze snížení, ale branka Filipa Vlčka nemohla být uznána z důvodu jeho postavení v brankovišti Martina Altrichtera.

31:53
    Ale teď Martin Altrichter tým výrazně podržel! Puk od modré vypálil Dominik Šteiner. Domácí brankář ho viděl na poslední chvíli a nadvakrát ho zkrotil pod lapačkou.

31:47
    Martin Altrichter si připisuje spíše propagační zákrok po střele Tomáše Šťastného.

31:32
    Hráči Kobry si neporadili s přechodem modré čáry a píská se ofsajd.

30:59

30:55
    Střela od modré od Jana Svobody jen těsně minula levou tyčku Málka.

30:42
    Skrumáž před svojí brankou řeší Roman Málek zalehnutím puku.

29:50
    Viktor Hübl přes osu celého útočného pásma hledal u levé tyče Martina Tůmu, ale jeho pas byl moc rychlý a jen projel vedle jeho hokejky.

28:59
    Tomáš Urban – 2 min., podrážení.

28:55
    Martin Tůma zůstal sám s pukem na pravém kruhu, místo střely ještě zvolil přihrávku k pravé tyči, kde číhal Petr Eret, ale tísněn posla puk jen do betonu Málka.

27:25
    Jakub Březák dostal nabito na pravý kruh a Jakub Chrpa lehkou tečí bohužel pro domácí puk posílá těsně vedle branky Málka.

26:17
    Daniel Dudáček dostal nabito po vhazování, ale střela mu nesedla. Odrazila se jen od bruslí domácích k Matějovi Kvasničkov, ale ten Altrichtera nepřekonal.

26:10
    Richard Záruba poslal puk odrazem o zadní mantinel až do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka a možnost pro oba týmy trochu oddechnout.

25:07

25:01
    Martin Altrichter je teď hrdinou okamžiku. Tomáš Šťastný se dostal s pukem až mezi kruhy, ještě celou situaci vyšperkoval pasem na Dominika Šteinera, jež v tváří v tvář domácího brankáře nepřekonal.

24:19
    Martin Tůma mohl zvýšit už na 3:0, ale sám před brankářem po přihrávce Jakuba Chrpy z první branku přestřelil!

23:07
    Tomáš Koblížek – 2 min., hákování.

23:07
    Obrovská šance na snížení gólem nekončí. Tomáš Šťastný na levém kruhu na sebe natáhl dva hráče Pirátů a poslal puk před prázdnou branku domácích, kde si háčkem pomohl Tomáš Koblížek, ale zabránil tím ke skórování hostujícímu útočníkovi.

22:25
    Matěj Kvasnička přejel modrou čáru, udělal úkrok do středu a vypálil jedovatou střelu na Martina Altrichtera. Ten máchnul lapačkou a puk v ní uschoval.

21:43
    Viktor Hübl zůstal sám mezi kruhy, ale vypálil těsně vedle levé tyče.

21:28

20:25
    Hráči Kobry se dostali do útočné třetiny, ale vlastní nepřesností o puk přišli a Piráti se osvobozují.

20:01

V první polovině první třetiny se dalo říct, že hostující celek je lepší než Piráti, ale aktivita Kobry se míjela účinkem díky dobré obranné hře domácích. Chomutov se chytil až díky využité přesilové hře, kdy z dorážky přesně zakončil Viktor Hübl a hned po dvou minutách zvýšil na 2:0 Jakub Chrpa. Hosté se pak už nezmohli na odpor a zbytek třetiny byl zcela v režii domácích. Uvidíme, co nabídne druhá třetina, ale Kobra musí přidat hlavně v zakončení.

20:00

19:32
    Petr Eret – 2 min., sekání.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:20
    Po dlouhé době se hosté dostali do útočné třetiny, výsledkem jejich snahy byla nepřesná střela od modré z hole Dominika Šteinera.

17:55
    Další střela domácích, tentokrát hned po vhazování vypálil Jakub Březák. Roman Málek má kotouč ve výstroji.

17:35
    Filip Eliáš napřáhl od modré, ale puk poslal mimo branku.

16:45
    Petr Ulrych poslal puk na teč před branku, ale bohužel nikdo z domácích ho nedokázal postrčit na branku a tak letí mimo tři tyče.

15:30
    Jakub Chrpa vypálil hned po vhazování, to byla nebezpečná situace.

15:29
    David Putz se dvakrát ocitl v dobré pozici, ale ani jednu situaci nevyřešil dobře a tak vybojoval pro domácí pouze vhazování v útočné třetině.
    13:55 Jakub CHRPA - 2:0

13:55
    Piráti právě vstřelili branku! Vladislav Houška ztratil v útočné třetině kotouč. Ten se dostal na hokejku Viktora Hübla, ten přejel modrou čáru a přihrál přesně na najíždějícího Lukáše Stehlíka. Ten napřáhl, vypálil a před Romanem Málkem puk ještě lehce tečoval projíždějící Jakub Chrpa a zvyšuje vedení domácích už na 2:0. Asistence: Lukáš Stehlík, Viktor Hübl

13:25
    Hostující celek se snaží aktivním pojetím o vyrovnání, ale vše tahají pouze po mantinelu a nedostávají se na dostřel branky Pirátů. Domácí se ale osvobozují je za cenu zakázaného uvolnění.
    11:32 Viktor HÜBL - 1:0

11:32
    Piráti právě vstřelili branku! A Piráti se v druhé přesilové hře dostávají do vedení! Patrik Kadeřávek vypálil od modré, donutil k zákroku špičkou betonu Málka a u odraženého puku byl jako první domácí kapitán VIKTOR HÜBL, který kotouč poslal do branky. Asistence: Patrik Kadeřávek, Tadeáš Svoboda

11:08
    Kamil Bříška – 2 min., hákování.

10:55
    Petr Eret se dostal před brankáře Málka, přihrávku našel volného Jana Svobodu, ale ten puk v jasné pozici netrefil.

10:25
    Tadeáš Svoboda se s ničím nepáral a střelou z pravého kruhu provětral výstroj Romana Málka.

09:08
    Pirátům se přesilovka vůbec nevydařila a hosté hrají v plném počtu.

08:08
    První střelu v přesilovce si připsal Patrik Kadeřávek, jež si nebruslil od modré na pravý kruh a střelou zápěstím trefil Válka do ramene.

07:08
    Dominik Šteiner – 2 min., podrážení.

06:56
    Kobra je v úvodu zápasu určitě aktivnější, ale její hráči si nejsou schopni vytvořit střelecké pozice.

05:10
    Hned trojice domácích útočníků jela na jediného obránce, ale kombinace se jim vůbec nepovedla a utekl jim puk do rohu hřiště, kde ho rozehrál obránce Kobry na své útočníky.

05:00
    Tomáš Šťastný se prosmýkl obranou Pirátů a jel sám na Martina Altrichtera, který si ale na jeho zakončení bekhendem počkal a puk drží v lapačce.

03:56
    Martin Petrák se dostal po kostrbatém přechodu středního pásma na pravém kruhu k puku, neotálel a vypálil. Jeho rána ale byla tečována nad branku a končí v ochranné síti.

03:10
    Tomáš Šťastný vyzkoušel první střelou pozornost Altrichtera, ten s jeho pokusem neměl problém a betonem puk vykopává do rohu kluziště.

02:05
    Nebezpečné nahození od Jakuba Váchala od modré končí těsně vedle pravé tyče Romana Málka.

01:32
    Ofsajd hráčů Kobry, následuje vhazování na útočné modré čáře.

01:09
    Obé mužstva začali opatrně a hra se odehrává zatím ve střední třetině.

00:01
    Hosté vyhráli úvodní vhazování.

00:01

Piráti Chomutov: Altrichter (Běhula) – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel (A), Váchal, Hora – Stehlík, Hübl (C), T. Svoboda – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Kostourek, Putz, Jouza – Mála, T. Koblížek, Chrpa (A).
    Trenér: Martin Pešout

HC Kobra Praha: R. Málek (Ondrík) – Dudáček, Horáček, Šteiner (A), Stejskal, T. Duda – Houška, T. Urban, Šťastný (C) – Vlček, S. Tichý, Míšek – Kvasnička, Petrák, Matuška – Nagy, Bříška (A), Janča.
    Trenér: Miloslav Šeba

Rozhodčí: Šperl, Trnka – Sýkora, Teršíp.

Dokáží Piráti hned první matchball proměnit a ukončit tak sérii v nejkratším možném termínu? A nebo se hostující celek pokusí vrátit ještě na domácí kluziště do hlavního města?

Piráti zatím plní roli favorita a v sérii vedou 2:0

V prvním zápase play-off svěřenci Martina Pešouta sváděli urputný boj o každý centimetr ledu. Jelikož Piráti byli od samého začátku velký favorit, tak to neměli rozhodně jednoduché. V každé třetině byl k vidění jeden gól, nejdříve se prosadil Jan Svoboda a následně dvakrát Petr Eret. Čisté konto si připsal domácí brankář Martin Altrichter.

Druhý zápas se odehrál na ledě pražské Kobry, kde byl k vidění znovu vyrovnaný zápas. Piráti v metropoli prohrávali, pak předvedli obrat, ale Kobra vyrovnala. Muselo se rozhodnout až v nastaveném čase. Celkově třetí početní výhodu hostů proměnil ve vítěznou radost Martin Tůma.

Dobrý den u sledování třetího osmifinálového zápasu mezi týmem Piráti Chomutov a HC Kobra Praha!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tadeáš Kožený

Branky a nahrávky: 12. Hübl (Kadeřávek, T. Svoboda), 14. Chrpa (Stehlík, Hübl), 42. Eret (Eliáš), 55. Eret (Eliáš, J. Svoboda)

Rozhodčí: Šperl, Trnka – Sýkora, Teršíp