HC Slavia Praha
4:1 (2:0, 1:1, 1:0) Stav série: 1:0
VHK ROBE Vsetín
Neděle 07.04.2024, 16:30 • Zimní stadion Eden • Liga juniorů

Do finálové série lépe vstoupili hokejisté Slavie, kteří v prvním duelu porazili Vsetín na svém ledě 4:1. Sešívaní byli lepším týmem téměř po celou dobu zápasu a pro první bod si tak dokráčeli naprosto zaslouženě. Valaši si za šedesát minut hry žádné velké množství nebezpečných příležitostí nevypracovali. Druhé utkání finále odehrají hokejisté už v pondělí 8.4. od 16:30, opět na zimním stadionu v Edenu. (18:45:48)

59:24
    Valachům se stále nedaří zmocnit se puku.

58:40
    Slávisté si zatím závěr zápasu poměrně v klidu hlídají a drží kotouč na svých hokejkách.

58:00
    Polák z pravého kruhu těsně míjí.

57:20
    Strnad svou rychlostí přebruslil soupeře a zavezl kotouč do útočné třetiny.

56:31
    Drábovo pokus kryje gólman hostí.

55:58
    Pavlíček přerušil hru a umožnil tak svým spoluhráčům vystřídat.

55:50
    Slávisté zatím kombinují bez střelby.

55:23
    Polák vypálil z první z hranice levého kruhu, Pavlíček byl pozorný.

54:44
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Heinrich – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

54:05
    Ve hře se bude pokračovat po buly ve třetině domácích.

53:32
    Stodůlka ze slotu tvrdě prověřil Tesaře, který musel předvést jeden z těžších zákroků.

52:35
    Vsetín zakládá útok, který ovšem domácí rychle zastavili.

52:08
    Slávisté jsou znovu na kotouči ve třetině soupeře.

51:50
    Domácí brankář schoval puk do své lapačky.

51:29
    Hra je momentálně přerušena z důvodu posunuté branky Slavie.

51:20
    Slávisté přišli o puk a hosté se přesouvají do útoku.

50:05
    Pobyt Vsetína v pásmu sešívaných neměl dlouhé trvání, na kotouči jsou znovu domácí.

49:49
    Pražané se teď sami vyhnali z pásma.

49:36
    Snaha slávistů o skórování končí dalším zásahem Pavlíčka.

49:05
    Slávisté opět kombinují v útočném pásmu a usilují o další navýšení vedení.

47:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    MATOUŠ JAN KUCHARČÍK teď předvedl, jak šikovné má ruce. S kotoučem prokličkoval až před branku soupeře, odkud překonal hostujícího gólmana. Asistence: Ernests Krums, Jakub Dráb

47:28
    Vašíček zkusil své štěstí z mezikruží, Pavlíček stihl včas zavřít betony.

46:48
    Vosmík pro slávisty vybojoval buly útočném pásmu.

46:14
    Valaši v kombinaci zapojili přihrávku rukou a rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

46:03
    Vsetín opět nahazuje na Tesaře, který znovu neměl sebemenší problém se zákrokem.

45:58
    Tesař si v klidu našel kotouč a bude se znovu vhazovat.

45:47
    Zakázané uvolnění sešívaných.

45:33
    Slávisté byli nepřesní v rozehrávce, nyní už znovu zakládají útoku.

45:09
    Ihned po buly znovu zasahuje hostující gólman.

45:03
    Před Pavlíčkem teď hokejisté vytvořili nepřehlednou situaci, po které následuje vhazování.

44:24
    Slávisté znovu velmi rychle zmařili Vsetínu rozehrávku.

43:58
    Hosté jen odevzdali kotouč domácím.

42:50
    Tesař přerušuje hru, následuje buly z jeho pohledu na pravé straně.

42:04
    Jokl v rychlosti nabruslil s kotoučem do pásma soupeře, hostující gólman ale jeho snahu zlikvidoval.

41:10
    Mošnička předvedl blok, který ho zajisté musel hodně bolet.

41:04
    Zakázané uvolnění pro změnu na druhé straně.

40:39
    Slávistům se nepodařilo rozehrát, rozhodčí odpískali icing.

40:01

Ve druhé třetině byla hra vyrovnanější, než v předchozí části. Slávisté ale byli i nadále lepším týmem. Přesto to byli Valaši, kdo v prostřední periodě udeřil jako první. Na rozdíl jedné trefy snížil Ondřej Cakl. Sešívaní si však dvoubrankové vedení vzali zpět, když se na listinu střelců zapsal Daniel Kříženecký.

40:00

39:10
    Vsetín ve vlastním pásmu dokázal získat kotouč, vzápětí ale o něj rychle přišel a zasahovat nakonec musel gólman Pavlíček.

38:00
    Slavia znovu zakládá útok z vlastního pásma.

36:49
    Sešívaní nakonec přesilovku využívají. Rychle založený útok zužitkoval střelou z levého kruhu DANIEL KŘÍŽENECKÝ, který procedil kotouč skrz betony hostujícího brankáře. Asistence: Ernests Krums, Jakub Dráb

36:22
    Hron opět dlouho vymýšlel co s kotoučem, až nakonec vystřelil na branku soupeře. Pavlíček ramenem vyráží.

35:38
    Hron zkusil své štěstí, úspěch ale neslaví.

34:54
    Hrdý teď tvrdě sestřelil brankáře Slavie a odsedí si dvě minuty za napadení.

34:27
    Vosmík z levého kruhu zkoušel své štěstí, mezi úspěšné střelce v utkání se ale nezapsal.

33:36
    Dráb poslal kotouč na branku soupeře, gólman Valachů bez problémů chytá.

32:57
    Slávisté rozehrávají zpoza vlastní branky.

32:34
    Hráči teď opět bojují v rohu o puk.

31:58
    Vhazování před Pavlíčkem.

31:41
    Několik hráčů teď bojuje u mantinelu v obranném pásmu Vsetína o kotouč.

30:50
    Dráb tvrdě pálil od modré, trefil ale pouze jednoho z obránců.

29:44
    Pavlíček zasahuje proti střele sešívaných.

27:28
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Hron – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

Cakl – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

27:07
    Slávisté sice jsou v pásmu soupeře, kombinace se jim ale příliš nedaří. Následnou střelu Drába chytá Pavlíček.

26:38
    Hosté se osvobozují.

26:13
    Na trestnou lavici míří hostující Dědek, který vyhodil kotouč mimo hřiště.

26:00
    Slávisté kombinují v pásmu soupeře.

24:25
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Dostatečně důrazný teď před domácím gólmanem byl ONDŘEJ CAKL, který dostal kotouč do klece domácích a snížil stav na 1:2. Gól padl již při zkrácené přesilovce Valachů. Asistence: David Heinrich, Jan Hamřík

24:09
    Vašíček z předbrankového prostoru nedokázal navýšit náskok.

23:25
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, rozhodčí vylučují na straně sešívaných. Dvě minuty za vysokou hůl si na trestné lavici odsedí Vosmík.

23:18
    Strnad z pravého kruhu těsně minul soupeřovu klec.

22:36
    Ostrčil zachytil přihrávku sešívaných.

22:13
    Stodůlka L. – 2 min., vysoká hůl.

21:15
    Vašíček dostal skákavou přihrávku do předbrankového prostoru, kotouč ale svou holí netrefil.

20:24
    Hosté zakládají útok, slávistům se daří jejich snahu přerušit.

20:01

V první třetině byli výrazně aktivnější slávisté. Ze své herní převahy si zaslouženě vypracovali dvoubrankový náskok. Skóre hned ve 3. minutě otevřel Viktor Štípek, další trefu pak přidal Lukáš Strnad. Hosté si zatím nedokázali vypracovat žádnou vážnější příležitost a pokud chtějí v dnešním zápase bojovat o úspěch, budou muset ve své hře výrazněji přidat.

20:00

19:59
    Na ledě se před přestávkou již nic důležitého nestane. Svaly si tak může začít zahřívat místní rolbař.

19:30
    Tesař předvedl reflexivní zákrok vyrážečkou.

19:21
    Filip teď z rychlého výpadu provětral brankáře hostí.

18:48
    Kotouč nyní opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

18:02
    Slávistům se opět daří zastavit útok soupeře hned v jeho začátku.

17:34
    Kucharčík trefuje blok.

16:48
    Pavlíček ukryl puk ve své výstroji.

16:22
    Vsetínským se stále nedaří vypracovat si nějakou větší příležitost.

15:08
    Slavia nyní znovu vyhazuje na zakázané uvolnění.

14:53
    Tesař lapačkou kryl střelu Valachů, ta mu ale nenadělala větší starosti.

14:39
    Slavii se nepodařila rozehrávka a sudí pískají icing.

14:33
    Hosté se osvobozují pouze za cenu odevzdaného kotouče.

13:22
    Valachům se nedaří založit nebezpečný útok. Puk mají opět domácí.

12:22
    Sešívaní odskakují do dvoubrankového vedení. LUKÁŠ STRNAD před brankou soupeře úspěšně tečoval nahození Brotánka. Asistence: Ernests Krums, Tomáš Brotánek

11:58
    Strnad teď tvrdým hitem připravil soupeře o kotouč.

11:00
    Sýkora od modré trefil tyč svatyně hostí.

10:27
    Kucharčík šikovně prokličkoval mezi několika hráči až do nebezpečného prostoru mezi kruhy, odkud prověřil Pavlíčka.

10:14
    Gólman Pražanů teď předvedl další rutinní zákrok lapačkou.

09:55
    Tesař zasahoval betonem proti lehké střele.

09:40
    Slávisté jsou zatím v utkání aktivnější a často kombinují v pásmu soupeře.

08:53
    Krums trefil pouze blokujícího obránce.

08:20
    Oba týmy jsou nyní nepřesné v rozehrávce.

07:00
    Dráb nahazoval před gólmana hostí, kde dobře clonili hned dva slávisté.

06:20
    Po dlouhé době se teď do zakončení dostali hosté. Dědek z mezikruží prověřil pozornost Tesaře.

06:06
    Pavlíček zapisuje další zákrok.

05:34

04:57
    Polák poslal kotouč přes osu na Strnada, ten ale místo střely chtěl pokračovat v kombinaci.

04:23
    Domácí kombinují v pásmu soupeře, Pavlíček musel několikrát zasahovat.

04:00
    Polák střílel z levého kruhu, neúspěšně.

03:34
    Machů – 2 min., podrážení.

02:26
    Slávisté se dostávají do vedení. VIKTOR ŠTÍPEK se ocitl tváří v tvář Pavlíčkovi a poslal puk mezi jeho betony za brankovou čáru. Asistence: Lukáš Strnad, Jakub Sýkora.

02:13
    Strnad zakončoval z pravého kruhu, Pavlíček chytá.

02:05
    Tesař přerušuje.

01:23
    Hosté opět zahráli pouze na zakázané uvolnění.

01:10
    Snaha sešívaných končí přerušením Pavlíčka.

00:33
    Valaši nezvládli rozehrávku a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

00:18
    Tesař přikryl kotouč lapačkou, vhazovat se bude po jeho pravici.

00:01

HC Slavia Praha: Tesař (Volevecký) – Hron (A), Brotánek (A), Sýkora, Málek, Dráb, Hubinka – Štípek, Vosmík, Strnad – Krums, Vašíček, Polák – Kříženecký, Kucharčík, Jokl (C) – Sander, Filip, Skalský – Janoušek
    Trenér: Luboš Jenáček

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček (Uhrin) – Mošnička (C), Herman, Šedlbauer, Machů, Hamřík, Zedek, M. Stodůlka – Drozd, Ostrčil, Hrdý, Koláček (A), L. Stodůlka, Heinrich (A), Urge, Dědek, Cakl, Urbánek
    Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Zubzanda, Barek – Belko, Baxa.

Finálová série je rovněž odvetou loňského čtvrtfinálového souboje. V něm byli nakonec celkově úspěšnější hokejisté Vsetína, kteří slávistům dokázali ukončit sezónu. Střetnutí těchto týmů tak zajisté bude mít ten správný náboj.

Který tým dokáže udělat první krok v boji o postup do extraligy?

Slávisté zatím letošním play-off procházejí se suverénními výkony. Ve čtvrtfinále Pražané vyřadili ve třech zápasech Porubu, Šumperk v semifinálové sérii padl rovněž už po třech střetnutích. Skóre sešívaných se ve vyřazovacích bojích vyšplhalo na 36 vstřelených a 8 inkasovaných branek.

Valaši si účasti ve finále zajistili po postupu přes Třemošnou a Chomutov. První zmiňovaný prohrál se Vsetínem 1:3 na zápasy, Chomutov ale padl až v pátém, tedy rozhodujícím duelu. Skóre přitom dohromady Vsetínští nasbírali 28:22.

O postup do juniorské extraligy se poperou hokejisté Slavie a Vsetína. Vzájemná bilance obou finálových soupeřů je v této sezóně vyrovnaná – sešívaní v říjnovém duelu v Edenu vyhráli 4:3, na Lapači ale v lednu zvítězili Valaši poměrem 4:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Jiří Petr

Branky a nahrávky: 3. Štípek (Strnad, Sýkora), 13. Strnad (Krums, Brotánek), 37. Kříženecký (Krums, Dráb), 48. Kucharčík (Krums, Dráb) – 25. Cakl (Hamřík, Heinrich)

Rozhodčí: Zubzanda, Barek – Belko, Baxa