4:1 (2:0, 1:1, 1:0) Stav série: 1:0
VHK ROBE Vsetín
Neděle 07.04.2024, 16:30 • Zimní stadion Eden • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

O postup do juniorské extraligy se poperou hokejisté Slavie a Vsetína. Vzájemná bilance obou finálových soupeřů je v této sezóně vyrovnaná – sešívaní v říjnovém duelu v Edenu vyhráli 4:3, na Lapači ale v lednu zvítězili Valaši poměrem 4:0.

Slávisté zatím letošním play-off procházejí se suverénními výkony. Ve čtvrtfinále Pražané vyřadili ve třech zápasech Porubu, Šumperk v semifinálové sérii padl rovněž už po třech střetnutích. Skóre sešívaných se ve vyřazovacích bojích vyšplhalo na 36 vstřelených a 8 inkasovaných branek.

Valaši si účasti ve finále zajistili po postupu přes Třemošnou a Chomutov. První zmiňovaný prohrál se Vsetínem 1:3 na zápasy, Chomutov ale padl až v pátém, tedy rozhodujícím duelu. Skóre přitom dohromady Vsetínští nasbírali 28:22.

Finálová série je rovněž odvetou loňského čtvrtfinálového souboje. V něm byli nakonec celkově úspěšnější hokejisté Vsetína, kteří slávistům dokázali ukončit sezónu. Střetnutí těchto týmů tak zajisté bude mít ten správný náboj.

Který tým dokáže udělat první krok v boji o postup do extraligy?

HC Slavia Praha: Tesař (Volevecký) – Hron (A), Brotánek (A), Sýkora, Málek, Dráb, Hubinka – Štípek, Vosmík, Strnad – Krums, Vašíček, Polák – Kříženecký, Kucharčík, Jokl (C) – Sander, Filip, Skalský – Janoušek
    Trenér: Luboš Jenáček

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček (Uhrin) – Mošnička (C), Herman, Šedlbauer, Machů, Hamřík, Zedek, M. Stodůlka – Drozd, Ostrčil, Hrdý, Koláček (A), L. Stodůlka, Heinrich (A), Urge, Dědek, Cakl, Urbánek
    Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Zubzanda, Barek – Belko, Baxa.

00:01

00:18
    Tesař přikryl kotouč lapačkou, vhazovat se bude po jeho pravici.

00:33
    Valaši nezvládli rozehrávku a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

01:10
    Snaha sešívaných končí přerušením Pavlíčka.

01:23
    Hosté opět zahráli pouze na zakázané uvolnění.

02:05
    Tesař přerušuje.

02:13
    Strnad zakončoval z pravého kruhu, Pavlíček chytá.

02:26
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté se dostávají do vedení. VIKTOR ŠTÍPEK se ocitl tváří v tvář Pavlíčkovi a poslal puk mezi jeho betony za brankovou čáru. Asistence: Lukáš Strnad, Jakub Sýkora.

03:34
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Machů – 2 min., podrážení.

04:00
    Polák střílel z levého kruhu, neúspěšně.

04:23
    Domácí kombinují v pásmu soupeře, Pavlíček musel několikrát zasahovat.

04:57
    Polák poslal kotouč přes osu na Strnada, ten ale místo střely chtěl pokračovat v kombinaci.

05:34

06:06
    Pavlíček zapisuje další zákrok.

06:20
    Po dlouhé době se teď do zakončení dostali hosté. Dědek z mezikruží prověřil pozornost Tesaře.

07:00
    Dráb nahazoval před gólmana hostí, kde dobře clonili hned dva slávisté.

08:20
    Oba týmy jsou nyní nepřesné v rozehrávce.

08:53
    Krums trefil pouze blokujícího obránce.

09:40
    Slávisté jsou zatím v utkání aktivnější a často kombinují v pásmu soupeře.

09:55
    Tesař zasahoval betonem proti lehké střele.

10:14
    Gólman Pražanů teď předvedl další rutinní zákrok lapačkou.

10:27
    Kucharčík šikovně prokličkoval mezi několika hráči až do nebezpečného prostoru mezi kruhy, odkud prověřil Pavlíčka.

11:00
    Sýkora od modré trefil tyč svatyně hostí.

11:58
    Strnad teď tvrdým hitem připravil soupeře o kotouč.

12:22
    Sešívaní odskakují do dvoubrankového vedení. LUKÁŠ STRNAD před brankou soupeře úspěšně tečoval nahození Brotánka. Asistence: Ernests Krums, Tomáš Brotánek

13:22
    Valachům se nedaří založit nebezpečný útok. Puk mají opět domácí.

14:33
    Hosté se osvobozují pouze za cenu odevzdaného kotouče.

14:39
    Slavii se nepodařila rozehrávka a sudí pískají icing.

14:53
    Tesař lapačkou kryl střelu Valachů, ta mu ale nenadělala větší starosti.

15:08
    Slavia nyní znovu vyhazuje na zakázané uvolnění.

16:22
    Vsetínským se stále nedaří vypracovat si nějakou větší příležitost.

16:48
    Pavlíček ukryl puk ve své výstroji.

17:34
    Kucharčík trefuje blok.

18:02
    Slávistům se opět daří zastavit útok soupeře hned v jeho začátku.

18:48
    Kotouč nyní opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

19:21
    Filip teď z rychlého výpadu provětral brankáře hostí.

19:30
    Tesař předvedl reflexivní zákrok vyrážečkou.

19:59
    Na ledě se před přestávkou již nic důležitého nestane. Svaly si tak může začít zahřívat místní rolbař.

20:00

V první třetině byli výrazně aktivnější slávisté. Ze své herní převahy si zaslouženě vypracovali dvoubrankový náskok. Skóre hned ve 3. minutě otevřel Viktor Štípek, další trefu pak přidal Lukáš Strnad. Hosté si zatím nedokázali vypracovat žádnou vážnější příležitost a pokud chtějí v dnešním zápase bojovat o úspěch, budou muset ve své hře výrazněji přidat.

20:01

20:24
    Hosté zakládají útok, slávistům se daří jejich snahu přerušit.

21:15
    Vašíček dostal skákavou přihrávku do předbrankového prostoru, kotouč ale svou holí netrefil.

22:13
    Stodůlka L. – 2 min., vysoká hůl.

22:36
    Ostrčil zachytil přihrávku sešívaných.

23:18
    Strnad z pravého kruhu těsně minul soupeřovu klec.

23:25
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, rozhodčí vylučují na straně sešívaných. Dvě minuty za vysokou hůl si na trestné lavici odsedí Vosmík.

24:09
    Vašíček z předbrankového prostoru nedokázal navýšit náskok.

24:25
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Dostatečně důrazný teď před domácím gólmanem byl ONDŘEJ CAKL, který dostal kotouč do klece domácích a snížil stav na 1:2. Gól padl již při zkrácené přesilovce Valachů. Asistence: David Heinrich, Jan Hamřík

26:00
    Slávisté kombinují v pásmu soupeře.

26:13
    Na trestnou lavici míří hostující Dědek, který vyhodil kotouč mimo hřiště.

26:38
    Hosté se osvobozují.

27:07
    Slávisté sice jsou v pásmu soupeře, kombinace se jim ale příliš nedaří. Následnou střelu Drába chytá Pavlíček.

27:28
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Hron – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

Cakl – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

29:44
    Pavlíček zasahuje proti střele sešívaných.

30:50
    Dráb tvrdě pálil od modré, trefil ale pouze jednoho z obránců.

31:41
    Několik hráčů teď bojuje u mantinelu v obranném pásmu Vsetína o kotouč.

31:58
    Vhazování před Pavlíčkem.

32:34
    Hráči teď opět bojují v rohu o puk.

32:57
    Slávisté rozehrávají zpoza vlastní branky.

33:36
    Dráb poslal kotouč na branku soupeře, gólman Valachů bez problémů chytá.

34:27
    Vosmík z levého kruhu zkoušel své štěstí, mezi úspěšné střelce v utkání se ale nezapsal.

34:54
    Hrdý teď tvrdě sestřelil brankáře Slavie a odsedí si dvě minuty za napadení.

35:38
    Hron zkusil své štěstí, úspěch ale neslaví.

36:22
    Hron opět dlouho vymýšlel co s kotoučem, až nakonec vystřelil na branku soupeře. Pavlíček ramenem vyráží.

36:49
    Sešívaní nakonec přesilovku využívají. Rychle založený útok zužitkoval střelou z levého kruhu DANIEL KŘÍŽENECKÝ, který procedil kotouč skrz betony hostujícího brankáře. Asistence: Ernests Krums, Jakub Dráb

38:00
    Slavia znovu zakládá útok z vlastního pásma.

39:10
    Vsetín ve vlastním pásmu dokázal získat kotouč, vzápětí ale o něj rychle přišel a zasahovat nakonec musel gólman Pavlíček.

40:00

Ve druhé třetině byla hra vyrovnanější, než v předchozí části. Slávisté ale byli i nadále lepším týmem. Přesto to byli Valaši, kdo v prostřední periodě udeřil jako první. Na rozdíl jedné trefy snížil Ondřej Cakl. Sešívaní si však dvoubrankové vedení vzali zpět, když se na listinu střelců zapsal Daniel Kříženecký.

40:01

40:39
    Slávistům se nepodařilo rozehrát, rozhodčí odpískali icing.

41:04
    Zakázané uvolnění pro změnu na druhé straně.

41:10
    Mošnička předvedl blok, který ho zajisté musel hodně bolet.

42:04
    Jokl v rychlosti nabruslil s kotoučem do pásma soupeře, hostující gólman ale jeho snahu zlikvidoval.

42:50
    Tesař přerušuje hru, následuje buly z jeho pohledu na pravé straně.

43:58
    Hosté jen odevzdali kotouč domácím.

44:24
    Slávisté znovu velmi rychle zmařili Vsetínu rozehrávku.

45:03
    Před Pavlíčkem teď hokejisté vytvořili nepřehlednou situaci, po které následuje vhazování.

45:09
    Ihned po buly znovu zasahuje hostující gólman.

45:33
    Slávisté byli nepřesní v rozehrávce, nyní už znovu zakládají útoku.

45:47
    Zakázané uvolnění sešívaných.

45:58
    Tesař si v klidu našel kotouč a bude se znovu vhazovat.

46:03
    Vsetín opět nahazuje na Tesaře, který znovu neměl sebemenší problém se zákrokem.

46:14
    Valaši v kombinaci zapojili přihrávku rukou a rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

46:48
    Vosmík pro slávisty vybojoval buly útočném pásmu.

47:28
    Vašíček zkusil své štěstí z mezikruží, Pavlíček stihl včas zavřít betony.

47:44
    MATOUŠ JAN KUCHARČÍK teď předvedl, jak šikovné má ruce. S kotoučem prokličkoval až před branku soupeře, odkud překonal hostujícího gólmana. Asistence: Ernests Krums, Jakub Dráb

49:05
    Slávisté opět kombinují v útočném pásmu a usilují o další navýšení vedení.

49:36
    Snaha slávistů o skórování končí dalším zásahem Pavlíčka.

49:49
    Pražané se teď sami vyhnali z pásma.

50:05
    Pobyt Vsetína v pásmu sešívaných neměl dlouhé trvání, na kotouči jsou znovu domácí.

51:20
    Slávisté přišli o puk a hosté se přesouvají do útoku.

51:29
    Hra je momentálně přerušena z důvodu posunuté branky Slavie.

51:50
    Domácí brankář schoval puk do své lapačky.

52:08
    Slávisté jsou znovu na kotouči ve třetině soupeře.

52:35
    Vsetín zakládá útok, který ovšem domácí rychle zastavili.

53:32
    Stodůlka ze slotu tvrdě prověřil Tesaře, který musel předvést jeden z těžších zákroků.

54:05
    Ve hře se bude pokračovat po buly ve třetině domácích.

54:44
    Heinrich – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

55:23
    Polák vypálil z první z hranice levého kruhu, Pavlíček byl pozorný.

55:50
    Slávisté zatím kombinují bez střelby.

55:58
    Pavlíček přerušil hru a umožnil tak svým spoluhráčům vystřídat.

56:31
    Drábovo pokus kryje gólman hostí.

57:20
    Strnad svou rychlostí přebruslil soupeře a zavezl kotouč do útočné třetiny.

58:00
    Polák z pravého kruhu těsně míjí.

58:40
    Slávisté si zatím závěr zápasu poměrně v klidu hlídají a drží kotouč na svých hokejkách.

59:24
    Valachům se stále nedaří zmocnit se puku.

Do finálové série lépe vstoupili hokejisté Slavie, kteří v prvním duelu porazili Vsetín na svém ledě 4:1. Sešívaní byli lepším týmem téměř po celou dobu zápasu a pro první bod si tak dokráčeli naprosto zaslouženě. Valaši si za šedesát minut hry žádné velké množství nebezpečných příležitostí nevypracovali. Druhé utkání finále odehrají hokejisté už v pondělí 8.4. od 16:30, opět na zimním stadionu v Edenu. (18:45:48)

Jiří Petr

Branky a nahrávky: 3. Štípek (Strnad, Sýkora), 13. Strnad (Krums, Brotánek), 37. Kříženecký (Krums, Dráb), 48. Kucharčík (Krums, Dráb) – 25. Cakl (Hamřík, Heinrich)

Rozhodčí: Zubzanda, Barek – Belko, Baxa