Karviná – Plzeň 0:0 (kon.) | Zlín – Olomouc 3:2 (kon.) | Liberec – Slovácko 4:1 (kon.)
Slavia – Bohemians 1905 2:1 (kon.)
FC Slovan Liberec
4:1 (2:0)
1.FC Slovácko
Sobota 06.04.2024, 15:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 27. kolo

To je ode mě vše, loučím se s Vámi, a u dalšího textového přenosu na viděnou. (16:58:32)

Druhý poločas je za námi a na libereckém stadionu se oslavuje vítězství. Libereckým fotbalistům se podařilo porazit soupeře ze Slovácka rozdílem tří branek, 4:1. Oslavovat může i nový většinový majitel Slovanu, Ondřej Kania, jehož éra ve libereckém týmu začíná vítězstvím.

Liberec nakročil k zisku tří bodů již v první půli, když rychle otevřel skóre Kulenović, o chvíli později na něj navázal Tupta a do kabin se odcházelo za stavu 2:0. Ve druhé půli se sice podařilo Slovácku snížit, když si dal vlastní gól Pourzitidis, ale domácí se rychle oklepali a soupeře k otočení výsledku nepustili. Třetí trefu Slovanu přidal Prebsl a pět minut před koncem pečetil vítězství Fukala. Liberec zvítězil 4:1 a do tabulky připisuje tři body.

90+3

90+2
    U míče nadále Slovan, který kombinuje na hranici vápna soupeře.

90
    Hlavní sudí nastaví druhý poločas o tři minuty.

90
    Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Ivan Varfolomejev).

89
    Další šance Liberce. Po centru se k akrobatickému zakončení dostal Horský, který pouze o pár čísel minul prostor pod břevnem.

88
    Rozhodčí přerušuje hru po faulu na Preislera. Liberec bude rozehrávat volný přímý kop z kraje hřiště.

87
    Pourzitidis si dobře poradil v obranném souboji a v držení míče jsou znovu domácí.
    85. Michal FUKALA - 4:1

85
    Liberec právě vstřelil branku!
    Slovan se přeci jen dočkal po tlaku další trefy. Po centru z levé strany se ve vápně nejlépe zorientoval MICHAL FUKALA a nekompromisní střelou pod břevno zvyšuje vedení domácích.

84
    Mihálikovo přenesení hry se nepovedlo, máme tu další akci Slovanu.

84
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Jan Žambůrek, přichází Ivan Varfolomejev.

83
    ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Olaf Kok.

83
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
    ze hřiště odchází Petr Reinberk, přichází Vojtěch Bartoš.

81
    Tlak Slovanu pokračuje, Slovácko vypadá již trochu rezignované na výsledek. Po akci Tupty zvonilo břevno, nakonec se ale ukázalo, že samotný hráč byl v ofsajdu.

79
    Laxnost v obraně Slovácka přinesla velkou šanci pro Žambůrka. Liberecký záložník ve vápně zakončoval na zadní tyč a z tribuny se ozval pouze smutný povzdech.

78
    Pourzitidis si počkal na skákavý balón a vyslal zpoza vápna bombu směrem na bránu, avšak jeho střele chyběla přesnost a skončila tedy pouze mimo tři tyče.

Šimon Knopp

Branky: 6. Kulenović (Mikula), 23. Tupta (Višinský), 56. Prebsl (Mikula), 85. Fukala – 53. Pourzitidis (vla.)

Karty:   90. Varfolomejev (LIB) – 59. Kalabiška (SLO)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:10.
    FC Slovan Liberec: Vliegen – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis – Penner (67. Fukala), Prebsl, Žambůrek (84. Varfolomejev), Preisler – Višinský (77. Doumbia), Kulenović (76. Horský), Tupta (83. Kok).
    Náhradníci: Bačkovský – Lehoczki, Tetour, Letenay, Rabušic.

Trenér: L. Kozel

1.FC Slovácko: Fryšták – Reinberk (C) (83. Bartoš), Hofmann (46. Mihálik), Kalabiška (73. Břečka), Blahút – P. Juroška (77. Holzer), Havlík, Kohút (77. Holásek) – Siňavskij, Vecheta, Kvasina.
    Náhradníci: Urban – Kratochvíla.

Trenér: M. Svědík

Rozhodčí: J. Petřík – J. Pečenka, P. Kotalík | VAR: T. Klíma | AVAR: J. Kubr