Chrudim – Jihlava 2:1 (kon.) | Dukla Praha – Příbram 1:2 (kon.) | Kroměříž – Líšeň 1:1 (kon.)
Táborsko – Varnsdorf 4:1 (kon.) | Brno – Prostějov 1:2 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
1:2 (0:1)
1. SK Prostějov
Sobota 06.04.2024, 18:00 • ADAX INVEST Arena, Brno • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 21. kolo

Je konec! Obrovské trápení Zbrojovky na jaře nekončí a ani na pátý pokus nedokázal vyhrát, tentokrát ji na vlastním stadionu šokoval poslední Prostějov!

Domácí nejprve ve druhé půli neproměnili penaltu, když Mucha vychytal Řezníčka, ale za pár minut už se vyrovnání dočkali, když Gyamfiho hlavičku umístil na zadní tyči neobsazený Denis Alijagič zblízka pod břevno. V závěru mělo Brno o něco víc ze hry, ale z náznaků šancí nic nevytěžilo, naopak Slaměnu musel skvěle vychytat Berkovec. Hlavní zápletka pak přišla v nastavení, kdy Pernica ve vápně tvrdě fauloval Šimka a Petr Jaroň z penalty rozhodl o výhře Prostějova! (20:04:47)

90+10

90+10
    Mucha dostává žlutou kartu za zdržování hry.

90+9
    Po prodloužení hlavou od Řezníčka byl Alijagič úplně sám před brankou a dokázal prudkou ranou vyrovnat, jenže radost domácích hatí praporek sudího – ofsajd!

90+8
    Zbrojovka se drží v tlaku, ale už jí moc času nezbývá. Mucha navíc bude vykopávat.

90+7
    Nakonec přišel i centr z pravé strany, ale míč nikoho v červeném nenašel, a tak Mucha mohl míč bezpečně sebrat.

90+6
    Nového centr se snášel na zadní tyč, pozorný Mucha vyboxoval.

90+5
    Běží už pátá minuta nastavení, ale je otázka, kolik rozhodčí po ošetřování Šimka ještě nastaví. Je tu roh pro Brno.

90+5
    Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jakub Matoušek).

90+3
    Prostějov právě vstřelil branku! Hosté se mílovými kroky přibližují výhře! Penalty se ujal PETR JAROŇ, který svou střelu poslal k levé tyči, zatímco Berkovec zvolil opačný kout branky, a Prostějov je v Brně blízko senzaci – 1:2.

90+2
    Ty nakonec nebudou potřeba, otřesený Šimek odchází do autu po svých, ale ve hře nejspíš nebude moci pokračovat.

90+1
    Hra je však stále přerušena, protože střídající Šimek se nezvedá z trávníku a jsou přivolána nosítka.

90+1
    Pernica navíc za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.

90
    Pernica ve vápně tvrdě srazil soupeře a je nařízena penalta. Rozhodčí chvíli váhal a nakonec na bílý bod ukázal.

90
    Penalta pro Prostějov!

89
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
    ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Samuel Šimek.

88
    Ani Juritka, ani Hamza svými ranami zpoza vápna bloky nevytloukli, a domácí poté o míč přišli.

88
    Koželuh dostal míč do kolmice na pravé straně a po zemi centroval na přední tyč, hned dva soupeři do jeho pobídky skočili a srazili ji na roh.