Buffalo – Detroit 7:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 0:1 (kon.) | Montreal – Columbus 3:0 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:2 (kon.) | Dallas – Florida 3:4 (kon.)
Minnesota – Arizona 4:1 (kon.) | Chicago – Anaheim 7:2 (kon.) | Calgary – Colorado 2:6 (kon.)
Seattle – Vegas 4:5 (po pr.)
Montreal Canadiens
3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 13.03.2024, 00:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

A to je pro dnešek z Montrealu vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu opět těšit na shledanou! (02:41:44)

Statistika
    Střely na bránu: 23 – 41 | Přesilová hra: 1/3 – 0/4 | Trestné minuty: 10 – 8

Cayden Primeau (MTL) – 41 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
    Elvis Merzlikins (CBJ) – 1 zákrok, 4 OG, úspěšnost 25,0%, odchytal 5:48
    Daniil Tarasov (CBJ) – 19 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 54:12

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slavkovský (MTL) – 1+0, 0 účast, 1 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:38

1. Cayden Primeau (MTL) 100%
    2. David Savard (MTL) 0+0
    3. Brendan Gallagher (MTL) 1+0

Ani ve třetí třetině jsme neviděli gól, za to jsme viděli, jak si svěřenci Martina St. Louise, přes všechny snahy zvedajících se Blue Jackets, zkušeně pohlídali vedení a dokráčeli si pro výhru 3:0.

59:18
    Zakázané uvolnění Montrealu.

58:33
    Nylanderovu střelu vyrazil Primeau do rohu.

57:25

56:49
    Suzuki přihrával z levé strany přes brankoviště až k pravé tyči na Slavkovského, do puku ale na poslední chvíli zasáhl jeden z bránících hráčů a slovenský útočník se tak ke kotouči nedostal.

55:42
    Přesilovkovou kombinaci domácích zachytil Sillinger, který s pukem okamžitě spěchal k Primeauově bráně, tam se ale jeho střela neujala.

55:25
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Carson Meyer – 2 min., vysoká hůl.

55:10
    Xhekaj bude zakládat z vlastního pásma.

53:36
    Montreal má problém se dostat z vlastní třetiny.

52:50
    Voronkov se neprobojoval k zakončení.

52:14
    Texierovu střelu zblokoval Savard, který má teď ale problém stát a bruslit, pravděpodobně přišel o nůž z brusle.

51:17
    Suzukiho bekhend šel nad bránu.

50:24
    Pezzetta vystřelil mimo bránu.

49:52
    Voronkov chtěl střílet, puk mu ale sjel z hokejky.

49:16

Matěj Juřík

Branky a nahrávky: 1. Gallagher (J. Evans), 4. Slafkovský (Matheson, Caufield), 6. J. Roy (Xhekaj, Newhook)

Montreal Canadiens: Primeau (Montembeault) – Matheson (A), Guhle, Xhekaj, Savard, Struble, Kovacevic – Caufield, Suzuki (C), Slafkovský – J. Roy, Newhook, Armia – Gallagher (A), J. Evans, Jos. Anderson – Pezzetta, Harvey-Pinard, Pearson.
    Trenér: Martin St. Louis

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (6. Tarasov) – Werenski (A), A. Boqvist, Provorov, Severson, Bean, Gudbranson (A) – J. Gaudreau, Jenner (C), Činachov – Fix-Wolansky, Voronkov, Gaunce – Texier, Sillinger, A. Nylander – Meyer, Kuraly, Olivier.
    Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: Hebert, Halkidis – Nansen, Kelly