Buffalo – Detroit 7:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 0:1 (kon.) | Montreal – Columbus 3:0 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:2 (kon.) | Dallas – Florida 3:4 (kon.)
Minnesota – Arizona 4:1 (kon.) | Chicago – Anaheim 7:2 (kon.) | Calgary – Colorado 2:6 (kon.)
Seattle – Vegas 4:5 (po pr.)
Minnesota Wild
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Arizona Coyotes
Středa 13.03.2024, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z tohoto utkání je to všechno, díky za pozornost. Na počtenou zase někdy příště u dalších přenosů. Hezký den a mějte se fajn. (03:59:01)

Dnešní utkání sledovalo v Xcel Energy Center 18 231 diváků.

Statistika
    Střely na bránu: 31 – 22 | Přesilová hra: 1/4 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Marc-Andre Fleury (MNS) – 21 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,4 %, odchytal 59:23
    Karel Vejmelka (ARI) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 58:57

Česká a slovenská stopa
    Karel Vejmelka (ARI) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost zákroků 93,1 %, odchytal 58:57

1. Ryan Hartman (MNS) 1+0
    2. Kirill Kaprizov (MNS) 2+1
    3. Marc-Andre Fleury (MNS) 21 zákroků

Ve třetí třetině to slouho vypadalo na vyrovnaný průběh a také na to, že by Arizona mohla vyrovnat. Tyto naděje se ale Arizoně rozpadly během 27 sekund 59. minuty. Arizona to totiž zkusila bez brankáře Vejmelky a dvakrát inkasovala. Nejprve Kaprizov po nahrávce Middletona zpoza brány trefil přes celé kluziště z vlastního obranného pásma prázdnou bránu. Za dalších 27 sekund se to samé povedlo Folignovi. Ve 47. minutě navíc nebyl uznán gól Lucchinimu, který sice dostal puk do branky, ale Vejmelku v brankovišti nedovoleně bránil Lettieri a Vejmelka po kontaktu s ním skončil na zádech ve své brance. Rozhodčí ihned rozpažil a gól neuznal, což nezměnili protesty domácího trenéra Hynese. Vejmelka se vytáhl v 52. minutě proti Zuccarellovi, který chtěl zakončit mezi betony českého brankáře, ale ten si mezírku mezi betony pohlídal. Minnesota tak nakonec dokráčela k vítězství, které se ale nerodilo lehce, i díky Vejmelkovi. Arizona musí zkousnout prohru.

5/6
    Minnesota právě vstřelila branku! Arizona to znovu zkusila bez brankáře, ale i teď se jí to nepovedlo. Z vlastní obranné třetiny poslal puk do prázdné brány MARCUS FOLIGNO. Bez asistence.
    Foligno M., Middleton J., Faber B., Rossi M., Kaprizov K.
    Välimäki J., Kerfoot A., Carcone M., Maccelli M., Crouse L., Moser J.
    57:28 Kirill KAPRIZOV - 3:1

57:28
    5/6
    Minnesota právě vstřelila branku! Hra Arizony bez brankáře ale netrvala dlouoh! Middleton totiž zpoza vlastní brány našel u branky Fleuryho KIRILLA KAPRIZOVA, který trefil přes celé kluziště prázdnou bránu. Asistence: Jake Middleton.
    Kaprizov K., Middleton J., Faber B., Rossi M., Zuccarello M.
    Schmaltz N., Keller C., Guenther D., Bjugstad N., Durzi S., Cooley L.

57:05
    Vejmelka míří na střídačku a Arizona to zkusí v šesti bez brankáře!

56:48
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Buly před Fleurym.

55:26
    Välimäki pálil od modré čáry, ale našel pouze nachystanou Fleuryho lapačku, který přerušuje hru a vhazuje se před jeho bránou.

Minnesota aktuálně vede na střely na branku 29:19.

54:31
    Chisholm tvrdě vypálil od modré čáry. Vejmelka ale celou situaci viděl a dokázal puk lapit do své lapačky. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

52:56
    Kesselring se výborným obranným zákrokem dokázal dostat k puku, o který obral na levém kruhu Zuccarella. Ten by jinak šel do zakončení.

52:22
    Arizona má puk za svou brankou a dostřídává.

51:29
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

Mateo

Branky a nahrávky: 7. Kaprizov (Faber, Merrill), 39. Hartman (Kaprizov, F. Gaudreau), 58. Kaprizov (Middleton), 58. M. Foligno – 29. Bjugstad (Carcone, Kesselring)

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Faber, Middleton, Bogosian, Brodin, Chisholm, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Hartman, Rossi, Zuccarello – M. Johansson, F. Gaudreau, M. Foligno (A) – Lettieri, Lucchini, M. Shaw.
    Trenér: John Hynes

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Moser, Durzi, Välimäki, Kesselring, Söderström, J. Brown – Keller (A), Kerfoot, Schmaltz (A) – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Leonard, L. Cooley, Guenther – Carcone, McBain, O'Brien.
    Trenér: Andre Tourigny

Rozhodčí: McIsaac, Chmielewski – Cherrey, Gawryletz

Diváci: 18 231