Mexiko – Lucembursko 4:5 (po pr.) | Jihoafrická rep. – Thajsko 1:5 (kon.) | Turkmenistán – Kyrgyzstán 5:7 (kon.)
Jihoafrická republika
1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Thajsko
Středa 13.03.2024, 12:00 • Gorodskoj Katok, Biškek • Mistrovství světa - III. A Divize • 3. kolo

Toto utkání sledovalo 200 diváků. Ještě mnohem víc jich jistě přijde závěrečný duel dnešního dne, který odstartuje po 15. hodině. V něm se utkají domácí Kyrgyzstán s Turkmenistánem. Na shledanou! (14:29:01)

Střely na branku – 24:45 (10:19, 8:10, 6:16)

Hokejisté Thajska vítězí nad Jihoafrickou republikou 5:1 a po třech kolech zůstanou na čele tabulky s plným počtem bodů. To Jižní Afrika si pohoršuje na bilanci jedné výhry a dvou porážek.

Asijská země měla duel od začátku pod kontrolou. Už v 5. minutě vedla po trefách Jana Isakssona a Masata Kitajamy 2:0. Kitajama pak navíc v prostřední části završil hattrick a vyhnal brankáře Boyda na střídačku. Jihoafrický náhradník Ivan Muller inkasoval jen v úvodu třetí části, kdy ho překonal Jan Isaksson. Ve 45. minutě se pak dočkala gólu i Jižní Afrika, když se mezi střelce zapsal obránce Deen Magmoed.

59:08
    Nacházíme se již v poslední minutě duelu, který Thajsko dohrává v početní výhodě.

58:57
    Ken Kindborn od modré čáry netrefil branku. Thajsko ale zůstává v pásmu.

57:42
    Paulus Kluyts dostal trest na 5 minut a do konce utkání za napadení! K tomu pak ještě přibyly dvě minuty za hrubost. Za stejný prohřešek obdržel dvouminutový trest také Nakrit Sutivijitho.

Rozhodčí se nyní radí mezi sebou i kapitány, jak s celou situací naložit.

57:42
    Přitvrdilo se! Paulus Kluyts dohrál u mantinelu přímo před střídačkou Thajska Arayu Vatanapanyakula a byla z toho i šarvátka! Bude se také vylučovat.

57:14
    Gareth Bremner zachytil puk ve středním pásmu a prokličkoval se s ním až před thajského brankáře. Jeho akci utnul právě až Ben Kleineschay.

56:56
    JAR v plném počtu.

56:30
    Hra byla přerušena poté, co na hrací ploše zůstal ležet jeden z Jihoafričanů. Kapitán Samaai u rozhodčích naznačuje faul kolenem, ale vylučovat se nebude.

56:11
    A opět se Jižní Africe povedlo vyhodit.

55:51
    Nyní přišlo vyhození Jihoafričanů.

55:11
    Od modré čáry střílel Ken Kindborn. Muller vyrazil a dorážející Nick Lampson nedostal kotouč za jeho záda.

54:54
    Trest pro Jihoafričany. Hákováním se provinil Jean-Michel van Doesburgh.

53:52
    Střelu z levé strany vyrazil Kleineschay. Dorážku pak už řešit nemusel, jelikož jihoafrický hráč nezasáhl puk.

52:58
    Lampson předal v útočném pásmu puk Isakssonovi. Ten zkoušel zadovku na Patricka Forstnera, ale k němu nahrávka neprošla.

52:29
    Nyní puk vypadl na střídačku Thajska. Jeden z hráčů ho podává čárovému rozhodčímu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. Magmoed (Samaai) – 1. Isaksson (Forstner, Lampson), 5. Kitajama (Suwachirat, Khuhakaew), 29. Kitajama (Isaksson), 33. Kitajama (Lampson, Isaksson), 41. Isaksson (Forstner, Lampson)

Jihoafrická republika: Boyd (33. Muller) – Magmoed, Saaiman, van der Merwe, Venter, Birrell, Chueu – Samaai (C), Carelse, Valadas (A) – Bremner, Kluyts, Krotz – Giot, Compton, van Doesburgh (A) – Phakathi, Obery, Mlangeni.
    Trenér: Björn Kinding (SVE)

Thajsko: Kleineschay (Ungkulpattanasuk) – Chartsuwan, Kindborn (C), Vatanapanyakul, Thanakroekkiat, Sukwiboon, Chan-Urai, Kulrat – Lampson (A), Forstner, Isaksson – Suwachirat, Khuhakaew, Kitajama (A) – Sutivijitho, Limpinphet, Hongswadhi.
    Trenér: Casey Cook (CAN)

Rozhodčí: Gal (USA) – Kang (KOR), Lhotský (CZE)