Přerov – Vsetín 2:1 (kon.) | Jihlava – Poruba 2011 5:1 (kon.) | Zlín – Prostějov 6:2 (kon.)
Třebíč – Litoměřice 1:3 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
1:3 (0:1, 0:0, 1:2) Stav série: 1:2
HC Stadion Litoměřice
Středa 13.03.2024, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga • Čtvrtfinále

Je tu konec zápasu! Litoměřice vedly od první třetiny i přes převahu domácích po gólu Costy. Ve třetí třetině ještě navýšili na 2:0 po gólu Plose a s domácími to vypadalo bledě. V 55. minutě však domácí obránce Štebih snížil na 1:2 a domácím se zvedly naděje poté, co byl odpískán nájezd pro Třebíč. Matyáš Svoboda však bohužel pro domácí nedokázal trestné střílení proměnit a skóre zůstávalo stejné. Domácí šli poté i do risku bez brankáře, ale ten jim nevyšel a Litoměřice zásluhou Korduleho navýšily na konečných 3:1. Litoměřice se tak dostávají do vedení 2:1 v rámci čtvrtfinálové série a už zítra budou mít k dispozici první mečbol. (20:24:51)

59:24
    5/6
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Nejspíše je rozhodnuto! Domácí ztratili puk a PAVEL KORDULE uklidil puk do prázdné branky!
    Kordule P., Costa K., Jícha J., Černohorský J., Benda V.
    Furch M., Psota M., Bittner L., Dočekal M., Bořuta A., Svoboda Maty.

58:59
    Domácí budou poslední minutu hrát bez brankáře a riskují všechno.

58:59
    Matyáš Svoboda přestřelil branku a velká příležitost na srovnání není využita!

58:57
    Hosté už jsou v plném počtu, ale hlavně po úmyslném posunutí branky od Oldřicha Cichoně pojedou domácí samostatný nájezd!

58:16
    Domácí nedokázali udržet pásmo a vhazuje se ve střední třetině.

57:36
    Velice aktivní nástup do přesilovky od Třebíče. Dva skvělé bloky hostů drží jejich náskok.

56:11
    Po faulu loktem jde na 2 minuty na trestnou lavici Sihvonen a to je šance pro domácí, kteří budou hrát další přesilovku.

55:45
    Cichoň musel znova zasahovat a připisuje si důležitý zákrok.

54:31
    5/5
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč ještě žije! MIHA ŠTEBIH se dostal k puku u modré a vypálil na branku. Cichoň nedokázal reagovat a je tak sníženo na 1:2. Asistence: Jan Kučera.
    Štebih M., Kučera J., Vodička P., Vodný M., Ferda R.
    Tůma J., Sihvonen R., Korkiakoski M., Kuťák F., Krutil M.

53:59
    Tomek si neporozuměl se spoluhráči v útočné třetině a Třebíč může dopředu.

50:05
    5/5
    Litoměřice právě vstřelily branku!žmo
    LUKÁŠ PLOS se po vhazování dostal k puku a vyslal střelu na branku domácích. Jan Mičán nedokázal reagovat a Litoměřice vedou 2:0.
    Plos L., Černohorský J., Žmola J., Hrabík O., Jebavý J.
    Poizl D., Svoboda Maty., Ondráček J., Malý J., Baláž O.

49:56
    Výborně hosté pokryli vyražený puk od Cichoně a stále zůstávají domácí gólově na suchu.

49:42
    Posunutá branka Litoměřic. Vhazovat se bude před Cichoněm.

49:11
    Domácí střídají a pomalu rozjíždí další útok.

48:43
    Kale Costa se dostal k další střele z osy hřiště, ale Mičána nepřekonal.

47:24
    I Jan Mičán si připisuje další zákrok poté, co šli hosté 3 na 1, ale nedokázali situace využít a střelu z osy hřiště Mičán chytá.

46:58
    Další zakončení z úhlu, tentokrát od Kučery. Oldřich Cichoň ale opět chytá.

Josef Ján Horký

Branky a nahrávky: 55. Štebih (Kučera) – 13. Costa, 51. Plos (Černohorský, Žmola), 60. Kordule

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jekel) – Vodička, Štebih, Baláž, Bořuta, Furch, Kříž, Poizl – Bittner (C), Psota, Dočekal (A) – Ferda (A), Michálek, Vodný – Malý, Ondráček, Maty. Svoboda – Michalčuk, Kučera, Matě. Svoboda.
    Trenér: Kamil Pokorný

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Tůma, Krutil, Benda, Černohorský, Husák (A), Tomek – Costa, Jícha (A), Kordule – Sihvonen, Kuťák, Korkiakoski – P. Svoboda, M. Vitouch, Ton – Žmola, Plos, Hrabík.
    Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: M. Kostourek, J. Barek – J. Dědek, P. Blažek