Buffalo – Detroit 7:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 0:1 (kon.) | Montreal – Columbus 3:0 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:2 (kon.) | Dallas – Florida 3:4 (kon.)
Minnesota – Arizona 4:1 (kon.) | Chicago – Anaheim 7:2 (kon.) | Calgary – Colorado 2:6 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Martin Pospíšil (CGY) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 17:49

1. Mikko Rantanen (COL) 2+2
    2. Nathan MacKinnon (COL) 1+1
    3. Valerij Ničuškin (COL) 1+2 (04:50:11)

Colorado v prvních minutách druhé třetiny zvládlo oslabení a postupně zlomilo odpor Calgary. Zvítězilo tedy jednoznačně 6:2, o čemž rozhodla druhá třetina, ve které se Laviny převalily přes soupeře a uhasily Plameny pěti góly.

59:01
    Začala poslední minuta utkání. Zatímco první třetina nabídla 28 střel na branky a druhá 26 střel, v této třetině vede Calgary jen 8-3. Hraje se tak na půl plynu.

57:31
    Trochu smůly měl nyní domácí Coronato, který byl dvakrát během několika sekund při střelách zblokovaný a branku Annunena se mu nepovedlo ohrozit.

57:00
    Wood přinutil Wolfa k přerušení hry střelou z levého kruhu.

56:29
    Ofsajd Calgary. Ještě jedna komerční pauza.

56:10
    Prudká střela Šarangoviče šla do zadního mantinelu, puk se odráží až do neutrální zóny.

55:55
    Icing Colorada, vhazovat se bude před Annunenem.

55:20
    Coleman vypálil vedle pravé tyče, Backlund posléze přestřelil.

54:35
    Flames drželi útočné pásmo poměrně dlouho, ale vůbec nevystřelili. Pokud tedy nepočítáme zmíněnou střelu Kadriho.

54:00
    Když už to vypadalo, že Calgary po několika přihrávkách navíc přijde o puk, tak přeci jen Kadri dokázal zpoza kruhů vystřelit. Annunen puk vyráží.

53:15
    Nadále to vypadá, že se střetnutí především dohrává. Příliš střel na branku k vidění není, v této pasáži zatím žádná. Přechody středního pásma už nejsou tak důrazné.

51:59
    Colorado bylo v útočném pásmu. Ničuškin byl při jedné střele zblokovaný, druhá šla do zadního hrazení. Puk byl následně zahrán vysokou holí. Komerční pauza.

50:30
    Hra nyní trochu postrádá tempo. Ale nelze se divit, skóre je v podstatě jasné a zápas rozhodnutý.

49:11
    Hostující Manson byl znovu při střelbě pouze zblokovaný Ochoťukem. To je sedmý obránce, který ale nastupuje v útočné formaci. Dnes s Huberdeauem a Šarangovičem.

48:43
    Domácí se při přechodu středního pásma dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:57
    Calgary se dopustilo icingu. Vhazuje se před Wolfem.

46:50
    Huberdeau se uvolnil ke střele zpoza kruhů, Annunen ale od první třetiny svou klec uzamkl a likviduje i další střelu.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 4. Miromanov (Kadri, Pospíšil), 7. Duehr (Huberdeau, Pachal) – 3. Rantanen (Ničuškin, MacKinnon), 25. Manson (Se. Walker, Cogliano), 26. MacKinnon (Ničuškin, Rantanen), 28. Ničuškin (Rantanen, Toews), 35. Mittelstadt (Duhaime, Toews), 40. Rantanen (Makar)

Calgary Flames: Vladař (41. Wolf) – Kylington, R. Andersson, Weegar (A), Miromanov, Hanley, Pachal, Ochoťuk – Dr. Hunt, Backlund (C), Coleman – Pelletier, Kadri (A), Pospíšil – Duehr, Rooney, Coronato – Šarangovič, Huberdeau.
    Trenér: Ryan Huska

Colorado Avalanche: Annunen (Georgijev) – Toews, Makar (A), Girard, Manson, J. Johnson, Se. Walker – Ničuškin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Duhaime, Mittelstadt, Drouin – Wood, Colton, Trenin – F. Olofsson, Cogliano, Kiviranta.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Skilliter, Lambert – Knott, Murchison

Diváci: 17185