Buffalo – Detroit 7:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 0:1 (kon.) | Montreal – Columbus 3:0 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:2 (kon.) | Dallas – Florida 3:4 (kon.)
Minnesota – Arizona 4:1 (kon.) | Chicago – Anaheim 7:2 (kon.) | Calgary – Colorado 2:6 (kon.)
Seattle – Vegas 4:5 (po pr.)
Seattle Kraken
4:5 (0:0, 1:2, 3:2 - 0:1)
Vegas Golden Knights
Středa 13.03.2024, 03:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

To je pro dnešek úplně vše. Přeji krásné středeční ráno a u dalších přenosů naviděnou. (05:45:16)

3. Jordan Eberle (SEA) 0+0

Šílené utkání mezi Seattlem a Vegasem je u svého konce. Nakonec se z konečného zisku dvou bodů radují hosté. Po nevýrazné první třetině nastaly doslova gólové hody. Nejprve šli do vedení Krakeni, jenže ještě do druhé přestávky bylo skóre otočeno. Nejšílenější byla poslední část, kde už Seattle vedl o dvě trefy, jenomže Vegas při risku bez brankáře vyrovnali. Lepší byli i v prodloužení, protože na začátku 64.minuty rozhodl po samostatném úniku Eichel. Proto duel končí vysokým poměrem 4:5.

63:01 Jack EICHEL - 4:5

63:01
    3/3
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, bod navíc berou Golden Knights! Po několika neproměněných šancí získal puk na svou hůl Alex Pietrangelo. Obránce zvedl hlavu a vyslal žabičku do úniku na JACKA EICHELA, jenž ujel vše a nekompromisní střelou překonává Grubauera. – 4:5 po prodloužení. Asistence: Alex Pietrangelo.
    Eichel J., Pietrangelo A., Karlsson W.
    Larsson A., Beniers M., Bjorkstrand O.

62:36
    Celou akci vzal na sebe André Burakovsky, jenomže trefuje nachystaného Hilla.

62:12
    Oliver Bjorkstrand nedokázal nic vymyslet v útoku, a tak stahuje puk do středního pásma.

61:43
    Seattle se poprvé v prodloužení dostává k puku. Jamie Oleksiak vše začne od defenzivy.

61:15
    Hosté z Vegas jsou aktivnější v prodloužení, ale zatím kombinují postupně.

60:50
    Už mohlo být definitivně rozhodnuto! Jack Eichel hladce projel přes Benierse a dostal se před Grubauera, kterého mezi betony nenachytal.

60:30
    Vegas dokázalo uspět při vhazování, proto do útočného snažení míří William Karlsson.

60:01

Poslední třetina zápasu mezi Seattlem a Vegasem je u svého konce. V této části hry jsme viděli celkem pět branek a už to vypadlo, že Krakeni připíšou plný počet bodů, jenže Golden Knights dokázali na poslední chvíli vyrovnat při risku bez brankáře. Proto nás po krátké pauze čeká prodloužení.

60:00
    59:44 Jonathan MARCHESSAULT - 4:4

59:44
    6/5
    Tohle je fantazie, Golden Knights vyrovnávají! Risk bez brankáře hostům vychází, když Chandler Stephenson zachoval klid na modré čáře a rozhodl se pro přihrávku. Tou našel před prázdnou brankou JONATHANA MARCHESSAULTA, který se z velké blízkosti nemýlí. – 4:4. Asistence: Chandler Stephenson a Jack Eichel.
    Eichel J., Stephenson C., Theodore S., Barbašev I., Karlsson W., Marchessault J.
    Larsson A., Eberle J., McCann J., Oleksiak J., Gourde Y.

59:19
    Opět byl ke střeleckému pokusu nachystán Jonathan Marchessault, jenomže ze slotu vysoko přestřeluje.

58:53
    Shea Theodore nevystřelil ideálně, proto Seattle vyhazuje přes všechny čáry.

Matyáš Kotlan

Branky a nahrávky: 25. Burakovsky (McCann, Kartye), 42. Beniers (Borgen, Tatar), 46. B. Tanev (Bellemare, Yamamoto), 52. Bjorkstrand (Tolvanen, Gourde) – 27. Marchessault (Barbašev, Eichel), 35. Dorofejev (W. Karlsson), 53. W. Karlsson (McNabb, Theodore), 60. Marchessault (Stephenson, Eichel), 64. Eichel (Pietrangelo)

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Larsson (A), Dumoulin, Borgen, Oleksiak, Schultz, R. Evans – Eberle (A), Beniers, Tatar – Burakovsky, McCann, Kartye – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – B. Tanev, Bellemare, Yamamoto.
    Trenér: Dave Hakstol

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Pietrangelo (A), Hanifin, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Barbašev – Mantha, Stephenson, Howden – Amadio, W. Karlsson (A), Dorofejev – Kolesar, N. Roy, Cotter.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Rehman, Markovic – Mills, Flemington

Diváci: 17 151