Buffalo – Detroit 7:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 0:1 (kon.) | Montreal – Columbus 3:0 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:2 (kon.) | Dallas – Florida 3:4 (kon.)
Minnesota – Arizona 4:1 (kon.) | Chicago – Anaheim 7:2 (kon.) | Calgary – Colorado 2:6 (kon.)

2. Drake Batherson (OTT) 1+0
    3. Tristan Jarry (PIT) 37 zákroků (02:50:18)

Statistika
    Střely na bránu: 39 – 35 | Přesilová hra: 0/2 – 0/1 | Trestné minuty: 9 – 11

Ottawa tedy zvítězila nad Pittsburghem 2:1 v prodloužení. Na góly se čekalo až do závěrečných deseti minut řádné hrací doby. V čase 51:06 otevřel skóre domácí Jake Sanderson. Hosté odpověděli 23 sekund před koncem třetí třetiny při hře bez gólmana, kdy se z dorážky prosadil Michael Bunting, který skóroval poprvé v barvách Tučňáků. Rozhodnout tak muselo prodloužení, které bylo plné šancí na obou stranách. Šťastnější nakonec byli Senátoři, druhý bod jim trefil Drake Batherson.

63:13 Drake BATHERSON - 2:1

63:13
    3/3
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Senátoři nakonec vítězí! Vše začal debutant Zack Ostapchuk, který v obranném pásmu zachytil přihrávku Crosbyho. Tím založil protiútok svého týmu. Jake Sanderson předal v útočném pásmu puk doprava Timovi Stützlemu. Ten poslal pas doleva na DRAKEA BATHERSONA, který střílel od mantinelu a z ostrého úhlu. Trefil to však skvěle a Jarry se nestačil přesunout ke své pravé tyčce včas. Asistence: Tim Stützle a Jake Sanderson.
    Batherson D., Stützle T., Sanderson J.
    Rust B., Pettersson M., Malkin J.

62:05
    Neuvěřitelné, co oba týmy nedávají! Po nahrávce Tkachuka v situaci 2 na 1 neskóroval Pinto. Na druhé straně najížděl sám na branku Erik Karlsson, ovšem nepřekonal Korpisala, který ani nevěděl, jak zasáhl!

60:41
    Stützle jel sám na Jarryho, ovšem brankář Pittsburghu udržel své spoluhráče v zápase!

60:28
    Oba týmy neproměnily své úvodní šance! Stützle nepřekonal Jarryho po přihrávce Girouxe. Poté objel branku Rust a na vzdálenější tyčce netrefil kotouč Kris Letang!

60:01

Utkání končí po základní hrací době 1:1! Domácí poslal devět minut před koncem do vedení Jake Sanderson, ovšem Pens odpověděli při hře bez brankáře dorážkou Michaela Buntinga. Rozhodne tedy prodloužení a nebo nájezdy.

60:00

59:47
    Ještě ofsajd Ottawy.

59:37
    Gól platí! Je tedy opravdu vyrovnáno.

59:37
    Ale pozor! Rozhodčí ještě prověřují, zda byl gól regulérní. Řeší se přihrávka rukou, případně vysoká hůl...
    59:37 Michael BUNTING - 1:1

59:37
    6/5
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají při hře bez gólmana 22,6 sekundy před koncem! Crosby nahrál na modrou Jevgenijovi Malkinovi. Ten vystřelil. Sice při tom zlomil hůl, přesto kotouč před brankou propadl k MICHAELOVI BUNTINGOVI, jenž ho dotlačil za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Erik Karlsson a Jevgenij Malkin.
    Bunting M., Rust B., Letang K., Karlsson E., Malkin J., Crosby S.
    Stützle T., Joseph M., Bernard-Docker J., Brännström E., Giroux C.

59:06
    Minuta do konce. Sidney Crosby zkusil překvapit Korpisala z úhlu. Ten puk vyrazil betonem!

58:43
    Až nyní! Hosté tedy v šesti.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 52. Sanderson (M. Joseph, Giroux), 64. Batherson (Stützle, Sanderson) – 60. Bunting (E. Karlsson, Malkin)

Ottawa Senators: Korpisalo (A. Forsberg) – Zub, Sanderson, Guenette, Chychrun, Bernard-Docker, Brännström – Batherson, Pinto, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Stützle (A), M. Joseph – Kubalík, Ostapchuk, Greig – Katchouk, Kastelic, Smejkal.
    Trenér: Jacques Martin

Pittsburgh Penguins: Jarry (Nedeljkovic) – Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, P. Joseph, Ludvig – Rust, Crosby (C), Bunting – D. O'Connor, Malkin (A), R. Smith – Puustinen, Eller, Rakell – Carter, Acciari, Bemström.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Lee, Nicholson – Suchánek, Baker

Diváci: 19 236