Toronto – Tampa 1:4 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:3 (kon.) | Dallas – Edmonton 5:0 (kon.)
Los Angeles – Seattle 5:2 (kon.) | Arizona – Vancouver 1:2 (kon.)
New York Rangers
4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
New Jersey Devils
Čtvrtek 04.04.2024, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Utkání je u konce a my se dočkali ještě jednoho obratu. Hosté v úvodu třetí části skvěle bránili své pásmo a svůj těsný náskok a sami vyráželi k nebezpečným útokům. Gólman Šesťorkin však svůj tým podpořil a udržel jej tak ve hře. A nakonec se vše vyplatilo měrou vrchovatou, neboť ve 46. minutě srovnal skóre Kaapo Kakko po rychlém brejku a do vedení pak NY Rangers dostal v 56. minutě Chris Kreider po teči Foxovy střely. Hosté samozřejmě nic nevzdali, zkusili i hru bez brankáře, už ale ztrátu odmazat nedokázali. NY Rangers tak v dramatickém utkání, kdy sudí rozdali 166 trestných minut, vyhráli 4:3. NY Rangers jsou po této výhře i nadále lídrem Metropolitní divize se 106 body, New Jersey je ve stejné divizi sedmé se 76 body.

NY Rangers se v dalším utkání představí v sobotu od 1:00 v Detroitu, New Jersey vyjede v neděli od 1:00 na led Ottawy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:10:44)

59:42
    Puk je mimo pásmo NY Rangers, tohle už pro domácí vypadá velice dobře.

59:22
    Závar před Šesťorkinem, ten neudržel puk mezi svými chrániči a musela mu vypomoci obrana.

58:32
    Kähkönen je na střídačce, je tu power play New Jersey!
    58:15 Kähkönen zastavil akci dua Panarin - Trocheck

58:15
    Mohlo být definitivně rozhodnuto. Panarin si hezky obhodil protivníky, vystřelil, Kähkönen pouze vyrazil a poté dorážel Trocheck. Gólman hostů se na brankovišti musel pořádně roztáhnout, aby puk zastavil svým betonem.

57:59
    Domácí dobře napadají rozehrávku New Jersey, hosté se tak nemohou dostat do nějakého většího tlaku a případně odvolat gólmana.

56:16
    Panarin předváděl své kličky, dostal se až ke kruhům, následný pokus o přihrávku na Trochecka mu už ale obrana hostů zastavila.

55:51
    Puk je v rohu pásma New Jersey, oba celky teď střídají.
    55:03 Chris KREIDER - 4:3

55:03
    5/4
    Rangers právě vstřelili branku!
    Využitá přesilovka! Po vyhození však domácí rozjeli další útok, Panarin dovezl akdi do pásma, posunul na Foxe, jehož střelu zpoza kruhů tečoval u brankoviště číhající CHRIS KREIDER, dostal puk za Kähkönenova záda a svůj tým do vedení 4:3. Asistence: Adam Fox, Artěmij Panarin.
    Kreider C., Fox A., Panarin A., Trocheck V., Zibanejad M.
    Nemec Š., Palát O., Siegenthaler J., Nosek T.

54:49
    Hosté u puku a jelikož hráči NY Rangers nenapadají, mohou si přihrávat na vlastní polovině.
    54:04 Panarinova dělovka otřásla Kähkönenem

54:04
    Po kombinaci střílel z levého kruhu Panarin, jeho dělovka trefila Kähkönena do masky a nyní je u něj týmový lékař, neboť gólman New Jersey je lehce otřesen a ukazuje, že to schytal do čelisti.

53:38
    Přesilovka pro NY Rangers! Dvě minuty za hákování si odjel odsedět Brendan Smith.

53:29
    Z modré čáry si sjel domácí Schneider, střela zápěstím však skončila v Kähkönenově lapačce. Gólman New Jersey měl skvostný výhled a zákrok nebyl z těch úplně obtížných.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 10. Panarin (Lafrenière, Fox), 19. Lafrenière (Wennberg, Roslovic), 46. Kakko, 56. Kreider (Fox, Panarin) – 23. Palát (J. Hughes, L. Hughes), 30. B. Smith (Bratt, Meier), 32. Hischier (Bratt)

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Roslovic, Zibanejad, Kreider (A) – Lafrenière, Trocheck, Panarin – Kakko, Wennberg, Cuylle – Rempe, Goodrow (A), Vesey.
    Trenér: Peter Laviolette

New Jersey Devils: Kähkönen (Allen) – B. Smith, L. Hughes, Marino, Bahl, Nemec, Siegenthaler – Bratt, Hischier (C), Meier – Holtz, Haula, J. Hughes (A) – Mercer, Nosek, Palát (A) – Lazar, Tierney, MacDermid.
    Trenér: Travis Green

Rozhodčí: Hebert, Dwyer – Cormier, Deschamps

Diváci: 18 006