Michalovce – Nitra 2:8 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
2:8 (0:5, 1:1, 1:2) Stav série: 0:2
HK Nitra
sk Čtvrtek 04.04.2024, 18:00 • Zimný štadión Michalovce, Michalovce • Tipsport Liga (SR) play-off • Semifinále

Z tohto zápasu to bolo všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:40:27)

Štatistiky:

Strely na bránku: 34:27
    Zákroky brankárov: 4/15:32
    Vylúčenia: 14:11

Nitra v priam šialenej konfrontácii vyhrala v Michalovciach 8:2, celý priebeh stretnutia sprevádzali nekončiace vylúčenia. Symbolicky sa ani posledné sekundy duelu nehrali v plnom počte hráčov na ľadovej ploche. Po dvoch zápasoch série viedli „corgoni" 2:0 na víťazstvá.

60:00
    Zápas sa skončil.

58:54
    Nitrania na záver získali ďalšiu presilovku, Samuela Bučeka nedovolene bránil Max Newton. Dve minúty vyfasoval za hrubosť.

58:12
    Cibákova rana od modrej čiary bola ešte tečovaná, puk skončil za Aittokalliovou bránkou.

57:35
    Ani jedno z mužstiev sa už niekoľko desiatok sekúnd nedokázalo usadiť v ofenzíve, puk iba manévroval zo strany na stranu.

54:41
    Nitrania mali na dosah deviaty gól, v tutovke ale iba opečiatkovali bránkovú konštrukciu. Puk sa do nej prudko odrazil po zákroku Glosára.

54:30
    V oslabení unikla trojica Michalovčanov, presný zásah z toho nebol. Nezvolili ideálne riešenie.

54:07
    Skórovať mohol Newell, z dobrej pozície ale neuspel. Na ľad sa už vrátil Bodák.

53:47
    Takmer minútovú kombináciu Nitry ukončil strelou z prvej Cotton, vychytal ho Glosár.

52:51
    Vylúčení nebolo dosť, Samuel Solenský doplnil Martina Bodáka na trestnej lavici. Aj on bol potrestaný za krosček, ďalšie dve minúty.

52:26
    Vo vlastnom oslabení unikli domáci, z ľavého krídla zakončil Vašaš. Aittokallio puk chytil.

52:02
    Rozhodcovia avizovali vylúčenie na strane domácich, hra sa však zhruba minútu. Nitrania si iba vymieňali puk po celej dĺžke a šírke ľadovej plochy. Dvojminútový trest za krosček napokon obdržal Martin Bodák.

50:12
    2:8 – Nitra dala gól! Hostia prišli o puk, prakticky ihneď ho ale získali naspäť. Chybu v rozohrávke potrestal nechytateľnou strelou JAKUB LACKA, Vladimíra Glosára prepálil z otočky.

Asistencia: František Gajdoš, Dávid Okoličány

49:31
    Glosár zneškodnil Gajdoša, pokračujúci nitriansky útok už výraznejšie nebezpečnú ranu nepriniesol.

48:39
    Bubela vyhral súboj o puk v neutrálnej zóne a prihral Jacksonovi, ten ale na hrací nástroj nedosiahol, pas bol pridlhý. Rozhodcovia odpískali zakázané uvoľnenie.

48:03
    Z otočky prudko vystrelil Solenský, hradbu tiel medzi kruhmi ale neprepálil. Puk sa potom dostal von z nitrianskej obrannej tretiny.

47:41
    Hrnka sa pokúsil o hetrikový gól, proti bol ale pozorný Glosár. Strelu vytesnil do rohu.

Matej Valkár

Branky a nahrávky: 25. Daugaviņš (Newton), 44. Vašaš (Buc) – 2. Hrnka (Gill, Buček), 7. Buček (Gill, Bajtek), 12. Gajdoš (Bubela), 13. Čederle (Cotton, Bubela), 16. Newell (Gill, Mezei), 39. Bača (Buček, Kousa), 43. Hrnka (Jackson), 51. Lacka (Gajdoš, Okoličány)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (12. Glosár) – Bindulis, Bodák, Cibák, Acolatse, Macejko, Michalčin – Puliš, Newton, Daugaviņš (C) – Valach, Heard, Wilkins – Varga, Suja (A), Solenský (A) – Vašaš, Buc, Kabáč
    Trenér: Tomek Valtonen

HK Nitra: Aittokallio (Kašík) – Mezei (C), Cotton, Kousa, Bača, Gajdoš, Stacha, Vitaloš – Buček (A), Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka (A), Bačo
    Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Snášel, Štefik – Bogdaň, Šoltés – Lauff

Diváci: 2 902