Toronto – Tampa 1:4 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:3 (kon.) | Dallas – Edmonton 5:0 (kon.)
Los Angeles – Seattle 5:2 (kon.) | Arizona – Vancouver 1:2 (kon.)
Dallas Stars
5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 04.04.2024, 03:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Dnešní utkání sledovalo 18532 diváků. (06:20:54)

V dnešním zápase jsme mohli vidět dominantní výkon Dallasu Stars. Ten si v souboji dvou playoff týmů poradil s Edmontonem Oilers 5:0. Rozhodl o něm přitom na konci druhé třetiny, kdy vsítil 4 góly během 5 minut. Skvělým výkonem přispěl k vítězství také Jake Oettinger, který vychytal druhou nulu v řadě. Český útočník Radek Faksa dnes prožil také skvělý večer s bilancí 1+2.

Dallas Stars tak díky 8. vítězství v řadě posiluje své šance na vítězství v základní části. Edmonton Oilers se z prohry nemusí hroutit, když má postup do playoff již prakticky zajištěn.

Další zápasy týmy čekají 6.4, a to proti Chicagu v případě Dallasu a v případě Edmontonu proti Coloradu.

56:43
    Ani čtvrtá přesilovka Edmontonu gólem neskončila.

55:07
    Connor McDavid zkusil překonat gólmana Dallasu neortodoxním zakončením zpoza branky, ale ani tento pokus gólem neskončil.

54:43
    Na trestnou lavici si jde sednout Mason Marchment (DAL) na 2 minuty za podrážení.

54:38
    Velká příležitost pro Evandera Kanea, kterého však domácí gólman vychytal.

54:21
    Evan Bouchard pozdravil Jakea Oettingera střelou zápěstím. Gólman domácích si tím připsal již 30. zákrok v zápasu.

53:59
    Snaha hostujícího týmu nakonec končí zakázaným uvolněním Dallasu, takže se vhazuje před Oettingerem.

50:26
    Hra se v posledních minutách odehrává především ve středním pásmu nebo u mantinelů.

47:21
    Ani nepříjemná teč střely Evandera Kanea vlastním spoluhráčem Jakea Oettingera nepřekonala.

45:10
    Dobrá střelecká pozice pro Nurse po šikovné přihrávce Perryho vyústila pouze v nepřesnou střelu.

44:23
    Dlouhá pasáž hry bez střely na bránu končí zblokovanou střelou Nugenta-Hopkinse. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

41:00
    O druhý gól v zápase se snažil Wyatt Johnston. Jeho svižná střela vypuštěná ze zápěstí však zamířila nad branku.

40:01

Ve druhé dvacetiminutovce se dlouho nemohl prosadit ani jeden z týmů. Gólová stavidla však ve 34. minutě protrhnul v přesilovce Tyler Seguin. Po něm se prosadili ještě Johnston, Benn a Steel a Dallas tak vede nad Edmontonem před 3. třetinou 5:0. Ta začne zhruba v 05:46.

40:00
    39:04 Sam STEEL - 5:0

Petr Levý

Branky a nahrávky: 3. Faksa (Steel, Cr. Smith), 34. Seguin (Heiskanen, J. Robertson), 37. W. Johnston (Harley, Faksa), 39. Benn (Stankoven, W. Johnston), 40. Steel (Faksa, Cr. Smith)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Harley, Heiskanen (A), Lindell, C. Tanev, R. Suter, Lundkvist – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Marchment, Duchene, Seguin – Benn (C), W. Johnston, Stankoven – Cr. Smith, Faksa, Steel.
    Trenér: Peter DeBoer

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Ekholm, Bouchard, Nurse (A), Ceci, Kulak, Desharnais – Nugent-Hopkins (A), McDavid (C), Hyman – Henrique, Draisaitl (A), Perry – E. Kane, R. McLeod, Foegele – Janmark, Carrick, C. Brown.
    Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: Kozari, St. Laurent – O’Quinn, Tobias

Diváci: 18532