Litvínov – Pardubice 2:3 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:3 (0:2, 0:0, 2:1) Stav série: 0:3
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 04.04.2024, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • Semifinále

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (19:58:36)

Střely na branku: 15 – 37

Je dobojováno. Ve třetí třetině hosté navýšili náskok, domácí ale hned odpověděli a byli zpět ve hře. Pět minut před koncem třetí třetiny odvolal Litvínov Tomka a hned po buly v pásmu soupeře domácí skórovali a byli Dynamu na dostřel jediného gólu. Poté měli domácí drtivý tlak, ve kterém už bylo vyrovnání na spadnutí. Nakonec to ale hosté zvládli, těsný náskok uhájili až do konce a slaví třetí výhru v sérii. Zítra tak budou hosté chtít ukončit sérii a slavit postup do finále, naopak Verva bude odvracet hrozbu konce sezóny.

59:59
    Kristaps Zile ještě dorážel mezi kruhy na mírně odkrytou klec, ale téhle střele zabránila hůl jednoho z pardubických hráčů. A nyní je už všem nadějím konec.

59:53
    Litvínovští přenesli hru do útočného pásma, kde chtěl střílet Liam Kirk. Hosté ale puk vyhodili na zakázané uvolnění a hra jde před Romana Willa.

59:26
    Matej Paulovič nyní skončil na zemi, jelikož inkasoval pukem do ucha. Naznačuje ale, že je vše v pořádku a že je pouze otřesen.

59:04
    Tomáš Dvořák to zkusil přes celé kluziště střelou do prázdné klece, ale nevyšlo to a je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Romanem Willem.

58:39
    Litvínovští ubránili protiakci soupeře a jdou zase před branku Romana Willa.

58:07
    Oddechový čas pro tým HC VERVA Litvínov.

58:07
    Liam Kirk z pravého kruhu napřáhl ke střele a ta končí znovu na pozorném Willovi, který kryje další pokus a notně svůj tým podržel.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:14
    Závar před Willem, ale domácí nedoklepli touš za brankovou čáru. Nicméně tlak Vervy sílí a ta se znovu dere před klec soupeře.

56:37
    Tomek je opět na střídačce! Verva v šesti!
    55:48 Ondřej KAŠE - 2:3

55:48
    6/5
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A tenhle tah domácí lavičce vyšel. Z otočky na levém kruhu vyslal tvrdou ránu ONDŘEJ KAŠE a v brance hostů tak vymetl všechny pavučiny. Domácí jsou tak soupeři na dostřel jediné branky – 2:3. Asistence: Kristaps Zile a Liam Kirk.
    Kaše O., Zile K., Kirk L., Kaše D., Hlava N., Jaks J.
    Musil A., Kaut M., Vála O., Hájek L., Paulovič M.

55:32
    Matej Tomek je na střídačce, chemici to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.

55:13
    Marek Baránek přenechal puk Abdulovi a Litvínov šel znovu do akce. Další aktivita před Willem ale nepřinesla nic.

54:04
    Janis Jaks mezi kruhy pálil na Romana Willa a dělovka končí mimo tři tyče. Následovaly další dvě střely Vervy, ale ani ty neskončily za zády hostujícího brankáře.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 48. Demel (Baránek, Abdul), 56. O. Kaše (Zile, Kirk) – 9. Zohorna (R. Kousal), 16. Čerešňák (Radil, R. Kousal), 47. Radil (R. Kousal, Sedlák)

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Demel, Baránek, Jaks, Zile, D. Zeman, Czuczman, Šalda – Koblasa, Sukeľ (C), Kirk – O. Kaše (A), D. Kaše (A), Hlava – Abdul, Jurčík, Kudrna – Havelka, Jícha, Zygmunt.
    Trenér: Karel Mlejnek

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála, M. Houdek – Hyka, Sedlák (C), Pánik – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Kaut, A. Musil, Paulovič – Vondráček, Poulíček (A), Mandát.
    Trenér: Marek Zadina

Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík – Lhotský, Ondráček