Jablonec B – Hr. Králové B 1:2 (kon.) | Přepeře – Velvary 0:2 (kon.) | Kolín – Ml. Boleslav B 1:0 (kon.)
Most/Souš – Liberec B 2:2 (kon.) | Živanice – Chlumec n/C 5:1 (kon.)
FK Baník Most - Souš
2:2 (0:1)
Slovan Liberec B
Sobota 13.04.2024, 15:00 • Stadion FSJM • Česká fotbalová liga (B) • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Preview

V rámci 22. kola ČFL skupiny B na sebe narazí Baník Most-Souš s rezervou libereckého Slovanu. Mezi oběma týmy je rozdíl 14 bodů, a tak je mírným favoritem zápasu právě domácí celek.

Baník Most-Souš

Domácí celek může ještě pomýšlet na postup do vyšší soutěže, ovšem procento této šance každým kolem ubývá, a tak musí svěřenci Miloše Sazima v každém kole bodovat, aby si šanci stále udržovali. Bilance Baníku je 11-6-4 a momentálně okupuje 4. pozici se 39 body. V posledním zápase vyhrál Baník 2:1 na půdě rezervy Hradce Králové, gólově se prosadil Stradins a Jacobovici.

Hráč ke sledování: Jindřich Novotný dokáže z pozice stopera zastávat i hodnoty útočníka. V 21 zápasech, do kterých naskočil, dokázal vsítit až 10 branek, a je tak zároveň nejlepším střelcem svého klubu.

Hostující Slovan Liberec B je 8 bodů nad sestupem a bude chtít navázat na poslední zápas, který vyhrál 3:0 proti Živanicím. Před touto výhrou měl tragickou formu, ve které prohrál 3 zápasy, a tak musí hráči pod vedením Petra Myslivce zabrat do konce sezóny. Liberecká rezerva je na 10. místě, má 25 bodů a bilanci 6-7-8. Aby se Liberec zdržoval nad sestupovými pozicemi, musí právě obrat o body Baník.

Hráč ke sledování: V posledním zápase ukázal Olaf Kok to, proč se o něm tak mluví. Přispěl k výhře nad Živanicemi a určitě patří k nejlepším hráčům Slovanu. V této sezóně má na svém kontě 6 vstřelených gólů.

1
    Cibulka se snažil dostat z chumlu protihráčů, ovšem udělal chybu, a tak daroval hostům autové vhazování.

2
    Domácí mají možnost rozehrát standardní situaci.

2
    K první šanci se dostal domácí hráč, hra byla ale přerušena kvůli faulu.

4
    Lexa vybojoval míč vedle vápna, kde byl faulován a hosté mají šanci ohrozit bránu domácích.

5
    Otřešně rozehraná standardka hostů a odkop od brány provede Lichtenberg.

6
    Marhoul chtěl posunout míč před vápno, proti byl ale obránce domácích, který míč odkopl.

7
    Domácí zůstanou u míče, teď rozehrají rohový kop.

8
    Rozehraný rohový kop domácích našel jednoho z hráčů Baníku, ten ale svojí hlavičku poslal přímo do rukavic gólmana.

11
    Radba si chtěl míč posunout mezi hráči Liberce, ti byli proti a míč mu vzali.

13
    Žlutá karta pro tým Slovan Liberec B (Harant – mimo hřiště).

14
    Žlutá karta pro tým FK Baník Most – Souš (Novický).

15
    Domácí se snaží dostat do vápna hostů, teď k tomu měli blízko, ovšem klíčová fáze nevyšla a brankář Liberce rozehraje od brány.

17
    Rohový kop teď mají k dispozici hosté.

17
    Z rohového kopu vznikl rychlý protiútok, který musel zastavit za cenu žluté karty jeden z hráčů hostí.

17
    Žlutá karta pro tým Slovan Liberec B (Kočka).

19
    Pěkně rozehraný rohový kop zachytil jednoho z hráčů Liberce, střelu ale nedokázal umístit mezi tři tyče.

23
    Faulovaný Chidera získal míč na polovině hřiště a hosté mohou rozehrát z půlky míč.

24
    Hráči domácích teď dokázali kombinovat na polovině soupeře, ke gólu to ale nevedlo.

26
    Centrovaný míč Michala se dostal až do vápna, kam se připravil ke střele Lexa, ten ale zakončil vysoko nad bránu.

29
    Lexa našel hlavu jednoho ze spoluhráčů, ten míč dostal až k brankáři, ten ale neměl problém zasáhnout.

31
    Domácí mají po faulu výhodu standardní situace a tato vzdálenost je dostatečná, aby dokázal ohrozit bránu soupeře.

32
    Střela minula těsně bránu soupeře a Hasalík by tento míč zřejmě neměl.

34
    Michal krásným obranným zákrokem odehnal hrozbu, kterou byl domácí Novotný.

37
    Novotný se dostal ke střele, kterou zblokoval jeden z hráčů Liberce a domácí mají možnost rohového kopu.

38
    Hosté se ubránili a pokračují s míčem.

40
    Možnost vystřelit dostal Jacobovici, jeho střela ale letěla daleko od brány.

42
    Faulem se provinil Jacobovici a hosté mohou rozehrát standardní situaci.

44
    Liberec B právě vstřelil branku!
    První gól utkání stříli JAKUB HUDÁK, který se musel dobře zorientovat ve vápně, kde bylo mnoho hráčů při sobě. Dostal se k odraženému míči a dokázal poprvé rozvlnit síť v tomto zápase.
    44. HUDÁK - 0:1

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+1
    Domácí nacentrovali míč do vápna, kde se ke střele dostal Novický, ten svou střelu ale do brány neumístil.

45+2

První poločas nám toho moc nenabídl. Oba týmy měly pár možností na otevření skóre, toho jsme se dočkali ve 44. minutě, kdy Jakub Hudák dokázal vstřelit 1. gól utkání a poslal před koncem poločasu rezervu Liberce do vedení.

Druhý poločas začne zhruba v 16:05.

46

47
    Domácí hráč nacentroval míč do vápna, obrana Liberce ale pohotově reagovala a míč odvrátila na roh.

48
    Baník Most – Souš právě vstřelil branku!
    Srovnávající gól vsítil LUKÁŠ MARHOUL, který si našel místo ve vápně, počkal až k němu míč přiletí a míč dostal za záda Hasalíka.
    48. MARHOUL - 1:1

51
    Hosté chtějí dostat vedení opět na svou stranu, obrana Baníku Most-Souš odolává.

53
    Hasalík musel vytáhnout bravurní zákrok, kdy ho Pátek chtěl míčem přelobovat a domácí mohou rozehrát rohový kop.

57
    Žlutá karta pro tým FK Baník Most – Souš (Radba).

58
    Nyní se držení míče ujali hráči Liberce, kteří se snaží otočit skóre.

59
    Střídání v týmu FK Baník Most – Souš:
    ze hřiště odchází Dominik Bína, přichází Milan Hadinec.

61
    Marhoul kombinoval se Jacobovicem, ovšem ani tahle spolupráce nevedla ke gólové šanci.

63
    Velký zmatek ve vápně domácích vede nakonec k rohovému kopu hostí.

63
    Centrovaný míč doletěl do rukavic domácího Lichtenberga

65
    Žlutá karta pro tým FK Baník Most – Souš (Jacobovici).

67
    Centr, který do vápna poslal Lexa, si našel JAKUB WINKLER a hlavičkou dostal míč mezi tři tyče.
    67. WINKLER - 1:2

68
    Střídání v týmu Slovan Liberec B:
    ze hřiště odchází Jindřich Machotka, přichází David Horňáček.

72
    Žlutá karta pro tým Slovan Liberec B (Winkler).

73
    K míči se ve vápně dostal Pátek, který dokázal vystřelit. Jeho střela ale byla zblokována jedním z obránců Liberce.

74
    ze hřiště odchází Lukáš Marhoul, přichází Jan Štefko.

75
    Žlutá karta pro tým FK Baník Most – Souš (Petržílka).

76
    Lexa vystřelil zpoza vápna, brankář domácích nemusel natolik zasahovat.

78
    Domácí se snaží srovnat a měli k tomu teď možnost. Proti byl ale domácí obránce, který míč odhlavičkoval.

79
    Rezerva Liberce měla štěstí. Dvě velké příležitosti teď měli domácí, s každou šancí se ale hosté vypořádali.

80
    ze hřiště odchází Ondřej Novický, přichází Vilém Sedlák.

80
    ze hřiště odchází Adin Jacobovici, přichází Liad Moshe Elad.

83
    ze hřiště odchází Jan Málek, přichází Tadeáš Šolc.

83
    ze hřiště odchází Vojtěch Hadaščok, přichází Petr Lupoměský.

84
    Dlouhý nákop Lichtenberga měl najít Pátka, ten míč získal, ale neposunul míč dále.

87
    Střela jednoho z hráčů Baníku neměla možnost ohrozit bránu Hasalíka. Následovat bude odkop od brány.

88
    Žlutá karta pro tým Slovan Liberec B (Hudák).

89
    Centrovaný míč dostal ve vápně hráč domácích a za záchrannou brzdu zatáhl Kočka, pro kterého to znamená konec utkání. Dostává totiž druhou žlutou kartu. Následovat bude pokutový kop.

89
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Slovan Liberec B (Kočka).

90
    Pokutový kop proměnil DENISS STRADINS. Ten penaltu kopl na pravou stranu a brankář byl bez šance.
    90. STRADINS - 1:2

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+2
    ze hřiště odchází Milan Lexa, přichází Matyáš Bartoš.

90+3
    Žlutá karta pro tým FK Baník Most – Souš (Elad).

90+4

V rámci 22. kola České fotbalové ligy (B) se proti sobě utkaly Baník Most – Souš proti Slovanu Liberec B. Vítěze jsme ale neviděli.

V první polovině jsme toho moc neviděli, oba kluby měly pár šancí. Až ve 44. minutě se dokázal prosadit Jakub Hudák a rezerva Liberce šla do kabin za stavu 1:0.

Druhý poločas přinesl více akcí a více vstřelených branek. 3 minuty po začátku druhého poločasu srovnal skóre Lukáš Marhoul, který se dostal k odraženému míči a udělal radost domácím fanouškům. Skóre se změnilo po necelých 20 minutách, kdy si na centr z rohového kopu naskočil Jakub Winkler a umístil míč mezi tři tyče. Hra byla vyrovnaná a domácí chtěli srovnat znovu. To se jim také podařilo. V 89. minutě si totiž nedovoleně počínal ve vápně Lukáš Kočka, dostal druhou žlutou a byl vyloučen. K pokutovému kopu se postavil Deniss Stradins a srovnal v posledních minutách zápasu. Zápas toho více nenabídl, a tak utkání skončilo nerozhodně 2:2. (18:06:17)