Třinec – Zlín B 2:0 (kon.) | Blansko – Hranice 2:1 (kon.) | Frýdek-Místek – Slovácko B 2:0 (kon.)
Frýdlant n/O – Rosice 2:0 (kon.) | Hodonín – Uničov 2:1 (kon.) | Uh. Brod – Start Brno 1:1 (kon.)
FK Blansko
2:1 (0:0)
SK Hranice
Sobota 13.04.2024, 15:30 • Stadion na Údolní • Moravskoslezská fotbalová liga • 23. kolo

90+3
    Konec zápasu. Blansko nakonec gólem v samém závěru bere 3 body po vítězství 2:1! Nejprve otevřel skóre v 51. minutě Sedlák, hosté ale v 67. minutě srovnali pumelicí Vymětalíka. Schylovalo se k remíze, hosté byli aktivnější, ale hřebíček do rakve jim zatloukl Šedivý, který v nastavení prostřelil z vápna gólmana Tomečka! Já se s vámi loučím a u dalších přenosů naviděnou. (17:21:31)

90+3
    Blansko právě vstřelilo branku! V samém závěru se Blansko dostává do vedení! Šedivý společně s Gimsayem vedli zřejmě poslední akci zápasu, Ondřej ŠEDIVÝ to poté vzal na sebe a střelou z vápna rozradostnil domácí příznivce – 2:1. Asistence: Manji Gimsay

90+1
    Rozhodčí bude nastavovat 3 minuty.

90+1
    Míč se po rohu snesl k Šedivému, jeho střela ale vůbec nemířila mezi 3 tyče.

90+1
    Roh si zkusí také domácí, po dobré práci Gimsaye.

90
    Tulajdan ale standardku zvládl a nedovolil zakončit soupeři. Míč pro Blansko.

89
    Šedivý fauloval před vápnem Paka, Hranice tak mají zajímavou příležitost.

88
    Teď mě ale málem vyvedl z omylu Jaroš, který vypálil skvělou ránu, ale Tomečka předvedl neméně pěkný zákrok.

87
    Domácí nemohou najít recept směrem dopředu a hosté jsou v posledních chvílích nebezpečnější.

86
    Žlutá karta pro tým SK Hranice (Vymětalík).

84
    Chyla na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu a nedovolil Červenkovi zakončit. Důležitý zákrok pro Blansko.

83
    Střídání v týmu SK Hranice:
    ze hřiště odchází Grygar, přichází Waclawik.

81
    Gimsay to zkusil sám, jeho střela prolétla těsně nad břevnem!

79
    Střídání v týmu FK Blansko:
    ze hřiště odchází Smrčka, přichází Šedivý.

78
    Kubica si poradil s další těžkou střelou, kterou se prezentoval soupeř.

76
    ze hřiště odchází Červenka, přichází Klimpar.

76
    Chyla na rohový kop na zadní tyči nedosáhl. Hranice odkopávají.

76
    Blansko vybojovalo rohový kop.

75
    ze hřiště odchází Kamenský, přichází Blažík.

75
    Rolinc zkusil individuální akci a zakončit, střela jen těsně minula pravou tyč brány Blanska.

73
    Blanenský Kamenský po tvrdém souboji leží na trávníku a nevypadalo to s ním dobře, naštěstí je zpět ve hře.

71
    Z dálky to zkusil Smrčka, ale střela letěla vysoko nad bránu.

67
    Hranice právě vstřelily branku! Hranice z protiútoku vyrovnávají. Závar brankou ještě neskončil, ale míč se odrazil k Martinu VYMĚTALÍKOVI, který bombou zpoza vápna prostřelil Kubicu, který vůbec nic neviděl – 1:1.

66
    Blansko teď vyprodukovalo 3 střely v rychlém sledu, ale Tomeček a Hranice odolali. Neuspěl Jaroš, Tulajdan ani Jambor.

64
    ze hřiště odchází Kunovský, přichází Vymětalík,
    ze hřiště odchází Ilic, přichází Koláček.

63
    Žlutá karta pro tým SK Hranice (Kuchař).

63
    Jambor zůstal na hrací ploše a rozhodčí bude opět žlutit.

61
    Kubica skvělým výběhem znemožnil zakončit Vavříkovi, který po souboji chviličku zůstal na trávě, ale už se sbírá. Hra bude pokračovat od Kubici.

59
    Kubica vytáhl zákrok odpoledne, když zlikvidoval po chybě Blanska střelu Grygara! Teď mohou domácí hráči svému brankáři děkovat.

58
    Feik u lavičky Hranic spadl po souboji s protihráčem, který zůstává ležet. Věřme, že to nebude nic vážného.

56
    Rolinc kopl rohový kop perfektně a málem míč skončil za čárou, ale Kubica vytáhl společně se spoluhráči míč do bezpečí.

56
    Rolinc vybojoval pro svůj tým rohový kop.

54
    Hned na druhé straně ale mohlo být srovnáno. Těžký míč stačil odrazit do zámezí Porč. Hra ve druhé půli má úplně jiné tempo. Snad první gól utkání odšpuntoval i další šance.

53
    Už to mohlo být o 2 branky, ale chybu Tomečka, který vyběhl z brány a v souboji podklouzl, Feik nepotrestal, měl to však těžké.

53
    Blanenští pokračují v tlaku, tentokrát ale nic nevymysleli.

51
    Blansko právě vstřelilo branku! Tentokrát už to domácím vyšlo a jdou do vedení. Smrčka na půli začal akci, kdy míč posunul na Sedláka. Ten poslal za obranu Gimsaye, jehož centr našel Jambora. Ten sice neuspěl a fantasticky ho vychytal Tomečka, ale na dorážku Martina SEDLÁKA byl bez šance – 1:0. Asistence: Dan Jambor

50
    Hranické žene kupředu také hrstka 5-6 fanoušků, kteří jsou na stadionu Blanska slyšet.

48
    Gimsay těžil z práce Sedláka, ale Tomečka skvěle vyběhl a znemožnil domácímu střelci zakončit.

48
    Gimsay v souboji fauloval, míč pro Hranice.

47
    Blansko je hned z kraje druhé půle aktivní a drží míč, akci po levé straně mohl podpořit novic Gimsay, ale skluz hostujícího obránce ho zastavil.

46
    ze hřiště odchází Novák, přichází Tulajdan,
    ze hřiště odchází Kouakou, přichází Gimsay,
    ze hřiště odchází Psota, přichází Jaroš.

46

45+1
    První poločas skončil. Viděli jsme poločas, který byl na velké příležitosti skromný. Největší příležitost domácích měl Kouakou, který ve skluzu trefil břevno, za hosty spálil velkou příležitost Vavřík. Uvidíme, kdo bude mít v teplém počasí více sil ve druhé půli, která začne za necelou čtvrthodinku.

45+1
    Žlutá karta pro tým SK Hranice (Grygar).

45+1
    Jambor zakončil další přečíslení Blanska pouze do obránce, Blansko má k dispozici poslední roh první půle.

45
    Rozhodčí přidá 1 minutu nad rámec první půle.

45
    Kapitán Blanska Smrčka fauloval na půlce, míč pro Hranice.

43
    Novák po rohu pálil také z první, ale ani jeho pokus neměl seřízena mířidla.

42
    Zakončení Kouakoua, který je dnes aktivní, odvrátila obrana Hranic na roh.

40
    Ilic to zkusil po dalším rohu z první, ale střela nemířila přesně. Razanci ale měla slušnou.

40
    Situace se opakuje, Porč vyhrál hlavičkový souboj a opět míč uklízí do zámezí.

39
    Hranický Pak našel dalším dobrým míčem spoluhráče, ale Porč byl v souboji silnější a odvrací míč před Kubicou do zámezí. Roh pro Hranice.

37
    Blansko vykombinovalo míč na Nováka, který poslal přízemní míč z pravé strany na Kouakouva, který ve skluzu trefil břevno. Dorážka Kamenského neprošla na bránu. Velká škoda pro domácí.

36
    V zápěti faulovaný opět Chyla, standardka pro Blansko, ale z půle hřiště.

35
    Domácí vypracovali šanci pro Jambora, ale jeho střela byla zblokovaná.

33
    Obranná hra Blanska teď zamezila další velké šanci Hranic, ve které se ocitl Pak, ale Feik i Chyla zvládli svoje souboje. Stopeři Blanska pracují velmi dobře.

31
    Červenka v souboji proti Feikovi neuspěl, domácí bek zabránil i rohu, takže odkop pro Blansko.

29
    Koukakou vybojoval míč a byl zkopnut soupeřem, sudí Slováček ale nevytahuje kartu ani tentokrát, byť si žlutou kartu zákrok asi zasloužil.

28
    Skákavý centr Chyly ale nenašel žádného adresáta, snadná kořist pro Tomečka.

27
    Koukakou byl faulovaný a Blansko má k dispozici standardku.

26
    Blansko dží míč na kopačkách, ale víc toho zatím nesvede. Hranice mají náznaky rychlých protiakcí, ale vidíme spíše defenzivní utkání.

23
    Blanenští šli teď ve velkém přečíslení na bránu Hranic, ale blanenští si špatně rozebrali situaci a zakončující Jambor nadostal míč na gólmana Tomečka.

20
    Na druhé straně v přečíslění skvěle zasáhl Chyla a zabránil velké šanci Hranic!

19
    Dobrá šance Blanska, kdy Kamenský do běhu narazil míč na Jambora, který zkoušel doprava vysunout Nováka, ten ale jeho záměr nepochopil.

17
    Pak poslal zajímavý míč do vápna, odkud to z první zakončoval Vavřík, míč ale bránu míjí.

15
    Rohový kop ale domácím nevyšel podle představ, hosté bez obtíží míč odkopli.

14
    Feik kombinoval s Jamborem a poslal míč do ohně, hranická obrana odvrátila míč na rohový kop, první pro Blansko.

14
    S následným přímým kopem neměl Kubica v bráně Blanska žádný problém.

13
    Škaredý faul domácího Smrčky se obejde bez žlutého kartonku.

12
    Hostující Červenka dostal skvělý pas od Paka, ale Kubica tým podržel. V zápětí domácí odkopávají míč do bezpečí.

10
    Hranický Pak teď zůstal chvíli na hrací ploše, ale vypadá to, že bude pokračovat ve hře.

9
    Jambor dostal míč do dobré pozice, ale zakončil slabší nohou a gólman Tomečka si poradil. V zápěti měl další šanci Feik, ale tomu střela vůbec nesedla.

8
    Hra se odehrává na půli, ani jeden tým se k ohrožení brány nedostává.

5
    Blansko se snaží podniknout první akci k ohrožení branky, hosté jsou ale aktivní a odebírají míče.

3
    Po zkažené nahrávce Blanska se do vápna dostal Pak, ale pomezní mává ofsajd.

2
    Hranice jsou aktivní, oba jejich nákopy ale včas výběhem zlikvidoval domácí gólman Kubica.

1

Hráči jsou nastoupení na hrací ploše. Úvodní výkop mají na starosti Hranice.

Aktuálně na hrací ploše finišuje rozcvička obou celků, utkání odstartuje za několik málo minut.

Motivací pro Blansko může být fakt, že v třetiligové soutěži ještě Hranice nikdy neporazilo. Zaznamenalo jednu remízu a 2 porážky. V posledním kole vybojovalo Blansko bod na půdě Bohunic po remíze 1:1, Hranice naopak podlehly 1:2 Zlínsku.

Dnes je na programu 23. kolo MSFL, ve kterém proti sobě stojí dva týmy ze spodní poloviny tabulky. 11. Blansko přivítá 14. Hranice. Rozdíl mezi oba celky jsou pouhé 2 body, tudíž je jasné, že dnes půjde o hodně.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého fotbalu, obzvláště toho blanenského.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.