Fulham – Manchester City 0:4 (kon.) | Bournemouth – Brentford 1:2 (kon.) | Everton – Sheffield Utd. 1:0 (kon.)
Newcastle – Brighton 1:1 (kon.) | Tottenham – Burnley 2:1 (kon.) | West Ham – Luton 3:1 (kon.)
Wolverhampton – Crystal Palace 1:3 (kon.) | Nottingham – Chelsea 2:3 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:1 (1:1)
Burnley FC
Sobota 11.05.2024, 16:00 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 37. kolo

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 12:4. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:14. (18:20:37)

Zápas Tottenham Hotspur – Burnley FC přineslo 37. kolo anglické Premier League a je nutno říct, že šlo o pěkný fotbal.

První gól jsme viděli v 25. minutě, kdy se k míči dostal Jacob Bruun Larsen a překonal brankáře. Odpověď našli hráči Tottenhamu za pár minut, kdy rozvlnil síť Pedro Porro a do kabin se šlo za nerozhodnutého stavu.

V druhém poločase navázaly oba celky na výkon z prvního poločasu, ovšem gól jsme viděli jenom jednou. V 82. minutě dostal od Maddisona dobrý míč Micky van de Ven a překonal Arijaneta Muriće, který do té doby držel Burnley.

Burnley po této prohře oficiálně sestupuje do anglické Championship, vrácí se tam po roční pauze. Zato fotbalisté Tottenhamu jsou stále v boji o Ligu mistrů.

90+7

90+5
    Arijanet Murić pokryl míč, který letěl do vápna.

90+5
    V dobré příležitosti se objevil Dane Scarlett, proti byl ale Dara O'Shea a Spurs mají možnost druhého rohového kopu v krátké době.

90+4
    Rohový kop vybojovali hráči domácích.

90+1
    Žlutá karta pro tým Burnley FC (Lorenz Assignon).

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

89
    Dnešní utkání sleduje 61 148 diváků.

88
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
    ze hřiště odchází Pape Matar Sarr, přichází Pierre-Emile Højbjerg.

88
    ze hřiště odchází James Maddison, přichází Giovani Lo Celso.

88
    Střídání v týmu Burnley FC:
    ze hřiště odchází Josh Cullen, přichází Zeki Amdouni.

88
    ze hřiště odchází Lyle Foster, přichází David Datro Fofana.

87
    Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Pape Matar Sarr).

85
    Po uvolňujícím pasu se v gólové pozici objevil Rodrigo Bentancur. Jeho střela mířila poměrně přesně, avšak brankáře nahradil jeden z obránců, který na poslední chvíli odvrátil jeho pokus mimo tři tyče.
    82. Micky van de Ven - 2:1

82
    Tottenham právě vstřelil branku!
    James Maddison excelentně pracoval a sehrál klíčovou roli při vstřelení tohoto gólu. Jeho přesná přihrávka našla MICKYHO VAN DE VENA v ideální pozici a brankáři Arijanetovi Muricovi chyběly reflexy na zastavení střely.

81
    ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Mike Trésor.

Ondřej Mlčák

Branky: 32. Porro (Br. Johnson), 82. van de Ven (Maddison) – 25. Bruun Larsen (Berge)

Karty:   47. Maddison (TOT), 55. Skipp (TOT), 87. P. Sarr (TOT) – 11. Cullen (BLY), 47. Taylor (BLY), 65. Berge (BLY), 67. Bruun Larsen (BLY), 90+1. Assignon (BLY)

Tottenham Hotspur: Vicario – Skipp (75. Drăgușin), van de Ven, Romero, Porro – P. Sarr (88. Højbjerg), Bissouma (75. Bentancur) – Br. Johnson, Maddison (88. Lo Celso), Kulusevski (75. Scarlett) – Son Hung-min (C).
    Náhradníci: Austin – Emerson Royal, Gil, M. Moore.

Trenér: Ange Postecoglou

Burnley FC: Murić – Assignon, O'Shea, Estève, Taylor – Vitinho (73. Hedilazio), Cullen (C) (88. Amdouni), Berge, Bruun Larsen (81. Trésor) – Foster (88. D. Fofana), Odobert.
    Náhradníci: Trafford – Brownhill, Ekdal, Gudmundsson, Rodriguez.

Trenér: Vincent Kompany

Rozhodčí: Gillett – Cann, West