Jablonec – Plzeň 1:2 (kon.) | Pardubice – Ostrava 0:1 (kon.) | Slavia – Liberec 3:0 (kon.)
Sparta – Hr. Králové 2:1 (kon.)
FK Pardubice
0:1 (0:0)
FC Baník Ostrava
Neděle 17.03.2024, 15:00 • CFIG Arena • FORTUNA:LIGA • 25. kolo

Druhý poločas byl nesmírně zajímavý. Okolo 60. minuty se Baník dostal do tlaku a vytvořil si několik tutových šancí. V 69. minutě se nakonec po rohovém kopu prosadil stoper Filip Blažek, který tedy poslal Ostravu do vedení. O pár minut později byl po druhé žluté kartě vyloučen Martin Chlumecký, a to stejné následně potkalo Pabla Ortíze. Mezitím za protesty dostal rovnou červenou kartu trenér Radoslav Kováč. Hosté tak v posledních dvaceti minutách hráli přesilovku jedenáct na devět, jenže Pardubice se dostaly do několika slibných možností. Slezané nakonec mohou být rádi, že na východě Čech zvítězili 1:0, připisují si tak třetí venkovní výhru za sebou.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (17:03:28)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:7. Rohy: 8:9. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:11.

90+8

90+7
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Matúš Rusnák).

90+6
    Právě Jiří Letáček s rozehrávkou čekal až příliš dlouho, takže viděl i on žluté napomenutí.

90+6
    Marek Icha nezvládl svůj centr z levé strany. Míč je v zámezí a rozehrávat bude Jiří Letáček.

90+5
    Ke střele z dvaceti metrů se dostal Vojtěch Sychra, jehož rána zamířila pouze do rukavic připraveného Jiřího Letáčka. Každopádně Baník dvojnásobnou přesilovku nehraje vůbec dobře.

90+5
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Jiří Boula, přichází Samuel Grygar.

90+3
    Z rohu sice žádná větší šance nebyla, ale o chvíli později fauloval u postranní čáry Matúš Rusnák. Tomáš Rigo pak za protesty viděl žlutou kartu.

90+2
    Už to vypadalo, že se do šance dostane Pavel Černý, avšak těsně před ním souboj vyhrál Juroška. Každopádně Pardubice budou kopat od rohového praporku.

90+1
    Nastavovat se bude 6 minut. Mezitím se ke střele propracoval Quadri Adediran, proti kterému ale zasáhl Antonín Kinský.

90+1
    Baník si vůbec nepohlídal situaci na pravé straně. Vojtěch Sychra posouval balón na malé vápno, kde ale zapracovali obránci.

90
    Jiří Klíma se na hřišti uvedl nedovoleným zákrokem na polovině hřiště. Pro míč si jde Antonín Kinský, jenž bude nakopávat rovnou do vápna.

89
    Střídání v týmu FK Pardubice:
    ze hřiště odchází Tomáš Solil, přichází Denis Donát.

89
    ze hřiště odchází Matěj Šín, přichází Jiří Klíma.

89
    Ewertonova tvrdá střela po zemi skončila v boční síti. Mohlo to být o dvě branky.

88
    Hosté to měli rozehrané dobře, ale nakonec zvolili zpětnou přihrávku. Ostrava se už za gólem nežene, spíše se snaží držet balón.