Alavés – Rayo Vallecano 1:0 (kon.) | Las Palmas – Ath. Bilbao 0:2 (kon.) | Real Madrid – Celta Vigo 4:0 (kon.)
Real Betis – Villarreal 2:3 (kon.)
Real Betis
2:3 (2:1)
Villarreal CF
Neděle 10.03.2024, 21:00 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španělská LaLiga • 28. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:0. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:17. (23:10:15)

Fotbalisté Villarrealu nakonec povezou ze Sevilly tři body! Domácí vedli po poločase 2:1, ovšem po změně stran se dařilo lépe Žluté ponorce. Hned ve 48. minutě si vstřelil nešťastný vlastní gól Sokratis Papastathopoulos. Rozhodující moment pak přišel v 67. minutě, kdy si dlouhý míč zpracoval Gerard Moreno. Ten následně poslal do šance Alexandera Sörlotha, jenž se nemýlil. Krátce poté přišel konflikt mezi hostujícím Albertem Morenem a domácím Ezequielem Ávilou, za který oba hráči uviděli v krátkém sledu dvě žluté karty. V závěru zápasu už žádný velký tlak bílozelených nepřišel a na výsledku 2:3 se tak již nic neměnilo.

90+10

90+10
    Parejo posunul míč do strany k Achúmášovi a zápas končí.

90+9
    Sörloth si ještě došel pro faul před pokutovým územím soupeře. Provinil se Marc Roca. Tak ještě výhodná standardka pro Villarreal. Tohle zřejmě hosté v klidu dohrají.

90+8
    Abde Ezalzúlí fauloval u lajny zkušeného Étienna Capoueho. To je asi konec nadějím Betisu.

90+8
    Rozbíhá se poslední minuta nastavení. Villarreal navíc rozehrává z poloviny hřiště.

90+6
    Yerson Mosquera se s tím na pravé straně nepáral. Po zisku míče ho nakopl dopředu a bude se kopat od brány.

90+5
    Centr Fekira z rohového kopu však dolétl jen do rukavic Jörgensena.

90+5
    Po centru Fekira se nedostal k zakončení Ayoze Pérez. Po zásahu Cuenci tu však máme roh.

90+3
    Čas utíká a domácí se nemohou dostat do tlaku. Při absenci Isca chybí také Fornals, který hrál dobrý zápas, ale v 69. minutě byl vystřídán.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě osm minut!

90
    Střídání v týmu Villarreal CF:
    ze hřiště odchází Kiko Femenía, přichází Yerson Mosquera.

88
    Domácí vyměnili oba krajní beky. Abde Ezalzúlí je čisté křídlo, takže tady jde o jasné posílení ofenzivy.

88
    Střídání v týmu Real Betis:
    ze hřiště odchází Youssouf Sabaly, přichází Abde Ezalzúlí,
    ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Pablo Busto.

86
    Domácí se momentálně mají problém přiblížit k bráně soupeře. Žlutá ponorka to hraje v posledních minutách dobře.

85
    Hosté vhazují na útočné polovině a to jim samozřejmě vyhovuje.

83
    Domácím se už bude rychle krátit čas. Alespoň o vyrovnání se však rozhodně snažit budou. To Villarreal asi nebude pospíchat.

81
    ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Étienne Capoue.

Martin Augustin

Branky: 30. G. Rodríguez (Carvalho), 45+2. José (Fornals) – 40. Baena (Sörloth), 48. Papastathopoulos (vla.), 67. Sörloth (G. Moreno)

Karty:   70. Ávila (RBE) – 29. B. Traoré (VLR), 70. A. Moreno (VLR), 79. Jörgensen (VLR)   70. Ávila (RBE) – 70. A. Moreno (VLR)

Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:0. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:17.
    Real Betis: R. Silva – Sabaly (88. Ezalzúlí), Papastathopoulos, Riad, Miranda (88. Busto) – G. Rodríguez (78. M. Roca), Carvalho (78. Cardoso) – Fornals (69. A. Pérez), Fekir (C), Ávila – José.
    Náhradníci: Vieites – S. Altimira, Diao, Rodri, Pleguezuelo, N. Mendy.

Trenér: Manuel Pellegrini

Villarreal CF: Jörgensen – Femenía (90. Y. Mosquera), Bailly, Mándí, A. Moreno – B. Traoré (74. Achúmáš), Comesaña (81. Capoue), Parejo, Baena (74. Cuenca) – G. Moreno (C) (74. Coquelin), Sörloth.
    Náhradníci: Reina – Trigueros, Go. Guedes, Morales.

Trenér: Marcelino