Zlín – Mountfield HK 1:2 (po pr.) | Přerov – Plzeň 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Vítkovice 1:2 (kon.)
Kometa Brno – Slavia 3:4 (kon.)
HC Motor České Budějovice
1:2 (1:1, 0:0, 0:1) Stav série: 0:1
HC Vítkovice Ridera
Středa 13.03.2024, 14:45 • Budvar aréna, České Budějovice • Extraliga dorostu • Předkolo

To je pro dnešek ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (16:56:30)

Je dobojováno! Po velkém boji se nakonec z prvního bodu v sérii radují hosté. Rozhodující moment si Vítkovičtí přichystali na 47. minutu, kdy je poslal do vedení Olaf Zachariasz. Následné šance a závěrečný nápor domácích si ostravský celek pohlídal a získává tak postupový matchball! O svém postupu do čtvrtfinále mohou Vítkovičtí rozhodnout v pátek na svém ledě.

59:56
    Zachariasz posílá kotouč přes všechny čáry, čas možná na poslední střelu pro domácí.

59:37
    Nebezpečnou ránu Lva vyráží Skoumala do rohu.

59:13
    Hosté posílají kotouč přes všechny čáry, hra se tak vrací před Skoumala.

58:58
    Novák je pryč z branky, Motor v šesti!

58:47
    Zakázané uvolnění domácích při rozehrávce, to Motoru značně komplikuje šanci na závěrečný tlak.

58:19
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:00
    Dvě minuty do konce základní hrací doby, podaří se domácím ještě srovnat stav?

56:28
    Daněk sám před brankářem Novákem neúspěšný!

55:39
    Mareš mohl pojistit vítkovické vedení, backhandem však nedokázal přehodit ležícího Nováka!

54:49
    Douda je zpět na ledě a naopak hosté si zahrají neúplnou početní výhodu.

54:05
    Po kombinaci pálil Schmied, domácí zadák však trefil pouze náruč Skoumala.

53:48
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
    Filip Blažek – 2 min., nedovolené bránění.

53:20
    Dvakrát po sobě pálil Lev. Nejprve domácí útočník zkusil střelu tahem, která byla nepřesná. Následně jeho rána bez přípravy skončila na betonu Skoumala.

52:49
    Skvělá příležitost pro domácí, kteří si zahrají dvojnásobnou početní výhodu a mohou tak srovnat skóre!

52:49
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Jiří Douda – 2 min., nedovolené bránění.

52:22
    Olaf Zachariasz – 2 min., faul kolenem.

52:06
    Po Marešově backhandu zacinkala tyč domácí branky!

50:53
    Domácí jsou kompletní, Přibyl už mizí z trestné lavice.

50:45
    Douda se vytočil od mantinelu až před Nováka, ani nadvakrát nedokázal domácího brankáře překonat.

49:39
    Nahození Drábka od modré bylo dvakrát tečovaná, ke štěstí pro domácí nakonec propadlo těsně vedle českobudějovické branky.

48:53
    Přibyl již míří na trestnou lavici. Vítkovičtí si zahrají početní výhodu a mají tak ideální příležitost k navýšení skóre.

48:53
    Tomáš Přibyl – 2 min., vysoká hůl.

48:13
    Na hřišti zůstal po střetu ležet Rončka. Hostující už je zpět na ledě, ale neodjíždí se mu z něho vůbec příjemně.

47:15
    Domácí mohli rychle srovnat, Skoumal vyrazil puk pouze před sebe, čehož se snažil využít Lev. Na poslední chvíli před domácím útočníkem však sáhl do kotouče Fojtík a dostal kotouč do bezpečí!
    46:35 Olaf ZACHARIASZ - 1:2

46:35
    5/4
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté jdou do vedení! Po přihrávce zpoza branky zůstal před Novákem úplně nehlídaný OLAF ZACHARIASZ, který mířil přesně. Asistence: Adam Daněk a Matthias Rončka.
    Zachariasz O., Daněk A., Rončka M., Vítek A., Drábek A.
    Přibyl O., Matějka D., Novotný J., Lev J.

43:35
    Fleischmann mohl potrestat zaváhání v rozehrávce hostů. Domácí útočník byl celou situací zřejmě také zaskočen, a tak nedokázal umístit kotouč za Skoumala.

42:58
    Mareš hledal před brankou svého spoluhráče, na poslední chvíli ale přečetl jeho pas Blažek a vypíchl kotouč.

42:20
    Řada nepřesností na obou stranách v prvních minutách třetí části, puk mění rychle svého majitele.

41:49
    Novák raději podržel kotouč před dotírajícím Rončkou. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.

41:10
    Vítek hledal před brankou Svozila, ten se sice dostal do zakončení, jeho pokus byl však sražen do rohu.

40:01

V Budvar aréně se vše schyluje ke startu třetí třetiny, dozvíme se v ní, kdo se ujme vedení v sérii?

Branku jsme během druhé dvacetiminutovky neviděli. Výrazněji blíže k tomu byli hosté, kteří si vypracovali nebezpečnější pozice. Vynikají výkon zatím však v domácí brance odvádí Novák, jenž vytáhl několik povedených zákroků. Třetí část tak slibuje zajímavé vyvrcholení prvního zápasu předkola play-off.

40:00

39:09
    Po tvrdém střetu Lva s Fojtíkem za vítkovickou brankou se dostal do zakončení Přibyl. Domácí útočník však vyprášil pouze beton Skoumala.

36:47
    Skvělý Novák! Domácí brankář vytáhl v rychlém sledu tři vynikající zákroky a podržel tak svůj celek!

35:56
    Špatný přechod od útoku od domácího celku, je pískán ofsajd a bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.

35:12
    Ránu Nazada ještě přizvedl jeden z domácích obránců nad branku, vhazovat se bude po pravici Nováka.

33:14
    Novák raději podržel kotouč v lapačce před dotírajícími protihráči. Vhazovat se bude po jeho levici.

32:51
    Domácí mířili do zajímavého přečíslení, Přibyl ale nedokázal zpracovat pas od Lva, a tak se ke kotouči dostává Fojtík.

31:47
    Matějka je zpět na ledě, pokračujeme v plném počtu na obou stranách.

31:25
    Kotouč propadl do střelecké pozice pro Szarowskiho, ten však svojí střelu zápěstím našel pouze lapačku Nováka.

30:50
    Hostům přesilová hra moc nevychází, mají problém se na delší časový úsek dostat do útočného pásma.

29:47
    Daniel Matějka – 2 min., podrážení.

29:14
    Přibyl stál v brankovišti, čehož si sudí nemohli nevšimnout. Hra se stěhuje do středního pásma.

28:15
    Ránu Lva vyrazil Skoumal pouze před sebe, v houfu těl se nejlépe zorientoval Kisza, který dostává kotouč alespoň do rohu. Domácí pokračují v náporu.

27:28
    Drábek zadržel Hřebejka nedovoleně, Motor si zahraje další početní výhodu.

27:28
    Alex Drábek – 2 min., nedovolené bránění.

26:36
    Schmied hledal nepřesně spoluhráče, je odpískáno zakázané uvolnění.

23:49
    Smejkal je zpět na ledě, domácí se ubránili.

23:20
    Dva perfektní zákroky vytáhl Novák. Domácí brankář nejprve likvidoval ránu Zachariasze a následně poté skryté nahození Fojtíka od modré.

22:36
    Dobrou práci odvedl v oslabení Schmied, jenž vypíchl kotouč a vyhodil ho až ke Skoumalovi.

21:49
    Dlouho jsme v rovnovážném počtu nevydrželi, Smejkal podtrhl protihráče a přesilová hra čeká na hosty.

21:49
    Jan Smejkal – 2 min., podrážení.

21:24
    Mareš je zpět na ledě, hosté hrají v plném počtu.

20:03
    Na buly úspěšnější domácí, kteří mohou pokračovat v přesilové hře.

20:01

Sudí i hráči Motoru a Vítkovic jsou zpět na ledě Budvar arény, jdeme na druhou třetinu!

Máme za sebou první třetinu, po které oba týmy odchází za vyrovnaného stavu. Do vyřazovacích bojů oba celky vstoupily aktivně hned od úvodních minut. Skóre otevřel po minutě a čtyřiatřiceti sekundách hostující kapitán Jiří Douda. Odpoved domácícho celku však byla bleskurychlá, když dokázal využít přesilovou hru Jakub Lev. Od úvodních minut je vidět, že se jedná o vyřazovací boje, spousta osobních soubojů a vyloučení na obou stranách. Rozhodně další dvě třetiny slibují zajímavou podívanou.

20:00

19:24
    Maxmilián Mareš – 2 min., podrážení.

19:09
    Pískán úmyslný ofsajd hostů. Hra se tak přesouvá před Skoumala.

18:35
    Mařík táhl další útočnou akci domácích, váhal ale dlouho s přihrávkou, až o kotouč přišel.

17:56
    Dvě rychlá vyloučení, jedno na každé straně. Pokračujeme hrou čtyřech proti čtyřem.

17:56
    Marek Hofman – 2 min., hákování.

17:46
    Tomáš Přibyl – 2 min., nedovolené bránění.

17:26
    Fojtík se rozhodl podpořit útok, objel branku a pokusil se rychlou střelou zaskočit Nováka. Rána hostující zadáka ale prošla těsně kolem pravé tyče domácí branky.

16:14
    Douda si vyměnil kotouč se spoluhráčem a následně vypálil, jeho pokus skončil na blokujícím Přibylovi.

15:13
    Další střelu od modré Skoumal drží v náruči, po přerušení se bude vhazovat po jeho levici.

14:35
    Jihočeši se hnali do rychlé přečíslení, parádní návrat do obrany ale předvedl Lyčka, který vypíchl kotouč a zabránil tak hrozícímu nebezpečí.

07:39
    Douda se řítil sám na Nováka. Hostující útočník zvolil kličku, se kterou si však strážce českobudějovické branky dokázal poradit!

04:47
    I hostům se nepodařilo dobře vystřídat, jejich početní výhoda tak končí předčasně.

04:47
    Matthias Rončka – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

03:04
    Špatné střídání na straně domácích nabízí hostům opět se dostat do vedení v přesilové hře.

03:04
    Lukáš Muška – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
    02:13 Jakub LEV - 1:1

02:13
    5/4
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Domácí srovnávají! Na konci úspěšné souhry a zužitkované přesilové hry stál JAKUB LEV! Asistence: Dominik Koníř a Nikolas Mařík.
    Lev J., Koníř D., Mařík N., Přibyl T., Blažek F.
    Svozil L., Nazad M., Fojtík M., Lyčka D.

01:51
    Rončka odchází na trestnou lavici, domácí se pokusí vyrovnant v první přesilové hře zápasu.

01:51
    Matthias Rončka – 2 min., nedovolené bránění.
    01:34 Jiří DOUDA - 0:1

01:34
    5/5
    Hosté jdou do vedení! Hofmanovu teč ještě dokázal Novák vyrazit před sebe, nehlídaný JIŘÍ DOUDA však neměl problém uklidit kotouč do sítě! Asistence: Marek Hofman a Maxmilian Mareš.
    Douda J., Hofman M., Mareš M., Vítek A., Drábek A.
    Muška L., Fleischman D., Matějka D., Novotný J., Benák Al.

00:09
    Hned v úvodu se sám na Nováka hnal Svozil, ani nadvakrát nedokázal vítkovický útočník překonat domácího brankáře!

00:01
    Úvodní buly vyšlo lépe pro hosty, kteří okamžitě se vrhají kupředu.

00:01

Na led Budvar arény už míří všichni aktéři dnešního duelu, za malou chvilku půjdeme na to!

Vítkovičtí na tom v rámci skupiny o lepší pozici pro play-off sice nebyli umístěním o mnoho lépe, avšak bodově je to jiná písnička. Ostravský celek dokázal přidat na své konto čtyřiadvacet bodů, pouhé tři body tedy Vítkovice ztratily na šestý Hradec Králové a jistotu čtvrtfinále, a tak musí o něj zabojovat v předkole, ve kterém jsou favoritem. Ostravané navíc uspěli i v obou vzájemných zápasech. Nejprve uspěli v prosinci v Budvar aréně fotbalovým výsledkem 1:0. Na začátku března se poté Vítkovice radovaly i před svými diváky, když zvítězily 5:3.

V produktivitě Vítkovic nejvíce vyčnívá útočník Michael Nazad, jenž nasbíral pětačtyřicet bodů, druhé místo v týmové produktivitě náleží Ladislavu Svozilovi s osmatřiceti body.

Banes Motor České Budějovice
    Dorostenci českobudějovického Motoru splnili svůj cíl. Jihočeši se v první části sezony dokázali dostat do vrchní skupiny a zajistili si tak jistotu play-off. V rámci skupiny o play-off už se poté Motoru tolik nedařilo, Českobudějovičtí zapsali pouhých jedenáct bodů a obsadili deváté místo, hůře už na tom byl o dva body pouze Přerov. V sérii s Vítkovicemi nebudou Jihočeši určitě favorit, během sezony si však ukázali, že dokáží potrápit každého a rozhodně nejsou bez šance. Právě středeční úvodní duel v Budvar aréně o mnohém napoví.

Při pohledu do statistik budou Jihočeši nejvíce spoléhat na Nikolase Maříka, který nasbíral sedmačtyřicet bodů, za ním se poté v týmové produktivitě nachází Martin Hečko a Jakub Lev, kteří shodně nastřádali sedmatřicet bodů.

Krásné středeční odpoledne všem hokejovým fanynkám a fanouškům! Nejprestižnější hokejové mládežnické soutěže se dočkávají svého vyvrcholení, play-off je v plném proudu. V rámci dorostenecké soutěže si to v rámci předkola rozdají v sérii na dva vyhrané duely Vítkovice s českobudějovickým Motorem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 3. Lev (Koníř, N. Mařík) – 2. Douda (M. Hofman, M. Mareš), 47. Zachariasz (A. Daněk, Rončka)

HC Motor České Budějovice: Ji. Novák (Jelínek) – F. Blažek (C), M. Schmied, J. Jaroš, Smejkal, Al. Benák, D. Matějka, Muška – Koníř, N. Mařík (A), Lev – Čečetka, T. Přibyl, Hřebejk – Fleischman, J. Novotný, O. Přibyl.
    Trenér: Radim Skuhrovec

HC Vítkovice Ridera: Skoumal (Varga) – Szarowski, A. Drábek, M. Fojtík, Zatloukal, Lyčka, Kisza, A. Vítek – Svozil (A), A. Daněk, Plško – Douda (C), Zachariasz, Max. Man – M. Mareš, Nazad (A), Rončka – M. Hofman.
    Trenér: Jan Vavrečka

Rozhodčí: Svobodová, Červenka – Teršíp, Kubas