Č. Budějovice – Třinec 3:2 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 4:6 (kon.) | Jihlava – K. Vary 3:4 (po pr.)
Mountfield HK – Liberec 3:4 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 2:1 (kon.)
HC Motor České Budějovice
3:2 (0:1, 1:1, 2:0) Stav série: 1:0
HC Oceláři Třinec
Středa 13.03.2024, 11:15 • Budvar aréna, České Budějovice • Extraliga 9. tříd • Osmifinále

Dramatické utkání hodné play-off končí po obratu Motoru 3:2. Viděli jsme parádní zápas, který musel diváky bavit. Série pokračuje druhým a případně třetím zápasem na ledě Třince. Další zápas se hraje v sobotu, rozhodující duel případně v neděli. Děkujeme za pozornost. (13:17:41)

59:55
    Třinec měl po obrovském tlaku tři velké šance! Ani jedna dorážka ale v síti nekončí!

59:38
    Třinec to zkusí bez brankáře! Buly je před Schejbalem.

59:38
    Oddechový čas pro tým HC Oceláři Třinec.

59:30
    Třinec je v útoku a hledá možnosti, jak vyslat gólovou střelu.

59:02
    Začala poslední minuta třetí třetiny. Puk je před Krejčím.

58:40
    Ofsajd domácího týmu. Tomu to ale moc nevadí, hlavně, že se nehraje před Schejbalem.

58:02
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. Hraje se před Schejbalem, hostující gólman zůstává zatím v brance.
    57:12 Václav KYSILKA - 3:2

57:12
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    VÁCLAV KYSILKA vzal ve vlastní obranné třetině puk, dojel si až do mezikruží a propálil brankáře mezi betony! Krásná akce domácího hráče! Asistence: Dvořák a Walter.

57:00
    Na utkání dorazilo 158 diváků.

56:42
    Je vidět, že ani jeden tým nechce už udělat chybu. Hraje se hodně do těla a precizně do defenzivy.

56:02
    Další zakázané uvolnění. Hra se vrací před Schejbala.

55:32
    Kysilka dostal puk na vrchol kruhu a mohl otočit stav. Touš ale prakticky vůbec netrefil. Tohle musí domácí mrzet.

55:19
    Zakázané uvolnění domácího celku. Hra je teď hodně kouskovaná.

54:11
    Po tečovaném nahození Motoru bude naopak buly na druhé straně před Krejčím.

53:12
    Lazovský si šikovně našel prostor pro střelu, tu ale zablokovala tentokráte padající obrana.

52:44
    Opět musel domácí Schejbal raději přerušit hru. Tentokráte bude buly po jeho levé ruce.

51:13
    Nahození Třince od modré v pohodě chytá domácí gólman a přerušuje hru. Buly bude po jeho pravici.

50:10
    Běží poslední desetiminutovka třetí třetiny. Zda to bude i celého zápasu, to teprve uvidíme.
    50:01 Michal ŠÍMA - 2:2

50:01
    Napodruhé už ale MICHAL ŠÍMA gól dává! Po pokračujícím tlaku si našel špatně vyhozený puk od obránců a poslal ho za ležícího brankáře! Bez asistence.

49:50
    Motor má obrovský tlak! Po krásné souhře pálil do odkryté branky Šíma a Krejčí předvádí zákrok zápasu vyrážečkou!

49:09
    Motor přidal na tempu a má teď více puk v držení.

48:22
    Dvě velké šance Motoru nejsou využity! Nejprve z levé strany pálil Shrbený těsně za vzdálenější tyč, posléze po dobré kombinaci z mezikruží nepřekonal brankáře Kosař!

47:42
    Slibný protiútok Motoru na 2 na 1 zastavuje pískot sudího. Ofsajd.

46:57
    Chaloupka nahodil od modré a puk byl dvakrát tečován. Naštěstí pro hosty nakonec končí mimo brankový prostor. Tohle byla ale hodně nepříjemná situace pro Krejčího.

45:08
    Motor vyhodil a prostřídal. Jihočeši ustáli nepříjemnou pasáž hry a mohou začít svůj útok za vyrovnáním.

44:41
    Třinec čtyřminutovou přesilovku nevyužil. Chaloupka je zpět na ledě.

44:05
    Nahození z levé strany se pravděpodobně otřelo o tyč, hra zůstává v obranném pásmu Motoru.

43:41
    Poslední minutu mají hosté na to, aby v přesilovce navýšili své vedení.

43:12
    Ještě minuta a půl zbývá do konce trestu Chaloupky, Motor opět vyhazuje.

42:40
    Schejbal musel znovu po rychlé souhře zasahovat, následně Motor vyhazuje.

42:31
    Motor vyhodil a prostřídal. Třinec rychle zavezl puk zpět do útočné třetiny, kde po nahození Schejbal přerušuje hru.

41:26
    Pečonka pálil nepříjemně pro brankáře skrz obránce, puk naštěstí pro domácí mířil nad.

40:41
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
    Chaloupka – 2 min., sekání + 2 min., nesportovní chování. Domácí hráč po faulu ve vlastním obranném pásmu dostává trest na čtyři minuty a Třinec tak má velkou šanci rozhodnout.

40:34
    Chalupa je zpět na ledě, pokračuje se 5 na 5.

40:13
    Třinec vyhodil a Motor tak musí začít až od svého brankáře.

40:01

Motor má ještě 34 sekund výhodu přesilové hry.

Hráči se pomalu vrací na led, do začátku třetí třetiny zbývají dvě minuty.

Ve druhé třetině jsme viděli dva góly, nejprve Motor po pěkné akci vyrovnal, v závěru Třinec šel ale opět do vedení. Sledujeme pěkný zápas, diváci se rozhodně nenudí. Třetí třetina, která je zcela otevřená, začne přibližně ve 12:45.

40:00

39:50
    Třinec hraje oslabení dobře a může navíc zaútočit.

39:30
    Další vyhození Třince, Motoru se zatím přesilovka nedaří a tak střídá.

39:02
    Hosté vyhazují, mezitím začala poslední minuta druhé třetiny.

38:34
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Chalupa – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku. Hostující hráč trefil soupeře ve vlastním pásmu. Sudí se ještě radili, zda to nebylo na vyšší trest.
    37:14 Daniel HELIS - 1:2

37:14
    Třinec právě vstřelil branku!
    Nakonec je to Třinec, kdo jde opět do vedení! Hosté vybojovali za brankou puk, Polášek ho předal do mezikruží na DANIELA HELISE, který se prosazuje po střele po ledě z rychlé otočky. Puk prošel brankáři mezi betony. Asistence: Polášek.

36:19
    Ani v pokračující přesilovce se Motor neprosadil, hraje se tak 5 na 5.

36:00
    Po nahození od modré zazvonila za hostujícím brankářem tyč!

35:40
    Hosté jsou ve čtyřech.

35:25
    Chaloupka je zpět, začíná krátká přesilovka 5 na 3.

35:19
    Slibná akce Motoru gólem nekončí, hosté vyhazují.

34:30
    Motor už zahrozil, Krejčí kryje. Domácí zůstávají na puku.

34:19
    Barteczek – 2 min., hákování. Další trest pro hosty, Motor tak má 57 sekund přesilovku 4 na 3.

33:40
    Cymonek – 2 min., hákování. Domácí šli do protiútoku a po souboji spadl jeden z hráčů ve žlutém. Sudí neváhá a síly na ledě se tak vyrovnají.

33:25
    Domácí trenér si ještě vyžádal vysvětlení předchozí situace, se kterou není vůbec spokojen.

33:25
    Chaloupka – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku. Domácí tým se hodně zlobí, s trestem pro Chaloupku, který srazil protihráče v útočném pásmu, nic neudělá.

33:15
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu, hra se vrací před Krejčího.

32:58
    Domácí jsou pochopitelně při chuti a pokouší se rychle otočit stav.
    31:10 Lukáš CHALOUPKA - 1:1

31:10
    Je srovnáno! Kysilka v útočném pásmu prostrčil šikovně puk na LUKÁŠE CHALOUPKU, který uspěl precizním blafákem! Asistence: Kysilka a Láf.

30:03
    Jsme v polovině druhé třetiny a tudíž i základní hrací doby. Stále je stav 1:0 pro hosty.

29:03
    Stále sledujeme velmi svižný hokej, který se musí pár desítkám diváků líbit. Hraje se hodně ofenzivně a brankáři tak musí být neustále v pozoru.

28:08
    Hosté nahodili na gólmana a za pukem aktivně dojížděli. To si obrana nenechala líbit a sudí museli řešit menší potyčku.

27:39
    Kysilka po rychlém protiútoku vystřelil skrz obránce, Krejčí puk vyrazil nad.

26:50
    Walter si najel podél mantinelu ke střele, se kterou ale hostující brankář neměl moc práce.

25:57
    Hostující Helis dostal nepříjemně pukem a zůstal chvíli ležet na ledě. Bude ale v pořádku a už míří na střídačku.

25:51
    Walter je zpět na ledě.

25:43
    Švec vyhazuje a tohle oslabení už Motor ustojí.

25:01
    Lazovský podnikl krásnou individuální akci. Od červené čáry se sólem dostal až před brankáře, který jeho kličku přečetl a chytá střelu do lapačky!

24:44
    Další vyhození domácího týmu. Třinec musí začít až od Krejčího.

24:19
    Motor vyhazuje a zatím brání dobře.

23:51
    Walter – 2 min., sekání. Domácí hráč se sice diví, sudí mu ale za brankou soupeře píská nedovolený zákrok. Hra se tak stěhuje na druhou stranu.

23:33
    A další šance Tobiáše! I tentokráte Krejčí kryje.

23:02
    Na druhé straně mohl v úniku vyrovnat Tobiáš. Proti brankáři udělal precizní kličku, v posledním momentě mu ale do puku sáhl Krejčí, který by jinak byl už překonán!

22:14
    Dvojice Lazovský – Sedláček teď dvakrát zahrozila a Schejbal se musel opět činit.

21:00
    Kysilka je zpět na ledě, pokračuje se 5 na 5.

20:45
    Šachl opět vyhazuje a přesilovka je téměř u konce. Domácí střídají.

20:10
    Motor vyhrál buly a vyhazuje.

20:01

Třinec má ještě minutu výhodu přesilové hry.

Hráči se vrací na led, za minutu a dvacet sekund budeme pokračovat.

Máme za sebou svižnou první periodu, ve které jsme viděli velmi ofenzivní hokej z obou stran. Motor se pokusil soupeře zaskočit v úvodu třetiny, Třinec po tomto tlaku naopak převzal tempo zápasu. Zatím jediný gól zápasu dal v 5. minutě Fizek, hosté tak vedou v prvním utkání osmifinále 1:0. Druhá třetina začne v 11:58.

20:00

19:42
    Motor vyhazuje a rychle střídá.

19:15
    Motor se zatím dobře brání a nepouští soupeře do střelby.

19:00
    Kysilka – 2 min., sekání. Domácí hráč se provinil na hranici útočné modré čáry.

18:24
    Třinec tlačí na domácí, kteří se nemohou dostat z vlastního pásma.

18:03
    Běží poslední dvě minuty první třetiny.

17:14
    Záviš si prohodil puk podél mantinelu. Cymorek to ale vystihl a čistě tělem soupeře zastavil na modré čáře.

16:38
    Třinec má zatím rychlejší přechody přes střední pásmo a i díky tomu už měl několik šancí. Na druhý gól zápasu ale zatím čekáme.

15:58
    Bojuje se o touš v obranném pásmu Motoru. Puk je v rohu kluziště.

14:28
    Krejčí rychle vyjel za kotoučem a pomohl hostům k rozehrávce. Třinec tak může zkusit jít znovu dopředu.

13:40
    Domácí kapitán Dvořák vypálil od modré, Krejčí bez problémů kotouč chytá. Buly bude po jeho pravici.

12:22
    Nahození jednoho z domácích hráčů končí vysoko nad brankou, dopředu tak může po zisku kotouče jít Třinec.

11:58
    Sledovali jsme teď pasáž, ve které se sice domácí dvakrát pokusili o rychlý protiútok, ani jeden pokus nakonec střelou neskončil.

10:01
    Jsme v polovině první třetiny, Třinec teď má více ze hry a hraje se převážně před domácí brankou.

09:54
    Helis se dostal před domácího brankáře, který zasáhl proti jeho pokusu rychlým roztažením. Hostující hráč se následně dostal k dorážce, kterou opět likviduje výborný Schejbal!

09:02
    Lazovský si našel puk na pravé straně a vypálil na bližší tyč. Puk o ni nakonec zazvonil a odrazil se mimo!

08:42
    Sledujeme stále velmi svižný hokej, který musí hráče stát plno sil. Hraje se nahoru – dolu.

07:00
    Pekařovo nahození od modré tečoval jeden z domácích hokejistů mimo brankový prostor.

06:34
    Záhy mohlo být naopak vyrovnáno! Záviš se před brankou dostal k dorážce a Krejčí jen tak tak dokázal tento pokus vyrazit!

05:53
    A mohlo to být 0:2! Helis se dostal do zakončení z mezikruží, proti jeho střele vytáhl domácí gólman výborný zákrok betonem!
    04:14 Adam FIZEK - 0:1

04:14
    Hosté z první větší šance otevírají skóre! Z pravé strany si najel dopředu ADAM FIZEK a nenápadnou střelou mezi betony možná trochu překvapil brankáře Schejbala, který navíc přes obránce asi na puk neviděl. Asistence: Sedláček.

03:21
    Vidíme poměrně hodně střetů u mantinelů, domácí nastoupili do utkání s jasným cílem co nejvíce zatlačit soupeře a ujmout se vedení. HRaje se opět před Krejčím.

02:01
    Až nyní se dostal dopředu i Třinec. Nahození z levé strany chytá Schejbal.

01:40
    Kysilka nahodil od modré, kotouč ale jeden z obránců tečuje do rohu. Motor začal hodně svižně a zatím nepustil Třinec před svého brankáře.

00:23
    Motor začal aktivně a napadá soupeřovu rozehrávku v útočném pásmu.

00:01

Hráči se připravují na úvodní buly.

Hráči nastupují na led, Motor bude ve žlutomodré kombinaci, hosté v červeném.

HC Motor České Budějovice: Schejbal (Smékal) – Švec, Máče, Walter, Pekař, Chaloupka, Šachl, Dvořák (K) – Chaloupka, Kosař, Šíma – Tobiáš, Kysilka, Vostracký – Shrbený, Láf, Záviš
    Trenér: Filip Turek

HC Oceláři Třinec: Krejčí (Hrankay) – Maček, Cymorek, Chalupa, Holáň, Niedoba, Barteczek, Niemczyk – Hanák, Lazovský (A), Polášek (K) – Pečonka, Sedláček, Helis – Kijonka, Fizek, Zamborsky – Cieslar
    Trenér: David Všetečka

Rozhodčí: Martin Němec — Matěj Deja, Jan Uhlík.

Pro postupující tým je důležitá celková tabulka, která určuje další nasazení pro čtvrtfinále a dále. Systém je připraven tak, že se budou střetávat nejlépe nasazený tým s tím nejhůře nasazeným, dále druhý nejlépe nasazený s tím aktuálně druhým nejhůře nasazeným...