Atlético – Girona 3:1 (kon.) | Rayo Vallecano – Getafe 0:0 (kon.) | Mallorca – Real Madrid 0:1 (kon.)
Cádiz – Barcelona 0:1 (kon.)
Rayo Vallecano
0:0 (0:0)
Getafe CF
Sobota 13.04.2024, 16:15 • Estadio de Vallecas (Madrid) • Španělská LaLiga • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

V 31. kole španělské La Ligy se utká Vallecano s Getafe.

Domácí tým se nachází na 16. místě tabulky, a tak stále nemá jistotu záchrany pro příští rok. Oproti tomu hostující tým se pohybuje v klidném středu tabulky na 11. místě. Obě mužstva se v předchozím kole nedokázala střelecky prosadit. Dá se tak předpokládat, že střeleckou impotenci budou chtít napravit a mohli bychom vidět zajímavé utkání se spoustou šancí na obou stranách. Citelnou ztrátou pro ofenzivu Getafe je zranění čtvrtého nejlepšího střelce soutěže Borjy Mayorala, který do utkání s největší pravděpodobností nezasáhne. Poslední vzájemný zápas dokázalo ovládnout Vallecano poměrem 0:2. Utkání sledujte v sobotu 13. 04. 2024 od 16:15.

1

2
    Zápas začíná v ostrém tempu. Oba aktéři se dopustili hned zkraje faulů.

3
    Jeden z hráčů Vallecana se ocitl v ofsajdu a rozhodčí tak hru přerušuje.

4
    Rico fauluje na své polovině a standartní situaci bude zahrávat domácí tým.

5
    Unai Lopez se dostal k odraženému balónu na hranici vápna a jeho velmi tvrdý pokus končí nad brankou Sorii!

6
    Tentokrát se ke střele zpoza vápna dostal Trejo a i jeho pokus neletěl příliš daleko od svatyně brankáře Getafe! Vallecano vstoupilo do zápasu velmi aktivně.

7
    Přílišná aktivita přináší i fauly a jedním z nich se provinil Sergio Camello, za což mu byla udělena žlutá karta.

9
    Domácí hráči drží míč na svých kopačkách a kombinují ve středu hřiště.

11
    Útočným faulem se provinil Mata. Domácí budou hrát od své poloviny hřiště.

12
    Rychlé přihrávky ve středu hřiště si vyměňují záložníci týmu Vallecana.

14
    Balliu se pokusil o zakončení, ale jeho pokus byl velmi nepřesný. Odkopávat od branky bude Soria.

17
    Za vzájemnou potyčku vidí žlutou kartu Iglesias a také Palazon.

18
    Přímý volný kop bude zahrávat Getafe, když domácí Lopez se provinil proti pravidlům.

20
    Hra se po úvodním tlaku domácího tlaku uklidnila. Hráči se převážně přetahují o míč ve středu hřiště.

21
    Maksimovič fauluje ve středu Treja. Vallecano bude zahrávat další standartní situaci.

23
    Z velké vzdálenosti to zkusil Unai Lopez. Jeho střela neměla přílišnou razanci, ani parametry a končí tak nad brankou Davida Sorii.

24
    V bolestech se na hřišti svíjí Sergio Camello. Ošetření ale potřebovat nebude, hra může pokračovat dále.

26
    Další útok domácí brzdí tentokrát ofsajd jednoho z hráčů.

28
    Hosté jsou hluboko zalezlý na své polovině a nechávají hrát domácí mužstvo. To ale marně hledá skulinky v obraně.

30
    Palazon se snažil projít po pravé straně, ale míč mu sebral Alderete.

31
    Mata nešikovně fauluje Lejeuneho.

32
    Stále jsme neviděli ani jednu střelu, která by přímo ohrozila brankáře na jedné, či druhé straně.

34
    Ošetření si vyžádal hostující Alderete.

35
    Rico svedl čistý souboj po pravé straně s De Frutosem.

38
    Nepřesné přenesení hry od jedno hráčů Vallecana.

38
    De Frutos ve středu hřiště faulovaný.

39
    Mata nepříjemně došlápl Lejeuneho a vyfasoval za svůj zákrok žlutou kartu.

40
    Lejeune to ze standartní situace zkusil přímo, ale rána z velké vzdálenosti míjí pravou tyč Soriovi branky.

42
    Getafe pouze odkopává do bezpečí.

43
    Rico se opět provinil proti pravidlům a faulovaným byl tentokrát Balliu. Standartní situace pro Vallecano.

44
    Ve snaze podržet balón na půlce hřiště byl Greenwood faulovaný Balliuem.

45
    Mata zahrál rukou. Lejeune bude rozehrávat.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1
    V prvním poločase se už nic nestane.

45+1

První poločas je u konce. Aktivnějším týmem bylo zezačátku domácí mužstvo, ale střely lítaly všude kolem. Později se hra vyrovnala a to vydrželo až do konce poločasu. V prvním poločase jsme tak nezaznamenaly střely na branku. Druhý poločas začne přibližně v 17:16.

46

46
    Do druhého poločasu přichází čerstvé síly na straně Getafe. Hru oživí Carmona a Latasa, naopak dohráli Iglesias a Mata.

49
    Rohový kop budou zahrávat domácí hráči.

50
    K odraženému balónu z rohového kopu se dostal osamocený Lopez, který jen těsně míjí pravou tyč!

51
    Alvarez v rohu hřiště ostře fauluje De Frutose a vidí za svůj zákrok žlutou kartu.

53
    Unai Lopez poslal šikovný balón mezi stopery Getafe, ale osamocený Camello z voleje pálí vedle!

55
    Soria bude odkopávat od branky.

56
    Další centr z levé strany sebral Alvarez a následně do svých rukavic Soria.

58
    Djene dobrým předvídáním zastavil útok Vallecana.

60
    K první střele zápasu se dostal Sergio Camello, který tečoval střílený centr. Jeho pokus ale zlikvidoval David Soria!

62
    Zajímavou standartní situaci budou zahrávat hosté po tom, co byl faulovaný Grenwood.

63
    Tenhle pokus se Greenwoodovi hrubě nepovedl. Dimitrevski bude hrát od své branky.

65
    První střídání si přichystal domácí trenér. Na hřiště posílá Crespa výměnou za Treja.

66
    I na druhé straně se střídá. Rodriguez nahrazuje Santiaga.

68
    Rodriguez se hned po příchodu na hřiště prezentuje faulem.

70
    Na hřišti zůstal ležet hostující Alderete, ale ošetření nebude potřeba.

72
    Místo gólových příležitostí dnes sledujeme zápas plný faulů. Po dalším zákroku byl faulovaný ve středu hřiště jeden z domácích hráčů.

74
    Dvojité střídání domácích hráčů. Přichází Ciss a Nteka, dohráli Lopez s Palazonem.

77
    V dnešním utkání dohrál také Milla a nahrazuje ho Moriba.

80
    Hra se vyostřuje čím dál více, což dokazuje i počet faulů v dnešním zápase. Do rozepře se dostali Mumin s Alderetem.

81
    Za vzájemnou potyčku dostávají žluté karty z domácích řad Lejeune a Mumim, na hostující straně to je Moriba s Latasou.

83
    Vallecano zahrávalo rohový kop, ale pozorná činnost hostujících obránců nedovolila ohrozit branku Davida Sorii.

84
    Dvojité střídání na domácí straně. Přichází Falcao a Ratiu. Dohráli Camello s De Frutosem.

87
    Za vztekání vidí žlutou kartu také Oscar Rodriguez.

88
    Balliu se poroučel k zemi poté, co ho chytli křeče. Hra se opět přerušuje.

89
    Pouze nakopnutý balón do vápna Getafe končí v rukavicích brankáře.

90
    Na posledních pár minut se podívá na hřiště také Angileri, který nahrazuje Rica.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+2
    Žlutou kartu vidí i Oscar Valentin za svůj zákrok na půli hřiště.

90+4
    Soria bude rozehrávat od své branky. Vypadá to, že v dnešním utkání se už nic zajímavého nestane.

90+5

Dnešní zápas toho moc nenabídl. Vypadalo to spíše jako na bitevním poli. Hodně se faulovalo, zato málo střílelo. Ani jeden z týmů se nedokázal dostat do souvislejšího tlaku a po zásluze dnešní utkání končí bez branek 0:0. U dalšího přenosu na viděnou.

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 17:19. (18:08:26)