Č. Budějovice – Zlín 2:2 (kon.) | Slavia – Teplice 4:0 (kon.) | Plzeň – Sparta 4:0 (kon.)
SK Slavia Praha
4:0 (2:0)
FK Teplice
Neděle 10.03.2024, 15:00 • Fortuna Arena, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA • 24. kolo

Z pražského Edenu se loučím a přeji hezký zbytek víkendu. (17:01:16)

Je dobojováno. Slavie v pohodě dokráčela pro tři zasloužené body. O vítězství rozhodla už v prvním poločase, kdy se v jeho závěru dvakrát prosadil Matěj Jurásek. Dominance sešívaných pokračovala i ve druhém poločase, trefil se nejprve Wallem a v samotném závěru uklidi míč do sítě kanonýr Jurečka.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 9:8. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:7.

90+3
    90+3. Václav JUREČKA - 4:0

90+3
    Slavia právě vstřelila branku!
    Avizovaný nastavený čas už sice vypršel, ale rozhodčí Machálek nechal akci pokračovat a VÁCLAV JUREČKA nekompromisní střelou dává jedenáctý gól v sezoně. Uvolnil se na středu velkého vápna, otevřela se před ním dálnice a Ludha ani neměl šanci reagovat.

90+2
    Knapík zůstal na hřišti, bude se kopat od teplické brány.

90+1
    Jurečka si hledal prostor pro zakončení, možná chtěl víc přihrávat, každopádně se píská faul.

90
    Tak jen dvě minuty se budou nastavovat nad rámec druhého poločasu.

90
    Už se hraje poslední minuta základní hrací doby, Staněk si došel pro míč po centru Knapíka. Nerad by přišel o čisté konto.

89
    Nějaká větší časová porce nastavení se očekávat nedá, odhaduji tak tři minuty.

88
    Domácí dál diktují tempo hry, jsou na míči a hlídají sí výsledek.

86
    Několik ostrých centrů do pokutového území Teplice pochytaly, ale soupeř dál zlobí. Provodova rána skončila na těle Chaloupka, který může po dnešku počítat modráky na svém těle. Několika zákroky zastavil akce Pražanů.

85
    Dnešní utkání sleduje 17 464 diváků.

84
    Tecl hledal nabíhajícího Jurečku, přihrávka měla oči, ale Chaloupek překazil plány domácích útočníků zasadit další branku.

83
    Pokud jsem hovořil o sympatickém výkonu Teplic v prvním poločase, v tom druhé už existuje prakticky jen jeden tým. Slavie si v poklidu jde pro tři body.

82
    Oba týmy už mají pětkrát vystřídáno, více změn se už dnes konat nebude.

81
    Kapitánskou pásku si nyní přebírá Stanislav Tecl.

80
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází Tomáš Vlček, přichází Lukáš Provod.

Roman Zajíček

Branky: 38. M. Jurásek (Vlček), 42. M. Jurásek (Wallem), 57. Wallem (Jurečka), 90+3. Jurečka

Karty:   72. Bořil (SLA) – 3. Mičević (TEP), 22. Chaloupek (TEP)

SK Slavia Praha: Staněk – Vlček (80. Provod), Ogbu, Zima, Diouf – Masopust (C) (46. Tomič), Oscar (72. Tijani) – M. Jurásek (64. Zmrzlý), Jurečka, Wallem – Van Buren (64. Tecl).
    Náhradníci: Mandous, Sirotník – Holeš, Chytil, Bořil, Douděra.

Trenér: Jindřich Trpišovský

FK Teplice: Ludha – Cykalo, Chaloupek (C), Mičević (46. L. Mareček) – Švanda, Jukl, Knapík, Urbanec (46. Beránek) – Trubač (75. Bílek) – Čerepkai (46. Vachoušek), Jásir (62. Křišťan).
    Náhradníci: Němeček.

Trenér: Zdenko Frťala

Rozhodčí: J. Machálek – J. Kubr, P. Antoníček