Přerov – Vsetín 2:1 (kon.) | Jihlava – Poruba 2011 5:1 (kon.) | Zlín – Prostějov 6:2 (kon.)
Třebíč – Litoměřice 1:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:1 (1:0, 0:1, 1:0) Stav série: 1:2
VHK ROBE Vsetín
Středa 13.03.2024, 17:30 • ZS Přerov • Chance liga • Čtvrtfinále

Nadstandardní hokejová podívaná pokračovala také ve třetí třetině, ve které si Zubři brzy vzali vedení zpět. Doležal skvělou průnikovou přihrávkou vybídl do akce Jakuba Svobodu, který se dostal za hostující obranu, kličkou do bekhendu přelstil Žukova a kotouč zasunul do odkryté branky. Vsetín od té doby navýšil investice sil do útoku a snažil se držet na dostřel od Postavy, ten ale vše, co mohl, bezpečně pokryl. Vyložený závěrečný tlak Valachů se nekonal, domácí obrana zůstala pevná, a tak bude série pokračovat i čtvrtým duelem v Přerově. Já se na něj budu těšit společně s vámi, takže zítra na počtenou! (19:53:17)

59:47
    Icing Přerova, tohle bude dost možná rozhodující vhazování.

59:37
    Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.

59:37
    A Vsetín teď v kritické chvíli nerozehrál vůbec dobře. Zakázané uvolnění hostů, Žukov se vrací do branky.

59:32
    Přerov dostal puk za modrou čáru.

59:22
    Žukov se kvůli buly už dvakrát vracel do branky, nyní je ale odpískán přerovský icing. Vsetín opět v šesti.

58:56
    Další vhazování ve středním pásmu.

58:46
    Zubři zblokovali pokus Jenáčka, Valaši opět mimo dostřel přerovské branky.

58:31
    Vsetínská přihrávka rukou přerušuje hru, buly ve středním pásmu.

58:25
    Nemec vyvezl kotouč, atakován soupeřem ale nedokázal poslat puk na prázdnou branku větší silou. Valaši se vracejí do útoku.

58:07
    Oddechový čas pro tým VHK ROBE Vsetín, který to zkusí v šesti bez brankáře.

58:07
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Postava sbalil do lapačky nahození od modré.

57:24
    Vsetín už se dral do útoku, Bērziņš ale bruslemi kroužil v Postavově brankovišti.

56:17
    Nahození z rohu kluziště Postava bezpečně schoval ve výstroji, hra ale bude opět pokračovat v pásmu Zubrů. Schyluje se k závěrečnému dramatu.

56:02
    Zakázané uvolnění Přerova.

55:50
    Kudělka se bál podpořit útok spoluhráčů a raději jistil střed kluziště, ofsajd Přerova.

54:48
    Na ledové ploše se odehrává bojovný hokej, ve kterém teď mnoho k vidění není. Přerov odráží vsetínské nájezdy do útoku s vysokou úspěšností.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 14. Indrák (Pšurný), 45. Jak. Svoboda (T. Doležal) – 28. Š. Bláha (Ondračka)

HC ZUBR Přerov: Postava (Schnattinger) – R. Černý, Krisl (C), Zeleňák, Cubo, Kudělka (A), F. Němec, J. Adámek – Březina, Pechanec, Indrák – Chludil, Nemec, Mácha – Ministr, Zembol, Dobša – T. Doležal (A), Pšurný, Jak. Svoboda.
    Trenér: M. Mikeska

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Smetana (A), Š. Jenáček, Staněk, Ďurkáč, Ondračka, Larsen, Kojo – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Holec, Bērziņš, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Š. Bláha – Machala, Dědek, Vaňo.
    Trenér: J. Weintritt

Rozhodčí: Horák, Svoboda – Polák, Rakušan