Zlín – Mountfield HK 1:2 (po pr.) | Přerov – Plzeň 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Vítkovice 1:2 (kon.)
Kometa Brno – Slavia 3:4 (kon.)
HC Motor České Budějovice
1:2 (1:1, 0:0, 0:1) Stav série: 0:1
HC Vítkovice Ridera
Středa 13.03.2024, 14:45 • Budvar aréna, České Budějovice • Extraliga dorostu • Předkolo

To je pro dnešek ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (16:56:30)

Je dobojováno! Po velkém boji se nakonec z prvního bodu v sérii radují hosté. Rozhodující moment si Vítkovičtí přichystali na 47. minutu, kdy je poslal do vedení Olaf Zachariasz. Následné šance a závěrečný nápor domácích si ostravský celek pohlídal a získává tak postupový matchball! O svém postupu do čtvrtfinále mohou Vítkovičtí rozhodnout v pátek na svém ledě.

59:56
    Zachariasz posílá kotouč přes všechny čáry, čas možná na poslední střelu pro domácí.

59:37
    Nebezpečnou ránu Lva vyráží Skoumala do rohu.

59:13
    Hosté posílají kotouč přes všechny čáry, hra se tak vrací před Skoumala.

58:58
    Novák je pryč z branky, Motor v šesti!

58:47
    Zakázané uvolnění domácích při rozehrávce, to Motoru značně komplikuje šanci na závěrečný tlak.

58:19
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:00
    Dvě minuty do konce základní hrací doby, podaří se domácím ještě srovnat stav?

56:28
    Daněk sám před brankářem Novákem neúspěšný!

55:39
    Mareš mohl pojistit vítkovické vedení, backhandem však nedokázal přehodit ležícího Nováka!

54:49
    Douda je zpět na ledě a naopak hosté si zahrají neúplnou početní výhodu.

54:05
    Po kombinaci pálil Schmied, domácí zadák však trefil pouze náruč Skoumala.

53:48
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
    Filip Blažek – 2 min., nedovolené bránění.

53:20
    Dvakrát po sobě pálil Lev. Nejprve domácí útočník zkusil střelu tahem, která byla nepřesná. Následně jeho rána bez přípravy skončila na betonu Skoumala.

52:49
    Skvělá příležitost pro domácí, kteří si zahrají dvojnásobnou početní výhodu a mohou tak srovnat skóre!

52:49
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Jiří Douda – 2 min., nedovolené bránění.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 3. Lev (Koníř, N. Mařík) – 2. Douda (M. Hofman, M. Mareš), 47. Zachariasz (A. Daněk, Rončka)

HC Motor České Budějovice: Ji. Novák (Jelínek) – F. Blažek (C), M. Schmied, J. Jaroš, Smejkal, Al. Benák, D. Matějka, Muška – Koníř, N. Mařík (A), Lev – Čečetka, T. Přibyl, Hřebejk – Fleischman, J. Novotný, O. Přibyl.
    Trenér: Radim Skuhrovec

HC Vítkovice Ridera: Skoumal (Varga) – Szarowski, A. Drábek, M. Fojtík, Zatloukal, Lyčka, Kisza, A. Vítek – Svozil (A), A. Daněk, Plško – Douda (C), Zachariasz, Max. Man – M. Mareš, Nazad (A), Rončka – M. Hofman.
    Trenér: Jan Vavrečka

Rozhodčí: Svobodová, Červenka – Teršíp, Kubas