Č. Budějovice – Třinec 3:2 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 4:6 (kon.) | Jihlava – K. Vary 3:4 (po pr.)
Mountfield HK – Liberec 3:4 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 2:1 (kon.)
HC Motor České Budějovice
3:2 (0:1, 1:1, 2:0) Stav série: 1:0
HC Oceláři Třinec
Středa 13.03.2024, 11:15 • Budvar aréna, České Budějovice • Extraliga 9. tříd • Osmifinále

Dramatické utkání hodné play-off končí po obratu Motoru 3:2. Viděli jsme parádní zápas, který musel diváky bavit. Série pokračuje druhým a případně třetím zápasem na ledě Třince. Další zápas se hraje v sobotu, rozhodující duel případně v neděli. Děkujeme za pozornost. (13:17:41)

59:55
    Třinec měl po obrovském tlaku tři velké šance! Ani jedna dorážka ale v síti nekončí!

59:38
    Třinec to zkusí bez brankáře! Buly je před Schejbalem.

59:38
    Oddechový čas pro tým HC Oceláři Třinec.

59:30
    Třinec je v útoku a hledá možnosti, jak vyslat gólovou střelu.

59:02
    Začala poslední minuta třetí třetiny. Puk je před Krejčím.

58:40
    Ofsajd domácího týmu. Tomu to ale moc nevadí, hlavně, že se nehraje před Schejbalem.

58:02
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. Hraje se před Schejbalem, hostující gólman zůstává zatím v brance.
    57:12 Václav KYSILKA - 3:2

57:12
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    VÁCLAV KYSILKA vzal ve vlastní obranné třetině puk, dojel si až do mezikruží a propálil brankáře mezi betony! Krásná akce domácího hráče! Asistence: Dvořák a Walter.

57:00
    Na utkání dorazilo 158 diváků.

56:42
    Je vidět, že ani jeden tým nechce už udělat chybu. Hraje se hodně do těla a precizně do defenzivy.

56:02
    Další zakázané uvolnění. Hra se vrací před Schejbala.

55:32
    Kysilka dostal puk na vrchol kruhu a mohl otočit stav. Touš ale prakticky vůbec netrefil. Tohle musí domácí mrzet.

55:19
    Zakázané uvolnění domácího celku. Hra je teď hodně kouskovaná.

54:11
    Po tečovaném nahození Motoru bude naopak buly na druhé straně před Krejčím.

53:12
    Lazovský si šikovně našel prostor pro střelu, tu ale zablokovala tentokráte padající obrana.

52:44
    Opět musel domácí Schejbal raději přerušit hru. Tentokráte bude buly po jeho levé ruce.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 32. Chaloupka (Kysilka, Láf), 51. Šíma, 58. Kysilka (Dvořák, Walter) – 5. Fizek (Sedláček), 38. Helis (Polášek)

HC Motor České Budějovice: Schejbal (Smékal) – Švec, Máče, Walter, Pekař, Chaloupka, Šachl, Dvořák (K) – Chaloupka, Kosař, Šíma – Tobiáš, Kysilka, Vostracký – Shrbený, Láf, Záviš
    Trenér: Filip Turek

HC Oceláři Třinec: Krejčí (Hrankay) – Maček, Cymorek, Chalupa, Holáň, Niedoba, Barteczek, Niemczyk – Hanák, Lazovský (A), Polášek (K) – Pečonka, Sedláček, Helis – Kijonka, Fizek, Zamborsky – Cieslar
    Trenér: David Všetečka

Rozhodčí: Martin Němec — Matěj Deja, Jan Uhlík