Arsenal – Bournemouth 3:0 (kon.) | Brentford – Fulham 0:0 (kon.) | Burnley – Newcastle 1:4 (kon.)
Sheffield Utd. – Nottingham 1:3 (kon.) | Manchester City – Wolverhampton 5:1 (kon.)
Arsenal FC
3:0 (1:0)
AFC Bournemouth
Sobota 04.05.2024, 13:30 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 36. kolo

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 15:5. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 16:12. (16:22:56)

Arsenal opanoval zápas dvou týmů, které od 1. března získaly nejvíce bodů, a vytvořil ještě větší tlak na Manchester City, na který má v čele tabulky čtyřbodový náskok. Gunners od prvních minut dominovali, nicméně gól se jim povedlo vstřelit až před koncem poločasu, kdy Traversův penaltový faul potrestal Saka. Druhá půle byla mnohem otevřenější. Bournemouth chvílemi zlobil, ovšem v 70. minutě jeho odpor zlomil gól Trossarda na 2:0. Tečku za vítězným zápasem napsal v nastavení skórující Declan Rice.

90+8

90+8
    Ještě jedno hostující propadnutí. Arsenal měl k dispozici přečíslení, ale to kvůli laxní přihrávce Parteyho skončilo velmi předčasně.
    90+7. Declan RICE - 3:0

90+7
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Ødegaard rozvinul rychlý protiútok přihrávkou na Jesuse. Brazilce ze druhé vlny doplnil DECLAN RICE a z místa vedle malého vápna propálil u bližší tyče stojícího Traverse.

90+6
    Havertzovi se zády bráně nepovedlo sklepnout Rayou nakopnutý balón k ostatním hráčům Arsenalu.

90+5
    Rayovi vyšel poněkud riskantní výběh na okraj vápna. O pár sekund později si Christie vyšlápl na Ødegaarda jako památku na tento souboj si odnesl žlutou kartu.

90+3
    Billingovi u půlící čáry neprošel ostřejší zákrok na Gabriela Jesuse. Zápas už se začíná v poklidu dohrávat.

90+2
    Lewiis Cook zakřižoval nebojácný průnik Jesuse a dostal míč na kopačky hostů, kteří moc nespěchají vpřed.

90+1
    Až v nastaveném čase si hosté vyzkoušeli první rohový kop. O letící jevil zájem Ünal, ale přes Tomijasa se k zakončení nedostal.

90
    Nastavuje se 8 minut.

89
    Střídání v týmu AFC Bournemouth:
    ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Romain Faivre.

89
    ze hřiště odchází Adam Smith, přichází Max Aarons.

87
    Tomijasu zajistil pro Arsenal standardku. Ødegaard si dvakrát vyměnil balon s Martinellim a teprve potom ho vzduchem poslal do vápna. Havertz míč připravil pro Gabriela a jeho nádhernou trefu k vzdálenější tyči znegoval správně posouzený ofsajd zmiňovaného Havertze.

86
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Gabriel Jesus.

84
    Havertz byl dohrán Adamem Smithem. Kapitán Bournemouthu vyšel z tohoto souboje s připsaným faulem a žlutou kartou navrch.

83
    Takehiro Tomijasu předskočil jednoho z útočících hráčů a razantně odkopl Ouattarův centr pryč z pokutového území.