Bohemians 1905 – Pardubice 2:1 (kon.) | Jablonec – Mladá Boleslav 1:1 (kon.) | Olomouc – Sparta 1:4 (kon.)
Zlín – Karviná 0:1 (kon.) | Plzeň – Teplice 3:0 (kon.) | Ostrava – Liberec 2:2 (kon.)
Hr. Králové – Slavia 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Slovácko 2:2 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:2 (1:0)
FC Slovan Liberec
Neděle 28.04.2024, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 30. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezké odpoledne a u dalších online přenosů na počtenou. (17:00:05)

Je dobojováno. Baník se v první půli prosadil jako jediný, byť šancí v této části hry bylo mnoho. Nakonec se ve 20. minutě radoval z penalty pouze Ewerton.

Po pauze dokázal Baník rychle navýšit vedení. Ve 47. minutě zvýšil hlavou Patrick Kpozo. Jenže Slovan nesložil zbraně a zabojoval. V 55. minutě snížil Ľubomír Tupta a v 69. minutě srovnal Filip Prebsl. Další regulérní gól již v Ostravě nepadl a oba celky se rozcházejí smírně po remíze 2:2. Ostrava tak po základní části končí čtvrtá a Liberec se musí spokojit ve šestým místem.

90+5

90+3
    Ewerton dobře viděl rozběhnutého Tanka, ale do jeho příhry vložil nohu jeden z hostů, kteří se tak záhy dostali k balónu.

90+2
    Lischka na poslední chvíli hasil přihrávkou do gólovky Liberce skluzem. Ještě je tu ale roh hostů.

90+1
    U střídaček se nepříjemně hlavami srazili Adediran a Varfolomejev a hrát se tak chvíli nebude.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

88
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Abdullahi Tanko).

88
    Boula viděl dobře rozběhnutého Tanka, kterému adresoval pas do běhu. U míče byl ale dříve Vliegen, který jej odkopl a Tanko jej zřejmě následně škrtl kopačkou.

87
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Jan Žambůrek, přichází Mohamed Doumbia,
    ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Lukáš Letenay.

85
    Centr Žambůrka na zadní tyč si sice našel jeden z jeho kolegů, ale jeho hlavička už dopadla na za bránu Baníku.

84
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Quadri Adediran).
    83. Adediran překonal Vliegena, jenže stál v ofsajdu

83
    Kpozo nyní výborně nacentroval, ovšem do jasného ofsajdu, kde stál Adediran, jenž hrudí dopravil míč do sítě. Sudí zcela evidentní ofsajd ignorovali a o neregulérnosti branky rozhodl až VAR.

81
    Ewerton si připravil míč na nenápadnou střelu, ale ta minula levou tyč hostujícího zařízení zhruba o metr.

80
    Boula musel po lajně pokračovat sám a nakonec šel míč od něj do zámezí, a tak sudí správně ukázali na odkop od brány.

79
    Rusnák se dokázal prosadit k centru z pravé strany, ale na přední tyči byli hosté pozorní.

77
    Šín zkusil své štěstí pohotovou ranou ze střední vzdálenosti, avšak opět mířil jen do náruče Vliegena.

76
    Tanko se svou rychlostí vyhnal až do zámezí a následovat bude znovu jen odkop od libereckého zařízení.

Radomír Fukala

Branky: 20. Ewerton (pen.), 47. Kpozo (Buchta) – 55. Tupta (Kulenović), 69. Prebsl (Tupta)

Karty:   84. Adediran (OVA), 88. Tanko (OVA) – 34. Preisler (LIB), 68. Tetour (LIB)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 8:5. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:8.
    FC Baník Ostrava: Markovič – J. Juroška (73. Pojezný), Blažek, Lischka (C), Kpozo – Boula, Šín – Buchta (68. Rusnák), Ji. Klíma (73. Adediran), Ewerton – Kubala (73. Tanko).
    Náhradníci: Kubný – Mišković, Šehić, Grygar, Šudák, Frydrych.

Trenér: Pavel Hapal

FC Slovan Liberec: Vliegen (C) – Prebsl, Chaluš, Preisler – Fukala, Tetour (73. Varfolomejev), Žambůrek (87. Doumbia), Ghali – Višinský (61. Horský), Kulenović (73. Kok), Tupta (87. Letenay).
    Náhradníci: Hasalík – Rabušic, Lehoczki.