Mönchengladbach – Union Berlín 0:0 (kon.) | Mohuč – Kolín nad Rýnem 1:1 (kon.) | Darmstadt – Heidenheim 0:1 (kon.)
1. FSV Mohuč 05
1:1 (1:0)
1. FC Kolín nad Rýnem
Neděle 28.04.2024, 17:30 • Mewa Arena, Mohuč • Německá Bundesliga • 31. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:01:45)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 12:10. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:13.

Předposlední Kolín znemožnil Mohuči posun z barážové 16. příčky a sám si zachoval malou šanci na záchranu, když tři kola před koncem soutěže ztrácí na svého dnešního rivala pět bodů.

Mohuč ve 29. minutě slavila Barreirovu gólovou dorážku. Pár desítek sekund po změně stran přežila Waldschmidtem zahozenou penaltu a postupně směřovala za výhrou, která by byla bývala znamenala posun z barážové 16. příčky před Bochum a Union. Pak se fotbal na dlouho vytratil a teprve kolem sedmdesáté minuty se začal tvořit závěrečný nápor Kolína, jenž v nastaveném čase vygradoval ve druhou penaltu za faul brankáře Zentnera. Kainz ji bezpečně proměnil a domácí se po vyloučení Mweneho ještě báli o zbývající bod. Konkrétně to byl odraz od ruky Barreira, který Zentner namáhavým zákrokem chytil.

90+14

90+13
    Ajorque na Amiriho pas ze standardní centr nedosáhl. Míč propadl do levé části vápna, odkud jej Burkardt nedokázal vtěsnat pod břevno.

90+12
    Maina byl podezřelým způsobem seslán k zemi nedaleko od levé postranní čáry. Píšťalka Branda zůstala pro tento případ němá, což na druhé straně neplatilo v případě faulu na Ajorquea.

90+11
    Kohr odvedl dobrou práci při bránění rohového kopu. Následný nákop byl moc dlouhý a Chabot ho na zadní čáře neudržel.
    90+10. Zentner vytěsnil míč odražený od spoluhráčovy paže

90+10
    Kaintzův centr ze standardní situace proletěl kolem Uthovy hlavy. Míč se odrazem od Barreirovy ruky začal blížit k tyčce a Zentner ho excelentním zákrokem vytěsnil na roh! Žádosti o třetí penaltu pro Kolín za Barreirovu ruku efekt nemají.
    90+9. Červená karta pro Mweneho

90+9
    Mark Uth si to maximální rychlostí štrádoval do otevřeného křídla. Mwene ho mohl zastavit jedině faulem a za ten viděl rovnou červenou kartu!

90+8
    Barreiro přes sebe nepustil Adamjana. Mohuč se míče rychle zbavila a Schwäbeho ho zase vrací před Zentnera!

90+7
    Kainzova pravačka nevypustila dostatečně dlouhý centr. Ještě před bližší tyčkou mu jej překazil s osmnáctkou hrající Amiri.

90+6
    A ještě rozhodně není konec, protože se v pěti z osmi nastavených minut nehrálo. Sargis Adamjan pro hosty uzmul rohový kop.
    90+5. Florian KAINZ - 1:1

90+5
    Kolín nad Rýnem právě vstřelil branku!
    Hosté oživuji naději na setrvání v Bundeslize! FLORIAN KAINZ poslal gólmana na opačnou stranu a z penalty zaznamenal svůj čtvrtý gól v sezoně.

90+3
    Penaltový verdikt je potvrzen. Připomínám, že Kolín ve druhé půli už jednu penaltu promarnil.