Cádiz – Mallorca 1:1 (kon.) | Granada – Osasuna 3:0 (kon.) | Villarreal – Rayo Vallecano 3:0 (kon.)
Real Betis – Sevilla 1:1 (kon.)
Real Betis
1:1 (1:0)
Sevilla FC
Neděle 28.04.2024, 21:00 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španělská LaLiga • 33. kolo

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 7:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:19. (23:03:02)

Stejně jako v loňské sezóně končí obě sevillská derby i v té letošní nerozhodně. Betis čeká na vítězství nad městským rivalem FC už jedenáct utkání. Přitom měl našlápnuto dobře, když byl v prvním poločase šťastnějším mužstvem.

Zatímco v největší šanci hostů hlavičkoval en-Nesírí do tyče a Lukebakiovu dorážku do prázdné branky ukradl v ofsajdu stojící Ocampos, na druhé straně darovanou penaltu po hrubce branáře Nylanda, rohu a následné Lukebakiově ruce proměnil Isco Alarcón.

Po přestávce se naopak štěstěna obrátila k Betisu zády. Bakambu se zranil právě ve chvíli, kdy uháněl sám na brankáře. Krátce nato vyrovnal po rohu střídající Kike Salas na 1:1.
    Domácí měli převahu, jenže penaltu po Badého zákroku odvolal po dvou minutách VAR, nevyšly ani další šance a nakonec v 87. minutě hlavičkoval Ezalzúlí jen do břevna.

90+6

90+6
    Závěrečné minuty derby jsou vyhecované, více se provokuje, okopává a hádá než hraje.

90+4
    Sudí to podělil na obě strany a žlutou kartu vidí též Johnny Cardoso (Real Betis).

90+4
    Kike Salas (Sevilla) dostává žlutou kartu za účast ve strkanici.

90+2
    Nízké skákavé provedení Fekirova trestného kopu zmátlo en-Nesírího, který míč patou sklepl pod sebe přímo na kopačky svého marockého krajana Šádího Rijáda. Ten však halfvolejem z 10 metrů přestřelil.

90+2
    Po faulu na Ezalzúlího rozehrává Fekir z tradičního místa, kam by si pomalu hráči Betisu mohli namalovat puntík.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Po rohu hlavičkoval opět Badé vedle bližší tyče. Hosté reklamovali ruku, ale k dotyku nedošlo.

89
    Lamela pouští tečovanou kolmici Juanlu Sáncheze do zámezí, Sevilla FC bude kopat roh.
    87. Střídající Ezalzúlí hlavičkuje do břevna

87
    Abde Ezalzúlí se vyšponoval na centr z pravé strany a pohlednou kombinaci Betisu zakončil hlavičkou do břevna!

86
    Trestný kop od levé lajny rozehrál faulovaný Marcos Acuña, míč však prodloužil hlavou za sebe do zámezí Johnny Cardoso.

85
    Dostřídáno má pro dnešek i Sevilla FC:
    ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Érik Lamela,
    ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Juanlu Sánchez.

83
    Střídání v týmu Real Betis:
    ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Rodrigo Sánchez,
    ze hřiště odchází Isco Alarcón, přichází Abde Ezalzúlí.

82
    Přímý kop rozehrál právě Fekir, jenže jeho prudký centr stačil na zadní tyči ve skoku plavmo pouze líznout hlavou vedle brány Cardoso.