Bournemouth – Brighton 3:0 (kon.) | Tottenham – Arsenal 2:3 (kon.) | Nottingham – Manchester City 0:2 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:3 (0:3)
Arsenal FC
Neděle 28.04.2024, 15:00 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 35. kolo

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 12:6. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:16. (17:12:07)

Je dobojováno! Po severolondýnském derby se raduje Arsenal! Kanonýři klíčové kroky k výhře udělaly už v prvním poločase, kdy se dostali do tříbrankového náskoku. Spurs ukázali velké srdce v půli druhé, nic nezabalili a naopak nebyli tak daleko od srovnání. Po zaváhání hostující brankáře se nejdříve prosadil v 64. minutě Romero a v 86. minutě poté snížil na rozdíl jediné branky z pokutového kopu Son. Zbytek zápasu si však svěřenci Mikela Artety pohlídali a berou klíčové tři body do tabulky!

The Gunners se tak osamostatnili na čele Premier League, na druhý Manchester City drží aktuálně čtyřbodový náskok, jenž však ještě dnes může náskok stáhnout na rozdíl jediného bodu. Arsenal bude chtít na vítěznou šnůru přidat další korálek i v ligovém dalším kole, kdy přivítá Bournemouth. Naopak Spurs dnes zaznamenali již druhou porážku v řadě a zůstávají tak na páté pozici se sedmibodovou ztrátou na Aston Villu. Nelichotivé výsledky v poslendních kolech bude chtít Tottenham odčinit v následujícím zápase, čeká je však ve čtvrtek v dalším derby Chelsea.

90+7

90+6
    Kulusevski se nechal obrat o míč Martinellim, domácí ale mohou pokračovat v náporu po autovém vhazování.

90+6
    Centr odvrácen na roh, další nebezpečí pro hosty. Do vápna míří i Vicario.

90+4
    Velký potlesk si vysloužil van de Ven, který nabral rychlost a vypíchl v poslední moment míč unikajícímu Martinellimu.

90+4
    Domácí obehrávají blok Arsenalu, který se stlačil až téměř před své vápno.

90+2
    Sarr si pomohl faulem při souboji s Martinellim a tlak domácích je tak přerušen.

90+2
    Raya je dnes při centrovaných balonech skvělý, našel si i další od Porra a uklidňuje tak hru pro hosty.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby ještě šest minut!

90
    Parádně rozehraný rohový kop v podání hostů musel hasit van de Ven, který hlavičkou na poslední chvíli odvrací míč.

89
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Martin Ødegaard, přichází Jakub Kiwior.

89
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
    ze hřiště odchází Ben Davies, přichází Giovani Lo Celso.

88
    Richarlison je po dvouzápasové přestávce opravdu nažhavený, po jeho dalším tvrdém střetu končí na trávníku Magalhães.
    86. Son HUNG-MIN - 2:3

86
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Může to být ještě opravdu zajímavé! HEUNG-MIN SON trefil pokutový kop znamenitě, zachoval chladnou hlavu a domácí už prohrávají pouze o gól!

86
    Rozehrávky z penaltového puntíku se ujme Heung-Min Son.

85
    A pozor! VAR si sudího zavolal ke konzultaci a Michael Oliver nařizuje pokutový kop!

84
    Declan Rice ve vápně nakopl jednoho z domácích hráčů, sudí Oliver ukazuje, že na penaltu to neviděl.

Adam Černý

Branky: 64. Romero, 86. Son Hung-min (pen.) – 15. Højbjerg (vla.), 27. Saka (Ødegaard), 38. Havertz (Trossard)

Karty:   77. Kulusevski (TOT) – 83. Partey (ARS)

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, B. Davies (89. Lo Celso) – Højbjerg (63. Bissouma), Bentancur (46. P. Sarr) – Kulusevski, Maddison (63. Richarlison), Werner (31. Br. Johnson) – Son Hung-min (C).
    Náhradníci: Austin – Drăgușin, Emerson Royal, Gil.

Trenér: Ange Postecoglou

Arsenal FC: Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Tomijasu – Ødegaard (C) (89. Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63. Martinelli).
    Náhradníci: Ramsdale – Zinčenko, Jorginho, Smith Rowe, Vieira, Jesus, Nketiah.

Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook