Mallorca – Granada 1:0 (kon.) | Osasuna – Real Madrid 2:4 (kon.) | Getafe – Girona 1:0 (kon.)
Ath. Bilbao – Alavés 2:0 (kon.)
Athletic Bilbao
2:0 (2:0)
Deportivo Alavés
Sobota 16.03.2024, 21:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga • 29. kolo

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 7:13. (23:48:58)

Dvěma pěknými trefami nejlepšího střelce Gorky Guruzety po výborných přihrávkách bratří Williamsů v závěrečné čtvrthodině před přestávkou rozhodlo favorizované Bilbao zápas, který se pro něj nevyvíjel nejlépe. Hostující Rioja však ve 31. minutě neproměnil pokutový kop a minutu nato padl vítězný gól na opačné straně.
    Druhá půle baskického derby bez větších šancí změnu skóre nepřinesla a posílila ambice Bilbaa na postup do Ligy mistrů.

90+3

90+3
    Iñigo Lekue odolal důraznému ataku Carlose Benavídeze a křížnou střelu po zemi posílá vedle levé tyče.

90+2
    Za faul zezadu na Muniaina dostává žlutou kartu Antonio Blanco (Alavés).

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Také po zakončení Raúla Garcíi dloubáčkem vedle brány Alavésu je dodatečně máván ofsajd.

89
    Simeone táhl průnik osou hřiště a napřáhl ke střele, kterou odrazil pozorný Vivian.

86
    Abdelkabír Abqár (Alavés) vrazil bokem do Berenguera a je oceněn žlutou kartou.

85
    V postavení mimo hru rozbíhal na druhé straně svůj průnik Berenguer.

84
    Vicenteho akci zastavuje praporek pomezní Fernándezové pro předchozí metrový ofsajd Simeoneho.

82
    Hagi z rohového kopu oslovil Vicenteho, který skákavým míčem trefil jen protihráče.

82
    Tenagliova průniková přihrávka byla lehce tečována na třetí roh Alavésu.

81
    Střídání v týmu Athletic Bilbao:
    ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Mikel Vesga.

81
    Álvarez nabil na střelu Iñakimu Williamsovi, ke kterému se míč po dělovce do brankáře Sivery vrátil, hrudí ho přiťukl Muniainovi, ale zkušený náhradník doráží halfvolejem nad břevno.