Monza – Cagliari 1:0 (kon.) | Udinese – Turín 0:2 (kon.) | Salernitana – Lecce 0:1 (kon.)
Frosinone – Lazio 2:3 (kon.)
AC Monza
1:0 (1:0)
Cagliari Calcio
Sobota 16.03.2024, 15:00 • U-Power Stadium, Monza • Italská Serie A • 29. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou. (17:03:37)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 6:7. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:9.

Český záložník Jakub Jankto odehrál v dresu Cagliari první půli, žádnou zajímavou příležitost ale nevypracoval a o poločasové pauze byl ze hry stažen.

Zápas 29. kola mezi Monzou a Cagliari končí lépe pro domácí celek, který vítězí po brance z prvního poločasu 1:0.
    Domácí byli v prvním poločase lepší, první větší šanci ale měli hosté. Ve 31. minutě nebezpečně zakončoval ze standardky Lapadula, ale nakonec bližší tyč těsně minul. A tak otevřel skóre na druhé straně Daniel Maldini, který svou výstavní trefou nedal brankáři Scuffetovi šanci. V závěru půle mohl ještě navýšit vedení Monzy Dany Mota, ale branku netrefil.
    Do druhé části hry také vstoupili domácí lépe, a v padesáté minutě měl další šanci Mota, avšak znovu branku minul. V 68. minutě se pak povedlo Cagliari vyrovnat, avšak branka Lapaduly kvůli jasnému ofsajdu neplatila. V závěru sice hosté tlačili, ale vyrovnat nedokázali a odjíždějí dnes bez bodu.

90+6

90+6
    Centr Azziho odvrátila obrana domácího celku, zápas skončí výhrou domácích.

90+5
    Mutandwaova přihrávka nebyla přesná, znovu tak vhazuje Monza.

90+5
    A pátou nastavenou minutu otevře svým odkopem domácí brankář Di Gregorio.

90+4
    Cagliari rozehrávalo z vlastní poloviny, avšak nepřesně a domácí tak mohou vhazovat.

90+3
    Po rohu zůstává Monza v držení míče, naopak hostům už se čas rychle krátí.

90+3
    Lorenzo Colombo si na hraně pravidel poradil s obráncem a následně prověřil brankáře Scuffeta, který vyráží dělovku na přední tyč na rohový kop.

90+2
    Průnik Zerbina nedovoleně zastavuje Oristanio, sudí Marcenaro samozřejmě píská faul italskému fotbalistovi hostujícího celku.

90+1
    Ke střele z voleje se dostal hostující Matteo Prati, ale branku Di Gregoria o hodně minul.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Tentokrát už se ale role otáčejí, po nepřesné přihrávce Gagliardiniho bude vhazovat Cagliari.

89
    Hostující Mateusz Wieteska raději zahrává balon do autu, aby přerušil nebezpečný brejk soupeře.

88
    Domácí Armando Izzo si v přerušené hře sedl na trávník a uvidíme, jestli bude moci pokračovat v zápase.