Wolverhampton – Coventry City 2:3 (kon.) | Manchester City – Newcastle 2:0 (kon.)
Wolverhampton Wanderers
2:3 (0:0)
Coventry City
Sobota 16.03.2024, 13:15 • Molineux Stadium, Wolverhampton • FA Cup • Čtvrtfinále

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:12. Střely mimo: 7:9. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:9. (15:22:51)

Máme za sebou zápas s neskutečným závěrem, který poslal do semifinále FA Cupu druholigové Coventry!

Účastník Championship hrál na půdě Wolverhamptonu rozhodně sympaticky a v 53. minutě se ujal vedení trefou Ellise Simmse, jejíž platnost se poté ještě dlouho zkoumala VARem. Hosté pak neproměnili několik dalších příležitostí, což je jistě hodně mrzelo v 84. minutě, kdy srovnal Rayan Aït-Nouri. Stejný hráč pak navíc poslal do šance Huga Buena, který proměnil a vypadalo to přeci jen na postup týmu z Premier League. V nastaveném čase však přišel ještě jeden velký obrat. V jeho 7. minutě se nejprve balón po centru Wrighta dostal na hlavu Ellise Simmse, který svou druhou trefou v utkání vyrovnal. A nakonec se nešlo ani do prodlouženi. Simms tentokrát v šestnáctce posouval balón Hajimu Wrightovi a americký útočník rozpoutal euforii v řadách The Singers. Takové příběhy píše FA Cup!

90+11
    90+10. Haji WRIGHT - 2:3

90+10
    Coventry právě vstřelilo branku!
    To je neuvěřitelné! Senzační obrat Coventry v nastaveném čase! Callum O'Hare se na levé straně utrhl bránícímu Gomesovi a nahrál míč do pokutového území. Tam ho Ellis Simms poslal proti noze HAJIHO WRIGHTA, který to pravačkou utáhl kolem bránícího hráče na zadní tyč. Sá byl bez šance a v sektoru příznivců The Singers vypukla euforie!
    90+7. Ellis SIMMS - 2:2

90+7
    Hosté vyrovnávají a jejich naděje na semifinálovou cestu do Wembley tak žije! Z levé strany odcentroval Haji Wright. Na přední tyči míč přizvedl Bobby Thomas a nehlídaný ELLIS SIMMS ho poslal hlavou do volné brány – 2:2.

90+7
    Z hranice šestnáctky střílel Victor Torp. Ten ale trefil jen bránícího hráče.

90+6
    Rayan Aït-Nouri byl chycen v ofsajdu.

90+5
    José Sá si na noze pohrál s míčem, který k němu propadl. Počkal si na napadajícího Simmse a pak hrací předmět chytil do náručí. Takto šetří cenné sekundy pro domácí tým.

90+4
    Dlouhý nákop brankáře Collinse směřoval až do pokutového území domácích. Tam si to před Wrightem pohlídal José Sá.

90+3
    Střídání v týmu Coventry City:
    ze hřiště odchází Josh Eccles, přichází Victor Torp,
    ze hřiště odchází Joel Latibeaudiere, přichází Fábio Tavares.

90+3
    Leon Chiwome si došel na útočné polovině pro faul a domácí mohou nadále šetřit čas.

90+2
    Domácí rázem nikam nepospíchají. Fanoušci Wolves zpívají oslavné chorály, ovšem stále ještě není hotovo.

90+1
    Ano. Hrát se bude ještě devět minut!

90
    Očekávat určitě můžeme dlouhé nastavení. Dlouho se totiž řešila regulérnost gólu hostí. Tam se nehrálo několik minut.
    88. Hugo BUENO - 2:1

88
    Wolverhampton právě vstřelil branku!
    Na prodloužení ale dost možná nedojde! Domácím se totiž podařil parádní obrat! Opět skvěle to udělal dnes nejlepší hráč Wolves Rayan Aït-Nouri, který k vyrovnávacímu gólu přidává asistenci na ten vedoucí. Alžírský krajní bek vyjel s balónem hluboko na útočnou polovinu. Navíc ho dobře doplnilo několik spoluhráčů. Äit-Nouri si vybral HUGA BUENA, který postupoval sám na Collinse a překonal ho střelou po zemi k levé tyči.

86
    Pokud by utkání skončilo nerozhodně po normální hrací době, tak se bude prodlužovat. To je specifikum čtvrtfinále FA Cupu. V dřívějších fázích soutěže totiž v případě remízy následuje opakovaný zápas na hřišti druhého týmu.