2:0 (2:0)
FK Viktoria Žižkov
Neděle 28.04.2024, 10:30 • epet ARENA, Praha • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 25. kolo

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:11. (12:28:17)

Skončila nám dohrávka 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi domácím béčkem Sparty a hostujícím Žižkovem. Domácí fotbalisté potvrdili velmi dobrou formu a zcela po zásluze vyhráli 2:0, když obě branky vstřelili už v prvním poločase, kdy se prosadili Lukáš Penxa a Radek Šiler. Ve druhém poločase se hosté do šancí moc nedostávali a ze tří bodů se tak radují domácí.

90+2

90+1
    Střelu Daniela Ruse vyrazil Bajza jen před sebe a na levé straně dorážející Hranoš poslal míč jen do boční sítě.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.

90
    Po centru do vápna se domácí k dalšímu zakončení již nedostali.

89
    A další protiútok domácích. Ti šli zase ve třech proti jedinému obránci, avšak Váňa přihrávkou z pravé strany trefil právě jen obránce a bude z toho jen roh.

87
    Domácí se dostali k rychlému protiútoku, který ale gólem nekončí. Rus poslal na pravou stranu míč na Michla, který pak přihrával do vápna na nabíhajícího Hranoše. Tomu ale před zakončením balon poskočil na nerovném terénu a Hranoš zakončoval z plného běhu holení hodně mimo.

86
    Z hranice vápna pálil po zemi Nedeljko Kovinić, brankář Nalezinek byl ale pozorný a míč v pohodě zastavil.

85
    Akce hostů pokračovala a do vápna mířil balon na Rosu, ani on ale nedokázal efektivně zakončit.

84
    Velkou šanci na snížení měl nyní Adam Toula, kterému posunul do vápna balon Nedeljko Kovinić. Toula byl ale už příliš blízko brankáři Nalezinkovi, který ho dokázal ve velké šanci vychytat.

83
    Do vápna soupeře dobře vnikl Lukáš Váňa, nakonec ale nedokázal vystřelit a ani přihrát.

82
    Toula s Uhrinčaťem se dostali do vzájemné rozmíšky a oba dostávají za strkanici žlutou kartu.

81
    Hosté jsou sice nyní u balonu, jenže zatím jen na vlastní polovině, odkud bránu soupeře neohrozí.

80
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
    ze hřiště odchází Adam Petrák, přichází Jan Kozojed.

79
    Do konce zápasu chybí něco málo přes deset minut. Na žádné velké drama to nevypadá.

77
    Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
    ze hřiště odchází Radek Šiler, přichází Vojtěch Hranoš,
    ze hřiště odchází Roman Mokrovics, přichází Daniel Rus,
    ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Daniel Michl,
    ze hřiště odchází Petr Hodouš, přichází Lukáš Váňa.

75
    Při snaze vystřelit si natáhl sval Šiler a je jasné, že nebude moci pokračovat ve hře. Sparta chystá hromadné střídání a Šiler tak bude jeho součástí.

73
    Těžiště hry je nadále hlavně na polovině Žižkova. Hosté dnes nemají dostatek morálních sil, aby s výsledkem něco udělali.