Olomouc – Pardubice 0:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Jablonec 2:0 (kon.) | Plzeň – Liberec 1:3 (kon.)
Slovácko – Slavia 1:3 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
1:3 (0:0)
FC Slovan Liberec
Sobota 30.03.2024, 15:00 • Doosan Arena, Plzeň • FORTUNA:LIGA • 26. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím, na shledanou. (17:02:17)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 6:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:16.

Je dobojováno, všechny tři body míří na sever Čech. Liberec odehrál v Plzni velmi dobré utkání, za čemž byl odměněn. Všechny čtyři branky padly ve druhém poločase. Viktoria ještě odpověděla na vedoucí gól Slovanu, hosté si ale bleskově vzali zpět a náskok už nepustili. I ve druhém vzájemném zápase v této sezóně tak vítězí Liberec.

90+11

90+10
    Dnešní zápas už pomalu míří do svého finiše. Velkou šanci měl na jejím konci Lukáš Hejda, který hlavičkoval sám z hranice malého vápna, jenomže jen do rukavic Oliviera Vliegena.

90+9
    Jan Sýkora dokázal odcentrovat z levé strany, Pavel Šulc měl ovšem k míči přes obránce hodně daleko.

90+8
    Další akce plzeňské Viktorie je zastavená pomezním rozhodčím – ofsajd.

90+7
    Jan Kopic našel šajtlí v pokutovém území jmenovce Klimenta, ten ovšem balon jen lehce lízl a ten poté přistál jen u brankáře Vliegena.

90+6
    Pavel Šulc přiťukl míč do cesty Caduovi, jehož ránu ale včas Vliegen dokázal vyrazit.

90+4
    Cadu si v pokutovém území dle hlavního rozhodčího pomohl faulem, odkopávat od své branky tak bude gólman Vliegen.

90+3
    Hosté znovu šetří čas na útočné polovině hřiště...

90+2
    Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Jan Žambůrek).

90+1
    Nedlouho poté ale střílel přes hlavu Idjessi Metsoko, jeho slabý pokus ale v pohodě pokryl Olivier Vliegen.

90+1
    Na úvod nastaveného času rozehrál Lukáš Kalvach standardku, v pokutovém území se ovšem nikdo z domácích k hlavičce nedostal.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví ve druhém poločase nad rámec normální hrací doby hned deset minut.

88
    Cadu si pomohl faulem na útočné polovině hřiště, míč se opět vrátí ke kopačkám hráčů Liberce.

87
    Viktoria rozjela rychlý brejk, Jan Kliment dostal balon na pravou stranu, poté se podíval, oslovil ve vápně naběhnutého Jana Kopice, ten ovšem lízl míč jen do míst, kde byl připraven Vliegen.

87
    Čerstvý Rabušic drží balon na útočné polovině hřiště, kde šetří několik cenných vteřin pro svůj tým.

85
    Plzni se bohužel nedaří a její přechodová část není taková, jakou by si plzeňští fanoušci přáli. Vše pomalu směřuje k tomu, že si hosté z Plzně odvezou všechny tři body.

Jakub Štěrba

Branky: 68. Metsoko (Kliment) – 64. Chaluš (Prebsl), 69. Kulenović (Fukala), 79. Kulenović

Karty:   2. Hejda (PLZ), 34. Miroslav Koubek (PLZ), 72. Cadu (PLZ) – 30. Pourzitidis (LIB), 56. Ghali (LIB), 77. Luboš Kozel (LIB), 90+2. Žambůrek (LIB)

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Paluska, Hejda (C), Jemelka – Cadu, Traoré (66. Kopic), Kalvach, Mosquera (58. Metsoko) – Souaré (76. Sýkora), Šulc – M. Vydra (66. Kliment).
    Náhradníci: Tvrdoň – Řezník, M. Havel, Dweh.

Trenér: Miroslav Koubek.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Chaluš, Prebsl, Pourzitidis – Mikula (C) (84. Lehoczki), Žambůrek, Višinský (72. Doumbia), Preisler – Ghali (57. Fukala), Tupta (57. Horský) – Kulenović (84. Rabušic).
    Náhradníci: Bačkovský – Penner, Varfolomejev, Kok.

Trenér: Luboš Kozel.

Rozhodčí: Všetečka – Hájek, Váňa