Newcastle – West Ham 4:3 (kon.) | Bournemouth – Everton 2:1 (kon.) | Chelsea – Burnley 2:2 (kon.)
Nottingham – Crystal Palace 1:1 (kon.) | Sheffield Utd. – Fulham 3:3 (kon.) | Tottenham – Luton 2:1 (kon.)
Aston Villa – Wolverhampton 2:0 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:1 (0:1)
Luton Town
Sobota 30.03.2024, 16:00 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 30. kolo

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 13:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:14. (18:08:16)

Je tu konec utkání mezi londýnským Tottenhamem Hotspur a hosty z Lutonu. V poločase bylo skóre sice příznivější pro hosty díky gólu Tahitha Chonga ze samotného úvodu zápasu, ovšem druhá půle patřila nejen herně, ale i gólově domácím. Nejprve se v 51. minutě do vlastní sítě trefil Issa Kaboré po stříleném centru Brennana Johnsona. Lutonu se dařilo držet nerozhodný stav, ale nakonec se přecejen domácí prosadili i podruhé a to zásluhou jihokorejského útočníka Hung-min Sona, který v 86. minutě dokázal procedit míč mezi obránci do branky a poslal svůj tým do zaslouženého vedení. Další gól jsme do konce zápasu již neviděli a Tottenham si tak odnáší výhru 2:1 a připisuje si důležité tři body v boji o postup do Ligy mistrů. S pohledem na statistiky se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek dne i šťastné Velikonoce, ať už fotbalové nebo ne.

90+9

90+9
    Zápas končí s míčem na kopačkách domácích, kteří vítězí 2:1 a vybojovali tři body.

90+8
    Dopředu teď však míří Luton. Clark si však neporozuměl s Barkleym a hosté ztratili čas. Tottenham se tak dokázal ubránit a může zase dopředu.

90+7
    Útočný faul Morrise, po kterém následuje rozehrávka pro Tottenham.

90+6
    I Lo Celso vidí ještě žlutou kartu po svém faulu.

90+5
    Pierre-Emile Højbjerg, který před chvílí přišel, přidržel jednoho z hráčů hostů a vidí žlutou kartu.

90+5
    Po špatné rozehrávce mohl na 3:1 navýšit Richarlison, ale nedostal se k zakončení.

90+4
    Richarlison byl mírně přidržen, ale rozhodčí nechává hru pokračovat a Luton může útočit.

90+3
    Werner se dostal do další šance, ale ani tato jeho střela levačkou nekončí v brance.

90+2
    Hosté se snaží ještě srovnat, ale jejich soupeř skvěle brání a nepouští moc hráče Lutonu na vlastní polovinu, natož k pokutovému území.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 9 minut.

90
    Po faulu Mengiho rychle Romero rozehrál právě do Mengiho, který vidí žlutou kartu.

87
    Střelec zatím rozhodující branky střídá a místo něj přichází na poslední minuty Pierre-Emile Højbjerg.
    86. Son HUNG-MIN - 2:1

86
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Tottenham skvěle ubránil rohový kop hostů a vyletěl do protiútoku. Brennan Johnson sklepl míč HEUNG-MIN SONOVI po přihrávce Wernera a ten zakončil na přední tyč. Jeho střela byla tečována a tak změnila směr a brankář neměl šanci reagovat. Jihokorejský útočník tak zařizuje domácím vedení na poslední chvíli.

85
    Střídání i na straně Tottenhamu. Ze hřiště odchází Bissouma a místo něj nastupuje Richarlison.