Neapol – Atalanta BC 0:3 (kon.) | Janov – Frosinone 1:1 (kon.) | Turín – Monza 1:0 (kon.)
Lazio – Juventus 1:0 (kon.) | Fiorentina – AC Milán 1:2 (kon.)
SSC Neapol
0:3 (0:2)
Atalanta Bergamo
Sobota 30.03.2024, 12:30 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol • Italská Serie A • 30. kolo

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:13. (14:26:15)

Je konec! Neapol nezvládl domácí utkání a s Atalantou padla 0:3. Hosté se do vedení dostali ve 26. minutě zásahem Mirančuka. Po půlhodině mohl vyrovnat Osimhen, ale hosty podržel gólman. Ve 33. minutě hrozil Pašalič, ale také Meret podržel svůj tým. Až v závěru poločasu tak přidal druhý zásah Atalanty Scamacca. Po změně stran sice domácí dvakrát orazítkovali tyč, ale hostům pomohl i výborný gólman. V závěru pak naděje Neapole definitivně pohřbil Koopmeiners.

90+5

90+4
    Další ofenzivní výpad Atalanty zastavil odmávaný ofsajd. Zdá se, že domácí se dnes nezmůžou ani na snížení.

90+3
    Simeone sprintoval za míčem mezi obránce Atalanty. Isak Hien si nechtěl komplikovat život a raději míč napálil mimo hrací plochu.

90+2
    Teun Koopmeiners i za stavu 3:0 pro Atalantu napadal rozehrávku Neapole hodně vysoko. Nakonec si ale pomohl k zisku míče rukou.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Domácí příznivci hromadně odcházejí ze stadionu. Výkon Neapole je dnes rozhodně nepotěšil.
    88. Teun KOOPMEINERS - 0:3

88
    Atalanta právě vstřelila branku! Hostující celek přidává třetí branku a definitivně potvrzuje svůj dnešní triumf! Ruggeri načasoval přihrávku do vápna, kam si naběhl TEUN KOOPMEINERS, který míč poslal k zadní tyči!

87
    Neapol kombinuje kolem velkého vápna, nicméně nikdo v bílém se nedostává do zakončení. Domácí brzdí drobné nepřesnosti.

85
    Piotr Zieliński kouzlil s míčem na pravé straně hrací plochy, ale vybojoval pro domácí celek pouze rohový kop.

84
    Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Giovanni Di Lorenzo).

83
    Neapol se po další akci opět dostala do zakončení. Z těžké pozice hlavičkoval Juan Jesus, který své zakončení poslal nad břevno.

82
    Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamo (Teun Koopmeiners).

81
    Mário Rui chyboval na levé straně a zbytečně připravil domácí celek o držení míče. Na kopačkách domácího celku už je patrná nervozita.

79
    Simeone našel přihrávkou na hranici velkého vápna Victora Osimhena, jehož ránu v pádu vykopl hostující brankář!

78
    Lookman se dostal do pokutového území, kde se dostal k technickému zakončení, ale Meret jeho ránu skvěle vyrazil!

77
    Lookman poslal přihrávku na pravou stranu, kde neměl dostatečnou podporu spoluhráčů.

Tomáš Kubečka

Branky: 26. Mirančuk (Pašalić), 45. Scamacca (Mirančuk), 88. Koopmeiners (M. Ruggeri)

Karty:   39. Osimhen (NEA), 84. Di Lorenzo (NEA) – 54. Kolašinac (ABC), 82. Koopmeiners (ABC)

Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:13.
    SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Jesus, Rui – Anguissa (75. Simeone), Lobotka, Traorè (46. Zieliński) – Politano (68. Lindström), Osimhen, Raspadori (46. Ngonge).
    Náhradníci: Contini, Gollini – Cajuste, Dendoncker, Mazzocchi, Natan, Olivera.

Atalanta Bergamo: Carnesecchi – Scalvini (73. Tolói), Hien, Kolašinac (68. Djimsiti) – Hateboer, de Roon, Éderson, Zappacosta (61. M. Ruggeri) – Pašalić (61. Koopmeiners) – Mirančuk, Scamacca (61. Lookman).
    Náhradníci: Musso, Rossi – Bakker, Adopo, Holm, Palomino, Touré.