Olomouc – Pardubice 0:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Jablonec 2:0 (kon.) | Plzeň – Liberec 1:3 (kon.)
Slovácko – Slavia 1:3 (kon.)
1.FC Slovácko
1:3 (1:2)
SK Slavia Praha
Sobota 30.03.2024, 18:00 • Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště • FORTUNA:LIGA • 26. kolo

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:14. (20:02:30)

To je z mé strany pro dnešek vše, hezký zbytek velikonoční soboty přeje Tomáš Chalupa.

V Uherském Hradišti je dobojováno! Favorizovaná Slavia si z Moravy odváží tři body. Do vedení ji poslal ve 30. minutě Lukáš Provod, na jehož povedenou ránu domácí reagovali dorážkou Filipa Vechety. Jenže ještě v první půli Pražanům vrátil do vedení Václav Jurečka. Tentýž fotbalista navíc přidal na začátku druhého poločasu pojistku z pokutového kopu. V závěru utkání už si Slovácko výraznější tlak nevytvořilo a sešívaní duel v pohodě dohráli. O dva body se tak posunují na první místo před Spartu, která ale hraje zítra v Českých Budějovicích.

90+6

90+5
    I tento míč defenziva Slavie odvrátila. Zápas se pomalu chýlí ke svému konci.

90+4
    Standardka ještě i na druhé straně, Vlček fauloval Mihálika. Centrovat bude znovu Havlík.

90+3
    Slavie už zřejmě duel na Slovácku dotáhne do vítězného konce. Slalom Juráska zastavil nedovoleným zákrokem Kim a hosté rozehrávají na útočné polovině.

90+2
    Nepříjemnost pro Ondřeje Zmrzlého. Ten se ve snaze zahrát letící míč srazil se svým spoluhráčem Igohem Ogbuem, který zadáka Slavie trefil kopačkou do hlavy. Zimní posila Pražanů ale bude v pořádku.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut nad rámec základní hrací doby.

90
    Kanonýr Slovácka ale do centru vložil až příliš velkou intenzitu a míč prolétl až do zámezí.

90
    Slovácko rozehraje na soupeřově polovině přímý volný kop. Do vápna bude míč posílat Marek Havlík.

89
    Centrem z rohového kopu sice Provod našel hlavu střídajícího Tijaniho, nigerijský útočník ovšem hlavičkoval ze záklonu. Snadná práce pro Heču.

88
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází Conrad Wallem, přichází Matěj Jurásek,
    ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Muhamed Tijani.

87
    Žlutou kartu dostává i Sung-pin Kim.

86
    Karel Rouček v posledních minutách rozehrál neúprosný karetní mariáš. Jeho další obětí se stává Conrad Wallum za faul ve středu hřiště.

86
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
    ze hřiště odchází Pavel Juroška, přichází Ondřej Mihálik.

85
    Dalším karetním hříšníkem je Petr Reinberk.

84
    Vlastimil Daníček ještě dostává žlutou kartu za tvrdý zákrok při brejku Slavie.

84
    ze hřiště odchází David Douděra, přichází Michal Tomič.

Tomáš Chalupa

Branky: 40. Vecheta – 29. Provod (Douděra), 44. Jurečka (Provod), 56. Jurečka (pen.)

Karty:   55. Šumulikoski (SLO), 70. Trávník (SLO), 84. Daníček (SLO), 85. Reinberk (SLO), 87. Kim (SLO) – 65. Jurečka (SLA), 86. Wallem (SLA)

Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:14.
    1.FC Slovácko: Heča – Blahút, Hofmann, Daníček (C), Reinberk – Kohút (62. Siňavskij), Havlík, Trávník (71. Kim) – P. Juroška (86. Mihálik), Vecheta (71. Kvasina), Petržela (62. Cicilia).
    Náhradníci: Fryšták – Břečka, Kalabiška.

Trenér: Martin Svědík

SK Slavia Praha: Staněk – Zmrzlý, Ogbu, Vlček, Douděra (84. Tomič) – Holeš (C), P. Ševčík (76. Oscar) – Wallem (88. M. Jurásek), Jurečka (76. Zafeiris), Provod – Chytil (88. Tijani).
    Náhradníci: Mandous – Diouf, Ogungbayi, Sinyan, Tecl, Van Buren.

Trenér: Jindřich Trpišovský