Newcastle – West Ham 4:3 (kon.) | Bournemouth – Everton 2:1 (kon.) | Chelsea – Burnley 2:2 (kon.)
Nottingham – Crystal Palace 1:1 (kon.) | Sheffield Utd. – Fulham 3:3 (kon.) | Tottenham – Luton 2:1 (kon.)
Aston Villa – Wolverhampton 2:0 (kon.)
Sheffield United
3:3 (0:0)
Fulham FC
Sobota 30.03.2024, 16:00 • Bramall Lane • Anglická Premier League • 30. kolo

Jestliže jsme o přestávce konstatovali, že první poločas na Bramall Lane za moc nestál, ten druhý se proměnil v parádní podívanou. V 58. minutě otevřel skóre Brereton, na jehož zásah zvládl o čtyři minuty později reagovat Palhinha. V 68. minutě vrátil Sheffieldu vedení McBurnie a o dvě minuty později zvyšoval Brereton svou druhou brankou už na 3:1. V 82. minutě slavil poslední celek Premier League dokonce třígólové vedení, jenže McBurnie překonal ze skrumáže Lena i díky ofsajdovému postavení Souzy, které odhalil VAR. A pak se začaly dít věci na opačné straně. V 86. minutě snížil po minutě pobytu na hřišti střídající Decordova-Reid a ve třetí nastavené minutě vyrovnal Muniz. Nastavovalo se dlouhých šestnáct minut a Fulham se během nich tlačil za dokonáním obratu. Rozhození domácí nakonec vyválčili zuby nehty alespoň bod. (18:17:32)

Držení míče: 26 % : 74 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 4:15. Rohy: 2:15. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:11.

90+16

90+16
    Fulham mohl ještě přeci strhnout vítězství na svou stranu. Willian narýsoval přihrávku úplně volnému Tomovi Cairneymu. Ten propálil přízemní bombou skrumáž, mířila ale přesně do míst, v nichž operoval Ivo Grbić.

90+15
    Antonee Robinson byl těsně před vniknutím zleva do vápna faulován Jamesem McAteem. V samém závěru tedy ještě jedna standardka pro Fulham.

90+14
    Ivo Grbić si hýčká merunu ve svých rukavicích a zdá se, že s rozehrávkou nikam spěchat nebude. Body se pravděpodobně budou dělit.

90+13
    Auston Trusty odvracel v končící třinácté nastavené minutě na další roh. I tentokrát ho Fulham rozehraje z pravé strany.

90+12
    Jayden Bogle sestřelil na polovině hřiště skluzem Antonee Robinsona. Ten se rychle vyšponoval zpátky na nohy. I tak z toho byla další žlutá.

90+12
    Rohový kop pro Fulham. Z pravé strany centroval Willian. Rodrigo Muniz hlavičkoval pouze doprostřed branky.

90+11
    Fulham se nadále tlačí dopředu. Sheffield už zřejmě na výhru rezignoval a bude chtít alespoň bod.

90+10
    Gustavo Hamer fauloval Calvina Basseyho. Ten ho chytil pod krkem. Jsou z toho pro oba žluté karty.

90+9
    Žlutá karta pro tým Sheffield United (Oliver Norwood).

90+9
    Rodrigo Muniz vyšel z obklíčení protihráčů pádem na trávník. Poslal ho na něj Anel Ahmedhodžić.

90+8
    Willian posunul míč nalevo do běhu Antonee Robinsonovi. Ten chtěl přihrávat před branku, míč ale zastavil Ivo Grbić.

90+7
    Naplnila se polovina nastaveného času. Aktuálně sledujeme spíše nedovolení zákroky. Balon se pohybuje okolo středového kruhu.

90+5
    Hosté se ihned po rozehrávce znovu vrhli do útoku. Fulham cítí šanci. Momentum je teď jasně na jeho straně. Domácí před nějakými deseti minutami slavili gól na 4:1. Ten nebyl uznán a vzápětí dva kousky inkasovali. To s psychikou musí zamávat.
    90+3. Rodrigo MUNIZ - 3:3

90+3
    Fulham právě vstřelil branku!
    Tak to je strhující závěr zápasu! Traoré zestoje dloubl míč zprava k penaltovému puntíku a RODRIGO MUNIZ se do něj opřel z voleje nůžkami. Ivo Grbić se za jeho tvrdou ranou do pravé části branky stačil jen ohlédnout. Je vyrovnáno! Asistence: Adama Traoré.

90+2
    Fulham zahrával rohový kop z pravé strany. Míč se postupně dostal až za levou postranní čáru. Vhazovat budou opět hosté.

Filip Lefenda

Branky: 58. Brereton (McBurnie), 68. McBurnie (Brereton), 70. Brereton (Hamer) – 62. Palhinha (A. Pereira), 86. Decordova-Reid (Cairney), 90+3. Muniz (A. Traoré)

Karty:   61. Holgate (SHU), 90+9. Norwood (SHU), 90+10. Hamer (SHU), 90+12. Bogle (SHU) – 90+10. Bassey (FHM)

Sheffield United: Grbić – Holgate, Ahmedhodžić, J. Robinson – Bogle, Souza (85. Trusty), Arblaster (85. Norwood), Hamer, Osborn – McBurnie (90. Ja. McAtee), Brereton.
    Náhradníci: Foderingham – Larúsí, Curtis, ben Slímán, A. Brooks, Osula.

Trenér: Chris Wilder

Fulham FC: Leno (C) – Castagne (85. Tete), Adarabioyo (85. Jiménez), Bassey, A. Robinson – Palhinha, Lukić (63. A. Traoré) – Iwobi (74. Cairney), A. Pereira (85. Decordova-Reid), Willian – Muniz.
    Náhradníci: Rodák – Ream, Reed, H. Wilson.

Trenér: Marco Silva

Rozhodčí: Robinson – Wilkes, Eaton