Pardubice B – Ml. Boleslav B 1:0 (kon.) | Kolín – Most/Souš 2:1 (kon.) | Přepeře – Chlumec n/C 3:2 (kon.)
Živanice – Jablonec B 2:1 (kon.) | Velvary – Brozany 2:0 (kon.)
FK Pardubice B
1:0 (1:0)
FK Mladá Boleslav B
Sobota 16.03.2024, 10:15 • Stadion Pod Vinicí • Česká fotbalová liga (B) • 18. kolo

V souboji ligových rezerv uhájili domácí vedení 1:0 po nádherné střele Štěpána Machů do šibenice i v bláznivém druhém poločase, který přinesl hned tři neproměněné penalty, dvě na domácí a jednu v posledních vteřinách na mladoboleslavské straně. (18:39:22)

90+4
    90+3. Penaltu nedal ani hostující König

90+3
    Nevídaná série pokračuje. Ani hostující celek už třetí penaltu po změně stran neproměnil. Königa skvěle vychytal Šmíd!

90+2
    Pokutový kop pro Mladou Boleslav!

90+2
    Žlutá karta pro tým FK Pardubice B (Miláček).

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Střídání v týmu FK Pardubice B:
    ze hřiště odchází Dohnanský, přichází Kolář.

87
    Někde mezi penaltovou značkou a malým vápnem se k míči dostal jeden z hostujících hráčů, ale ve skvělé pozici ho poslal vysoko nad branku!

85
    Domácí vybojoval míč a hned šli dopředu, ale tentokrát je zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

83
    Po rohovém kopu pálil jeden z domácích hráčů, ale míč skončil vysoko nad brankou. Dopředu už pospíchají Mladoboleslavští.
    81. Penaltu neproměnil ani J. Novák

81
    Tak to je neuvěřitelné, protože brankář Kořán zlikvidoval i tento pokutový kop. Tentokrát vychytal střídajícího Jana Nováka, který naopak střílel po jeho levé ruce!

80
    Brankář Kořán nyní fauloval, druhý pokutový kop pro Pardubice!

78
    Hostům se čas velmi rychle krátí. Je před námi posledních zhruba patnáct minutek.

76
    Z rohu ale nic nebylo a domácí šli do brejku, jenže zakončili ho nepřesnou střelou.

75
    Na druhé straně to bylo o poznání zajímavější. Po výborném pokusu se blýskl brankář Šmíd, který dobrým zákrokem podržel svůj celek! Roh pro Mladou Boleslav.

74
    Zakončení v podání domácího hráče nemělo gólové parametry, Kořán byl na místě a poradil si.

72
    Nedočkáme. Ani z tohoto rohu nic nebylo, takže domácí stále drží jednobrankové vedení a kráčí za důležitými třemi body.

71
    Rohový kop pro hosty. Dočkáme se vyrovnání?

70
    Nyní to hráči hostů zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl hodně nepřesný a míč si sebral brankář Šmíd.

68
    Ani tentokrát to hostům nevyšlo, domácí stále drží těsné vedení.

66
    Domácí kombinovali na polovině soupeře, ale tentokrát je zastavil zcela zbytečný útočný faul. Hrát tak mohou hosté.

65
    Hosté se snaží něco kloudného vymyslet, ale v útočné fázi se jim zatím nedaří podle představ.

63
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že domácí vedou stále jen o gól, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a máme se na co těšit.

60
    Další střelecký pokus hostů, ale ani tentokrát nedokázali domácího brankáře překonat.

59
    Hostující hráč to vyzkoušel z hranice velkého vápna, ale Šmíd si s jeho přízemním pokusem skvěle poradil.

58
    Domácí hráč se provinil útočným faulem, takže u míče jsou hosté, kteří zatím kombinují na své polovině.
    55. Pandulovu penaltu vyráží Kořán

55
    K míči se postavil domácí šikula Daniel Pandula, ale Kořán vystihl směr střely k pravé tyči a míč skvěle vyrazil! Dorážka dalšího pardubického hráče pak směřuje vedle mladoboleslavské brány.

55
    Pokutový kop pro Pardubice!

55
    Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav B (König).

54
    Celek Pardubic zahrával již šestý rohový kop v tomto utkání, ale ani ten další branku nepřinesl. Domácí tedy i nadále vedou nejtěsnějším možným rozdílem.

52
    Domácí dobře získali míč a hned se vydali do rychlého protiútoku, ale finální fáze jim nevyšla podle představ a nic z toho tedy nebylo.

51
    Žlutá karta pro tým FK Pardubice B (Svoboda).

50
    Druhý poločas zatím nic nenabídl, tedy kromě nepřesných přihrávek z obou stran.

48
    Domácí provedli v poločase jednu změnu, jinak pokračujeme ve stejném složení, jako na konci prvního poločasu.

46
    ze hřiště odchází Tischler, přichází Jarkovský.

46

Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství.

Druhý poločas začne přibližně v 11:20 hodin.

První poločas je minulostí. Sledujeme zajímavé a vyrovnané utkání, které zatím nabídlo jednu branku. Prosadil se Štěpán Machů a béčko Pardubic tak vede nad svým soupeřem nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 1:0. Je jasné, že druhý poločase bude ještě hodně zajímavý.

45+1

45+1
    Rozhodčí přidal jednu minutku.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43
    Domácí drží míč a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá zhruba pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.

39
    Hosté přidali a snaží se hned o vyrovnání, ale se střeleckým pokusem si pohodlně poradil brankář Šmíd, takže nyní se stav zápasu nemění.
    36. MACHŮ - 1:0

36
    Pardubice B právě vstřelily branku!
    Na konci ťukesu okolo velkého vápna byl ŠTĚPÁN MACHŮ, který nádhernou střelou z 20 metrů do šibenice otevírá skóre.

34
    Pardubice zahrávaly už pátý rohový kop, ale opět bez úspěchu. Domácí zůstávají u míče.

32
    Domácí fotbalisté přidali a jsou nyní aktivnějším týmem, tak uvidíme, zda z toho něco vytěží.

30
    Domácí Pardubice už zahrávaly čtyři rohové kopy, ale stále nevystřelily na branku soupeře.

28
    Nyní jsme viděli pasáž, která nabídla pouze několik nedovolených zákroků. Nakonec vše ukončil hostující hráč nepřesným projektilem.

25
    Jeden z hostujících hráčů to vzal na sebe, ale jeho střelecký pokus nebyl přesný a domácí brankář tak zasahovat nemusel.

23
    Domácí podnikli rychlou akci, ale vše skončilo nepřesnou přihrávkou, kterých je zatím k vidění opravdu hodně.

20
    Je za námi úvodních dvacet minutek a zatím stále čekáme na první branku v tomto zápase. Hraje se ze strany na stranu, ale bez šancí.

18
    Nyní to hosté zkusili dlouhým autem, míč doputoval až do malého vápna Pardubic, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.

16
    Jenže ani hosté ze svého prvního rohu v utkání nic nevytěžili, zůstávají však stále u míče a snaží se něco vymyslet.

15
    Rohový kop vybojovali i hosté.

13
    Ale i tentokrát to hosté zvládli, v pohodě se ubránili a stav je tedy stále nerozhodný. Zatím to žádná ofenzivní show tedy rozhodně není.

12
    Třetí rohový kop pro domácí Pardubice.

10
    Nyní to domácí vyzkoušeli překvapivě dlouhým nákopem, ale ten byl až moc dlouhý a míč doputoval do zámezí. Od své branky bude rozehrávat Kořán.

8
    V akci opět levačka domácího hráče s číslem třináct, ale ani z tohoto roli nic nebylo a na první větší šanci, vlastně i střelu na branku, stále čekáme.

8
    Míč poslal do vápna Daniel Pandula. Po zásahu hostujícího hráče je tu druhý roh pro Pardubice.

7
    Stále čekáme na první střelecký pokus v tomto utkání. Domácí celek vybojoval první rohový kop.

4
    Hezká kolmice hostujícího hráče do vápna Pardubic, ale žádný z jeho spoluhráčů se k míči nedostal a ten tak sebral Šmíd.

3
    Začátek utkání je opatrný, zatím sledujeme jen dlouhé nákopy, takové to klasické oťukávání z obou stran.

1
    Úvodní výkop obstarali hráči Mladé Boleslavi.

1

Vše je připraveno, jdeme na to!

Hráči obou celků jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

FK Pardubice B: Šmíd – Halász, Tecl, Svoboda, Lupač (C), Tischler, Machů, Mukwelle, Pandula, Miláček, Sedláček
    Náhradníci: Svatoš, Jarkovský, Novák, Brož, Brychnáč, Šimůnek

FK Mladá Boleslav B: Kořán – Novák, Rulc (C), Dohalský, Peterka, Tvrdý, Vostřel, Kodad, Kaulfus, Vlček, König
    Náhradníci: Gregor, Kolář, Tichý, Howard, Fodor, Zaplatílek

Rozhodčí: Bohata – Šťastný, Linhart.

Podzimní duel v Mladé Boleslavi zvládlo lépe béčko Pardubic, které na hřišti soupeře po velkém boji vyhrálo 2:1 a získalo tehdy velmi cenné tři body. Zopakují to domácí dnes?

Domácí celek má na svém kontě zatím 14 bodů a nachází se na 14. místě, jen čtyři body od poslední příčky. Domácím se v posledních zápasech vůbec nedařilo, protože z posledních pěti duelů nevyhráli ani jednou a dnes by potřebovali nutně zabrat.

Hosté mají jen o čtyři body více, takže zatím nasbírali 18 bodů a v tabulce jim patří průběžné 11. místo. Hosté mají formu o dost lepší, protože z posledních pěti utkání, část se hrála samozřejmě na podzim, prohráli pouze jednou.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. České fotbalová liga má na programu další kolo a my budeme sledovat duel dvou ligových celků, narazí na sebe totiž béčka Pardubic a Mladé Boleslavi. Začátek utkání je naplánován na 10:15 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Jakub Kopřiva

Branky: 36. Machů

Karty:   51. Svoboda (PCB), 90+2. Miláček (PCB) – 55. König (MBB), 80. Kořán (MBB)

Neproměněná penalta: 55. Pandula (PCB), brankář Kořán zneškodnil, 81. J. Novák (PCB), brankář Kořán zneškodnil – 90+3. König (MBB), brankář Šmíd zneškodnil

FK Pardubice B: Šmíd – Halász, Tecl, Svoboda, Lupač /K/, Tischler (46. Jarkovský), Machů, Mukwelle (63. J. Novák), Pandula (82. Brož), Miláček, Sedláček (82. Brychnáč)
    Náhradníci: Svatoš – Šimůnek

Trenér: Němeček

FK Mladá Boleslav B: Kořán – Tvrdý, Rulc /K/, König – M. Novák (82. Tichý), Dohalský (87. Kolář), Vostřel, Kodad – Peterka (62. Gregor), Vlček (62. Howard), Kaulfus
    Náhradníci: Zaplatílek – Fodor

Trenér: Malura

Rozhodčí: Bohata – Šťastný, Linhart