Chrudim – Příbram 6:3 (kon.) | Vyškov – Varnsdorf 2:1 (kon.) | Prostějov – Jihlava 3:0 (kon.)
Dukla Praha – Olomouc B 0:3 (kon.) | Táborsko – Líšeň 1:0 (kon.) | Vlašim – Kroměříž 2:0 (kon.)
Brno – Opava 0:1 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
0:1 (0:1)
Slezský FC Opava
Sobota 27.04.2024, 18:00 • ADAX INVEST Arena, Brno • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 25. kolo

Z Brna se pro dnešní den loučím a přeji pěkný zbytek víkendu. (19:56:38)

V důležitém klání o záchranu tak Opava bere tři body a může být klidnější. Zatímco Zbrojovka pět kol před koncem nemá nic jisté a dělí ji jen čtyři body od sestupových vod.

Je dobojováno. Zbrojovka doma prohrává s Opavou 0:1, když o osudu duelu rozhodl obránce Srubek ve 43. minutě prvního poločasu. Domácí měli optickou převahu a chtěli vyrovnat. Šance byly, i přesilovka byla k dispozici, ale netrvala dlouho. Karet bylo uděleno skutečně mnoho, gólů ovšem jako šafránu. V hektickém závěru měli domácí tlak, soupeř hrál na rychlé brejky, které málem využil, ale stav se už nezměnil.

90+5

90+5
    Opava přečkala tlak a už kontroluje výsledek.

90+4
    Neskutečný zákrok Sváčka ještě drží akcie Zbrojovky v tomto zápase. Na brněnskou svatyni se řítila dvojice Málek – Kopečný. Druhý jmenovaný zakončoval sám z penaltového puntíku, ale Sváček jej fantasticky vyčapal.

90+3
    První byl odvrácen, ve druhém případě hlavičkoval Pernica. Bude z toho další roh. Ve vápně je už i Sváček.

90+3
    Na druhé straně vybojoval Řezníček dva rohové kopy v řadě.

90+2
    Opava kopala roh, drží míč.

90
    Na dnešní utkání bylo vydáno 2097 vstupenek.

90
    Rozhodčí Volek nastavuje pět minut!

89
    Už se hrají poslední minuty zápasu, Zbrojovka všechny míče posílá směr Richterova brána.

88
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Marek Zúbek (trenér). Domácí lavička je potrestána za protesty, kouč Zúbek dostal první varování a vzápětí i druhé a musí opustit střídačku.

88
    Žlutá karta pro tým Slezský FC Opava (Richter).

87
    Jakub Řezníček si chtěl vymodlit penaltu. Nepíská se a domácí lavičce tečou nervy.