Augsburg – W. Brémy 0:3 (kon.) | Bayern – Frankfurt 2:1 (kon.) | Freiburg – Wolfsburg 1:2 (kon.)
RB Lipsko – Dortmund 4:1 (kon.) | Leverkusen – Stuttgart 2:2 (kon.)
SC Freiburg
1:2 (1:0)
VfL Wolfsburg
Sobota 27.04.2024, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 31. kolo

Byli jsme svědky krásného utkání v rámci 31. kola německé Bundesligy mezi SC Freiburg a VfL Wolfsburg.

První poločas byl bohatý na šance, ale gól jsme viděli pouze jeden. Vlastní gól si vstřelil Sebastiaan Bornauw. Freiburg mohl gólů přidat více, ovšem proti byla tyč a břevno. Domácí těchto možností později litovali.

V druhém poločase zápas nabral nový vítr. V 64. minutě se nechal vyloučit Kiliann Sildillia a nutno podotknout, že tohle byl klíčový moment. Do té doby si výsledek domácí hlídali. V oslabení se hraje ale těžko a to se poprvé ukázalo v 82. minutě, kdy využil standardku Maximilian Arnold a bylo srovnáno. Odpověď na gól mohl najít Roland Sallai, ten ale neproměnil penaltový kop a výsledek byl stále 1:1. To se změnilo v 90. minutě. Maxence Lacroix vstřelil svůj nejhezčí gól kariéry a také nejvíce důležitý. Znamenal totiž pro Wolfsburg otočku na 1:2 a zajistil také 3 body z venkovní půdy.

Freiburgu se Evropa nevzdálila, protože Frankfurt prohrál též a to znamená, že si stále drží náskok 5 bodů. Wolfsburg ovšem udělal důležitý krok k záchraně v nejvyšší německé soutěži.

Já děkuji za pozornost a někdy příště na shledanou. (17:34:42)

90+8

90+7
    Sice hraji v 10 hráčích, i tak se snaží domácí celek srovnat nepříznivý výsledek.

90+6
    O centr se snažil Yannik Keitel, ve vápně si ale míč pohlídal obránce Wolfsburgu.

90+5
    Střídání v týmu SC Freiburg:
    ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Florent Muslija.

90+5
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
    ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Kevin Behrens.

90+4
    Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Sebastiaan Bornauw).

90+2
    Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Lucas Höler).

90+2
    ze hřiště odchází Christian Günter, přichází Noah Weißhaupt.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.
    90. Maxence LACROIX - 1:2

90
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    Jeden z nejhezčích gólů kariéry vstřelil MAXENCE LACROIX, který zpoza vápna vymetl všechny pavučiny v bráně Atubolua a díky jeho ráně dokonal Wolfsburg otočku!

89
    Míč mají na kopačkách hosté a snaží se vstřelit rozhodující gól.

87
    Roland Sallai (SC Freiburg) neproměňuje pokutový kop. Při střele totiž uklouzl a míč poslal vysoko nad tři tyče.

85
    VAR rozhodl, že domácí budou mít v 86. minutě možnost pokutového kopu.

83
    Koen Casteels je ošetřován na hřišti po střetu s jedním z hráčů domácího týmu.
    82. Maximilian ARNOLD - 1:1

82
    MAXIMILIAN ARNOLD vystřelil a jeho pokus končí za zády brankáře domácích, který si svojí zeď nepostavil nejlépe. Výstavní střela, která orazítkovala tyč.