Newcastle – West Ham 4:3 (kon.) | Bournemouth – Everton 2:1 (kon.) | Chelsea – Burnley 2:2 (kon.)
Nottingham – Crystal Palace 1:1 (kon.) | Sheffield Utd. – Fulham 3:3 (kon.) | Tottenham – Luton 2:1 (kon.)
Aston Villa – Wolverhampton 2:0 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:1 (0:1)
Luton Town
Sobota 30.03.2024, 16:00 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 30. kolo

90+6
    I Lo Celso vidí ještě žlutou kartu po svém faulu.

90+5
    Pierre-Emile Højbjerg, který před chvílí přišel, přidržel jednoho z hráčů hostů a vidí žlutou kartu.

90
    Po faulu Mengiho rychle Romero rozehrál právě do Mengiho, který vidí žlutou kartu.

87
    Střelec zatím rozhodující branky střídá a místo něj přichází na poslední minuty Pierre-Emile Højbjerg.
    86. Son HUNG-MIN - 2:1

86
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Tottenham skvěle ubránil rohový kop hostů a vyletěl do protiútoku. Brennan Johnson sklepl míč HEUNG-MIN SONOVI po přihrávce Wernera a ten zakončil na přední tyč. Jeho střela byla tečována a tak změnila směr a brankář neměl šanci reagovat. Jihokorejský útočník tak zařizuje domácím vedení na poslední chvíli.

85
    Střídání i na straně Tottenhamu. Ze hřiště odchází Bissouma a místo něj nastupuje Richarlison.

83
    Vinnou zranění střídá také Alfie Doughty. Místo něj nastupuje Cauley Woodrow.

78
    Obrovská šance Tottenhamu! Lo Celso dostal míč pod sebe a Brennan Johnson trefil Kaminskiho z bezprostřední blízkosti, ovšem míč se odrazil směrem do branky a z brankové čáry jej vykopával jeden z obránců hostů.

74
    Střídání na straně Lutonu. Jak jsem avizoval, tak ze hřiště odchází Tahith Chong a místo něj nastupuje na posledních necelých 20 minut Fred Onyedinma.

68
    Dvojité střídání Tottenhamu. Střídanými jsou Pape Matar Sarr a James Maddison, místo nich nastupují Giovani Lo Celso a také Rodrigo Bentancur.

63
    Luton střídá. Hřiště opouští Luke Berry a místo něj přichází Jordan Clark.

62
    Další velká šance Tottanhamu! Po centru před branku se ke střele dostal Werner, ale jeho střela se vytočila mimo branku. Poté ještě Porro centroval pod sebe a Kaminski musel zasahovat a u toho vletěl do tyčky své branky, ale je v pořádku a bude rozehrávat od branky.

51
    Brennan Johnson si narazil s jedním ze spoluhráčů a dostal se k centru pod sebe. Na zadní tyči číhal Timo Werner, ale k němu míč nedošel a dobíhající ISSA KABORÉ si srazil míč do vlastní sítě. Po vlastním gólu obránce Lutonu je tak vyrovnáno.

46
    Další žlutá karta pro Luton a to hned v první minutě druhé poloviny. Vidí ji Pelly Ruddock Mpanzu.

46
    O poločase střídaly oba celky, ze hřiště odešli Kulusevski a Burke, místo nich přišli Johnson a Hašioka.

36
    Reece Burke za tento faul vidí i žlutou kartu.

31
    Vidíme první žlutou kartu zápasu po faulu Rosse Barkleyho, který zezadu fauloval Maddisona.
    20.

20
    Po špatné rozehrávce šel sám na branku Son, obešel Kiminskiho, ale jeho zakončení do prázdné branky šlo od tyčky do druhé tyčky a ven k Wernerovi. Werner trefil jednoho z obránců a poté zakončoval ještě i Bissouma, ale jeho střelu vykopl z brankové čáry další obránce. Vynikající defenziva a také štěstí pro Luton.

15
    Obrovská šance Tottenhamu! Maddison skvěle našel Tima Wernera na levé straně hřiště a Werner mířil na branku. Obehrál posledního obránce Lutonu, ale poté nedokázal trefit branku a Kaminski rozehrává od branky.
    3. Tahith CHONG - 0:1

3
    Luton Town právě vstřelil branku!
    Lutonu se podařilo přejít do rychlého protiútoku po skvělém zisku Townsenda, který se protáhl po pravé straně, předal míč pod sebe na Rosse Barkleyho, ten ještě posunul míč na zadní tyč na osamoceného TAHITHA CHONGA, který si zpracoval míč a utaženou střelou k zadní tyči poslal Luton do vedení 1:0. Skvělý začátek hostů.

Josef Ján Horký

Branky: 51. Kaboré (vla.), 86. Son Hung-min (Br. Johnson) – 3. Chong (Barkley)

Karty:   90+5. Højbjerg (TOT), 90+6. Lo Celso (TOT) – 31. Barkley (LTN), 36. Burke (LTN), 46. Mpanzu (LTN), 90. Mengi (LTN)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 13:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:14.
    Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, Drăgușin, Udogie – Bissouma (85. Richarlison), P. Sarr (68. Bentancur) – Kulusevski (46. Br. Johnson), Maddison (68. Lo Celso), Werner – Son Hung-min (C) (87. Højbjerg).
    Náhradníci: Austin – B. Davies, Emerson Royal, van de Ven.

Trenér: Postecoglou

Luton Town: Kaminski – Burke (46. Hašioka), Mengi, Kaboré – Berry (63. J. Clark), Mpanzu, Barkley, Doughty (83. Woodrow) – Townsend, Chong (74. Onyedinma) – Morris (C).
    Náhradníci: Krul, Shea – J. Johnson, Z. Nelson, Piesold.

Trenér: Edwards

Rozhodčí: Gillett – Cann, Davies