Méty – Lille 1:2 (kon.) | Clermont Foot – Remeš 4:1 (kon.) | Lorient – Toulouse 1:2 (kon.)
Štrasburk – Nice 1:3 (kon.) | Rennes – Brest 4:5 (kon.) | Lyon – Monaco 3:2 (kon.)
Marseille – Lens 2:1 (kon.)
Stade Rennes
4:5 (2:1)
Stade Brestois 29
Neděle 28.04.2024, 17:05 • Roazhon Park, Rennes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 31. kolo

Zápas nabídl devět branek a radují se fotbalisté hostujícího celku, kteří v dramatickém duelu vyhrávají 5:4. (19:04:27)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:15.

90+9

90+8
    Sudí nechá ještě několik desítek vteřin hrát.
    90+7. Lilian BRASSIER - 4:5

90+7
    Brest právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení, hlavou se prosazuje po centru před branku LILIAN BRASSIER. Na tento moment už fotbalisté Rennes těžko najdou odpověď. Asistence: Mathias Lage.

90+6
    Žlutá karta pro tým Stade Rennes (Warmed Omari).

90+5
    Hostující brankář rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na polovinu soupeře.

90+5
    Začala pátá nastavená minuta, oba kluby se pokouší vypálit a rozhodnout tento zápas.

90+4
    Střídání v týmu Stade Brestois 29:
    ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Jérémy Le Douaron.

90+4
    Bradley Locko vybojoval pro své spoluhráče autové vhazování na útočné polovině, také ho rozehrál.

90+3
    Hraje se především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do zakončení.

90+2
    Steve Mandanda byl pozorný a s nedůrazným zakončením soupeře si snadno dokázal poradit.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90
    Začala poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví.

89
    Další rohový kop pro domácí celek. Rennes se pokouší vstřelit vedoucí branku.

88
    Domácí celek vybojoval rohový kop, Kenny Lala se dokázal vrátit a balon odehrál mimo hrací plochu.

86
    Střídání v týmu Stade Rennes:
    ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Fabian Rieder.

85
    Adrien Truffert si dobře počínal před svou brankou a dokázal si poradit s akcí soupeře.

85
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, uvidíme, kolik minut sudí ještě nastaví.

84
    Domácí fotbalisté se dožadovali pokutového kopu, ale hlavní sudí nechává hru plynout dál.

83
    Osm branek viděli diváci na stadionu. Uvidíme, zda duel skončí plichtou, nebo ještě nějakou gólovou situaci hráči vymyslí.

81
    Žlutá karta pro tým Stade Rennes (Realizační tým).

79
    Žlutá karta pro tým Stade Rennes (Arnaud Kalimuendo).
    79. Martin TERRIER - 4:4

79
    Rennes právě vstřelilo branku!
    Benjamin Bourigeaud rozehrával volný kop, jeho centr tečoval mimo dosah brankáře po secvičeném signálu MARTIN TERRIER. Asistence: Benjamin Bourigeaud.

78
    Mathias Lage fauloval soupeře, volný kop pro domácí fotbalisty.

78
    Domácí fotbalisté měli možnost dva na jednoho, ale nebyla úspěšná.

76
    ze hřiště odchází Martin Satriano, přichází Mathias Lage,
    ze hřiště odchází Hugo Magnetti, přichází Kamory Doumbia.

76
    Střídat budou hostující fotbalisté.

75
    Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Pierre Lees-Melou).

74
    ze hřiště odchází Azor Matusiwa, přichází Enzo Le Fée.

73
    Arthur Theate se dostal do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná na rohový kop. Ten se domácím po rychlé rozehrávce příliš nepovedl.

72
    Marco Bizot rozehrává od své branky. Rozhodl se pro dlouhý výkop.

71
    Martin Terrier zkoušel odcentrovat před branku, ale přes Brendana Chardonneta nedokázal najít spoluhráče.

70
    Steve Mounié měl na kopačce dvacet minut před koncem pátou branku svého celku, ale netrefil přesně.

69
    ze hřiště odchází Mahdi Camara, přichází Jonas Martin.
    68. Arthur THEATE - 3:4

68
    Tak pozor, narodila se zápletka, tvrdou technickou ránou snižuje na rozdíl jediné branky ARTHUR THEATE. Asistence: Benjamin Bourigeaud.
    66. Mahdi CAMARA - 2:4

66
    Krásná akce hostů a už je to o dva góly. Tvrdou ránou se prosazuje bez přípravy zakončující MAHDI CAMARA.

65
    Tvrdých soubojů na hranici pravidel začíná přibývat.

64
    Benjamin Bourigeaud nedostal míč úplně podle představ, zakončení se mu vůbec nepodařilo.

63
    Martin Satriano hledal spoluhráče, ale jeho pas nebyl povedený, i tak ale hosté zůstali u míče.

60
    Hodina hry je pryč, viděli jsme už pět branek, aktuálně hostující celek dokonal obrat z 0:2 na 3:2.

59
    ze hřiště odchází Jeanuel Belocian, přichází Adrien Truffert,
    ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Amín Gújrí.

57
    Žlutá karta pro tým Stade Rennes (Azor Matusiwa).
    54. Martin SATRIANO - 2:3

54
    Hostující celek otáčí vývoj zápasu, po skvělém pasu Lockoa se prosazuje hlavou zcela jednoznačně neobsazený obránci MARTIN SATRIANO. Asistence: Bradley Locko.

54
    Lilian Brassier rozehrává od své branky, následně se hra přenesla na druhou stranu. Hosté hrají tak, jak jim nyní stačí.

51
    Arthur Theate měl velkou šanci, ale jeho zakončení z bezprostřední blízkosti vyrazil brankář.

51
    Domácí celek rozehrává od své branky, pokus o pas na Terriera nebyl přesný, u míče byl první Marco Bizot.

50
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, uvidíme, kdo dokáže reagovat lépe na tento moment.
    48. Warmed OMARI - 2:2

48
    Mahdi Camara poslal centr před branku, kde byl Steve Mounié, ale také bránící WARMED OMARI, který si balon srazil do vlastní branky.

46
    Zdá se, že v průběhu přestávky ani jeden z trenérů nerozhodl o střídání. Sledujeme tedy startující jedenáctky.

46

45+2

45+2
    Steve Mandanda kryje balon p nepříliš důrazné střele soupeře.

45+1
    Žlutá karta pro tým Stade Rennes (Martin Terrier).

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

44
    Domácí Baptiste Santamaría leží po souboji se soupeřem na hrací ploše, uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře.

42
    Brest se dokázal propracovat na útočnou polovinu, Martin Satriano si nabíhal do volného prostoru, ale k míči se nedostal.

40
    Martin Terrier byl v souboji o míč hodně důrazně dohraný. Balon dál budou mít domácí hráči.

40
    Arnaud Kalimuendo zkoušel rychle poslat míč před branku, ale spoluhráč jeho myšlenku nepochopil, a tak mohou hrát soupeři.

38
    Mahdi Camara uvede míč do hry, má možnost autového vhazování na své polovině. Jeho kolegové o balon následně přišli.

36
    Kenny Lala rozehrává na své polovině, přenechal míč spoluhráčům, kteří o něj následně přišli. Hrát tak mohou domácí.

34
    Fotbalisté v červeném rozehrávali rohový kop. Benjamin Bourigeaud poslal centr před branku, ale obrana si velmi snadno poradila.

30
    Půlhodina hry je pryč, domácí fotbalisté se pokouší hledat cestu, jak se propracovat do střeleckých pozic, obrana zatím odolává.

27
    Hostující celek se dožadoval odpískání pokutového kopu, ale sudí má odlišný názor a nechává hru pokračovat.

25
    Fotbalisté Rennes kombinují na polovině hrací plochy, sledujeme dlouhou domácí kombinaci.

24
    Souboje o míč se odehrávají především na hrací ploše, mnoho šancí aktuálně k vidění není.

22
    Steve Mandanda se střetl se soupežem, byl to Brendan Chardonnet.

21
    Od rohového praporku rozehrával Kenny Lala, následná hlavička míří nad.

21
    Rohový kop si vyzkouší také Brest.

20
    Dvacet minut hry je pryč, viděli jsme už tři branky, aktuálně domácí fotbalisté vedou o jednu branku.

18
    Benjamin Bourigeaud bude rozehrávat rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si poměrně snadno dokázala poradit.

17
    Arnaud Kalimuendo hledal spoluhráče před brankou, ale Benjamin Bourigeaud si naběhl do špatného prostoru.

16
    Domácí celek vybojoval volný kop, Désiré Doué pokračoval v akci, Baptiste Santamaría ale přišel o míč.

15
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, hostující fotbalisté se usadili na útočné polovině, kde kombinují.

13
    Akci Brestu překazil pomezní sudí, píská a mává se ofsajd.
    11. Steve MOUNIÉ - 2:1

11
    STEVE MOUNIÉ snižuje, s prvním jeho zakončením si brankář poradil, na dorážku byl už krátký.

10
    Hodně nečekaný vstup do zápasu, domácí z prvních dvou šancí dokázali skórovat.
    9. Arnaud KALIMUENDO - 2:0

9
    ARNAUD KALIMUENDO využil obrovské chyby brankáře, Marco Bizot podcenil míč, a tak mohl domácí hráč v pohodě zakončovat do prázdné branky.

6
    Rohový kop vybojoval hostující celek. Centr se snesl před branku, ale Romain Del Castillo minul branku.
    3. Arnaud KALIMUENDO - 1:0

3
    Domácí celek otevírá skóre zápasu, z hraniční ofsajdové situace se tvrdou ránou prosazuje ARNAUD KALIMUENDO. Asistence: Azor Matusiwa.

2
    Pierre Lees-Melou to vzal na sebe, jeho tvrdý pokus mířil vysoko nad branku. Nebyl to nejpovedenější pokus.

1

Stade Rennes: Mandanda – G. Doué, Omari, Theate, Belocian – Bourigeaud, Santamaría, Matusiwa, D. Doué – Terrier, Kalimuendo.
    Náhradníci: Gallon – Blas, Gújrí, Le Fée, Rieder, Seidu, Truffert, Wooh, Yıldırım.

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet, Brassier, Locko – Lees-Melou, Magnetti – Satriano, Mah. Camara, Del Castillo – Mounié.
    Náhradníci: Coudert – Amavi, Doumbia, Lebeau, Le Cardinal, Le Douaron, Martin, Lage, Zogbé.

Souboj dvou týmů v horní polovičce tabulky. Brest je aktuálně třetí, na čtvrté Lille má bodový náskok. Z posledních dvou zápasů však nezískal ani bod, nestačil na Lyon 3:4 a Monako 0:2. Rennes je v v tabulce na sedmé pozici, první nepostupové. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva, mezi nimiž tři prohrál. Naposledy porazil Nantes 3:0.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské Ligue 1. V tomto zápase proti sobě nastoupí Stade Rennes a Stade Brestois 29.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.

Jan Prošek

Branky: 3. Kalimuendo (Matusiwa), 9. Kalimuendo, 68. Theate (Bourigeaud), 79. Terrier (Bourigeaud) – 11. Mounié, 48. Omari (vla.), 54. Satriano (Locko), 66. Mah. Camara, 90+7. Brassier (Lage)

Karty:   45+1. Terrier (REN), 57. Matusiwa (REN), 79. Kalimuendo (REN), 81. Realizační tým (REN), 90+6. Omari (REN) – 75. Lees-Melou (BST)

Stade Rennes: Mandanda – G. Doué, Omari, Theate, Belocian (59. Truffert) – Bourigeaud, Santamaría (59. Gújrí), Matusiwa (74. Le Fée), D. Doué – Terrier (86. Rieder), Kalimuendo.
    Náhradníci: Gallon – Blas, Seidu, Wooh, Yıldırım.

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet, Brassier, Locko – Lees-Melou, Magnetti (76. Doumbia) – Satriano (76. Lage), Mah. Camara (69. Martin), Del Castillo (90+4. Le Douaron) – Mounié.
    Náhradníci: Coudert – Amavi, Lebeau, Le Cardinal, Zogbé.